Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2009, 11:40

autor: Jiker

Konsolowe GTA IV już niedługo w cenie 109,90 złotych

Grand Theft Auto IV budzi emocje po dziś dzień. W dużej mierze jest to zasługa zbliżającej się premiery drugiego dodatku DLC w wersji na Xboksa 360. Jednak nawet bez niego dzieło firmy Rockstar Games znajdowałoby się ciągle na ustach wielu graczy. Tym bardziej cieszy nas nieoficjalna informacja o planie wydania na naszym rynku reedycji tej gry w wersjach na PS3 i X360.

Grand Theft Auto IV budzi emocje po dziś dzień. W dużej mierze jest to zasługa zbliżającej się premiery drugiego dodatku DLC w wersji na Xboksa 360. Jednak nawet bez niego dzieło firmy Rockstar Games z pewnością znajdowałoby się ciągle na ustach wielu graczy. Tym bardziej cieszy nas nieoficjalna informacja o planie wydania na naszym rynku reedycji jednej z najlepszych gier ostatnich lat w wersjach na konsole Xbox 360 i PlayStation 3.

Z pozyskanych przez nas informacji wynika, że wznowienia – mające wejść w skład tzw. serii Classics (X360) oraz Platinum (PS3) – powinny zostać wprowadzone na nasz rynek przez oficjalnego dystrybutora GTA IV, firmę Cenega Poland. Ich premiera ma się odbyć pod koniec bieżącego miesiąca, a cena będzie się kształtować na poziomie 109,90 złotych. Niestety, gry nie zostaną przetłumaczone na język polski.

Na płycie z grą znajdziemy tylko podstawowe przygody Nico Bellica. Dodatek DLC The Lost and Damned wydany jak dotąd wyłącznie na Xboksa 360 w dalszym ciągu będzie dostępny wyłącznie z poziomu Xbox Live. Przynajmniej do momentu premiery zestawu Episodes From Liberty City, w skład którego wejdzie wspomniane rozszerzenie i DLC The Ballad of Gay Tony. Kompilacja trafi do sklepów również pod koniec tego miesiąca, oczywiście w odsłonie przeznaczonej wyłącznie na konsolę Microsoftu.

Postaramy się dowiedzieć, czy podobna reedycja zostanie wydana również w wersji na komputery osobiste. Ponadto czekamy na oficjalny komentarz ze strony przedstawicieli Cenega Poland.

UAKTUALNIENIE: PR manager firmy Cenega Poland wstrzymał się od oficjalnego komentarza w powyższej sprawie oraz ewentualnej obniżki ceny wersji PC.