Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2009, 14:11

autor: Maciej Śliwiński

Czy beta StarCrafta II zadebiutuje w listopadzie?

W sieci pojawiły się kolejne wieści o zapowiadanych od miesięcy betatestach StarCrafta II. Tym razem wiele wskazuje na to, że wybrani szczęśliwcy zagrają w sequel tego kultowego RTS-a już w listopadzie.

W sieci pojawiły się kolejne wieści o zapowiadanych od miesięcy betatestach StarCrafta II. Tym razem wiele wskazuje na to, że wybrani szczęśliwcy zagrają w sequel tego kultowego RTS-a już w listopadzie.

Czy beta StarCrafta II zadebiutuje w listopadzie? - ilustracja #1

O co chodzi? Blizzard poinformował, że wszystkie konta World of Warcraft do 11 listopada tego roku muszą być przekonwertowane na konta typu Battle.net 2.0. Opcja ta dostępna jest już od jakiegoś czasu dla wszystkich użytkowników świata Azerothu, jednak dopiero teraz Blizzard wprowadził ograniczenie czasowe na dokonanie tej operacji. Bonusowo, gracze którzy zdążą przed wyznaczonym terminem dostaną zwierzaka – zwiedzać świat będzie można z pingwinem u boku.

Nie to jest jednak najważniejsze w całej akcji Blizzarda. Opóźnienia bety StarCrafta II związane były przede wszystkim z pracami nad siecią Battle.net 2.0, które znacznie się przedłużały. Podczas BlizzConu, obecni tam dziennikarze otrzymali materiały, na których zaprezentowano wygląd interfejsu nowego systemu opracowywanego przez Blizzarda, w tym listy znajomych. Podczas gry w World of Warcraft, widzimy przykładowo nick naszego przyjaciela grającego w tym samym czasie w StarCrafta II, co symbolizuje odpowiednia ikona. Wygląda więc na to, że do 11 listopada Blizzard chce uporać się z synchronizacją działania wszystkich kont gier wydanych przez tę firmę. Później droga do bety StarCraft II powinna być już prosta.

Warto jednak pamiętać, że na razie są to jedynie spekulacje. Tradycyjnie już musimy czekać, na jakiekolwiek oficjalnie stanowisko studia odpowiedzialnego za opracowanie tych tytułów, a znając Blizzarda może to trochę potrwać. Tym bardziej, że w ostatnich miesiącach kilkukrotnie serwisy donosiły o zbliżających się betatestach StarCrafta II (Ruszyły zapisy na betę StarCrafta II, Beta testy StarCrafta 2 rozpoczną się w lecie, Nowe wieści na temat bety StarCrafta 2, Beta StarCrafta 2 już coraz bliżej), za każdym razem podając informacje, które nie miały odzwierciedlenia w późniejszej rzeczywistości.