Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2015, 12:07

autor: luckie

Advent kolejną odsłoną serii XCOM? 2K Games pracuje nad nową grą

Firma 2K Games prawdopodobnie ujawni niedługo nową grę. Projekt o roboczej nazwie Advent być może okaże się nową odsłoną serii XCOM, jak wnioskują fani na podstawie grafik koncepcyjnych opublikowanych przez wydawcę.

Czy Advent to tak naprawdę nowy XCOM? - Advent kolejną odsłoną serii XCOM? 2K Games pracuje nad nową grą - wiadomość - 2015-05-27
Czy Advent to tak naprawdę nowy XCOM?

Wczoraj w wieściach ze świata wspominaliśmy o nowym, tajemniczym projekcie firmy 2K Games, mającej w swoim katalogu wydawniczym m.in. serię XCOM. Wydawca zalinkował na Twitterze do strony internetowej fikcyjnej firmy Advent, oferującej nowy standard życia w futurystycznych miastach. Jasne było, że Advent to najprawdopodobniej roboczy tytuł kolejnej gry 2K Games, osadzonej w uniwersum science-fiction. Co ciekawe, uważnie analizując obrazki koncepcyjne udostępnione na stronie projektu, fani doszukali się przesłanek, że za nazwą Advent może kryć się nowa odsłona cyklu XCOM. Wskazywałyby na to widoczne na miejskich wyświetlaczach grafiki, do złudzenia przypominające plakaty z gry XCOM: Enemy Unknown. Zobaczcie sami:

Fragment grafiki koncepcyjnej Advent #1
Fragment grafiki koncepcyjnej Advent #1
Plakat #1 z XCOM: Enemy Unknown
Plakat #1 z XCOM: Enemy Unknown
Fragment grafiki koncepcyjnej Advent #2
Fragment grafiki koncepcyjnej Advent #2
Plakat #2 z XCOM: Enemy Unknown
Plakat #2 z XCOM: Enemy Unknown

A oto i omawiany screen:

Uwadze fanów nie ujdzie żaden szczegół - Advent kolejną odsłoną serii XCOM? 2K Games pracuje nad nową grą - wiadomość - 2015-05-27
Uwadze fanów nie ujdzie żaden szczegół

Cykl XCOM sięga korzeniami roku 1994, kiedy to na rynku ukazała się stworzona przez studia Mythos Games i MicroProse strategia turowa UFO: Enemy Unknown, w której gracze stali na czele specjalnej jednostki militarnej utworzonej do walki z atakującymi Ziemię obcymi. Produkcja doczekała się kilku kontynuacji opartych na podobnych zasadach, ale po wydaniu X-Com: Enforcer w 2001 roku, seria zamarła na kilka lat. W 2005 roku prawa do marki wykupiła firma Take-Two Interactive, a nowa odsłona ukazała się w 2012. Był nią bardzo udany XCOM: Enemy Unknown (wzbogacony później o dodatek XCOM: Enemy Within). W 2013 roku cykl doczekał się również spin-offa w postaci taktycznej gry akcji The Bureau: XCOM Declassified.

  1. Strona internetowa projektu Advent
  2. Oficjalna strona internetowa serii XCOM