Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2008, 09:56

autor: vampire

A Vampyre Story osiąga złoty status

Pierwszy raz o A Vampyre Story, ciekawie zapowiadającej się przygodówce typu point and click, usłyszeliśmy już cztery lata temu. Dziś w końcu pojawiła się informacja, że ta długo oczekiwana przez fanów gatunku produkcja osiągnęła złoty status i 14 listopada odbędzie się jej europejska premiera, a 25 listopada gra trafi również do amerykańskich sklepów.

Pierwszy raz o A Vampyre Story, ciekawie zapowiadającej się przygodówce typu point and click, usłyszeliśmy już cztery lata temu. Dziś w końcu pojawiła się informacja, że ta długo oczekiwana przez fanów gatunku produkcja osiągnęła złoty status i 14 listopada odbędzie się jej europejska premiera, a 25 listopada gra trafi również do amerykańskich sklepów, gdzie będzie można nabyć ją za 29,99 USD (czyli około 82 zł). Niestety nie wiemy jeszcze kiedy dokładnie ukaże się ona w naszym kraju, jednak jej dystrybucją zajmie się firma Cenega Poland.

A Vampyre Story osiąga złoty status - ilustracja #1

Przypomnijmy, że jest to produkcja utrzymana w starym stylu - z ręcznie rysowanymi tłami, wciągającą fabułą i specyficznym poczuciem humoru - przypominająca stare dzieła LucasArts. Zresztą ekipa stojąca za A Vampyre Story, Autumn Moon Entertainment , złożona jest właśnie z byłych pracowników tej firmy z Billem Tillerem (wśród tytułów nad którymi pracował znajdują się The Curse of Monkey Island i Indiana Jones) na czele.

Wcielimy się tu w postać Mony, uzdolnionej śpiewaczki operowej, która zamieniona została w wampirzycę przez złego barona Shrowdy von Kiefera i uwięziona w jego zamku w Draxsylvanii. Jednak nawet pomimo tych niefortunnych zdarzeń nie porzuciła swoich marzeń i wciąż chce wrócić do Paryża, gdzie będzie mogła kontynuować swoją karierę. Pewnego wieczoru nadarza się okazja do ucieczki, którą bohaterka postanawia wykorzystać i wraz z nietoperzem Froderickiem wyrusza do stolicy Francji. Oczywiście naszym zadaniem jest pomóc wampirzycy w realizacji jej planów i rozwiązaniu licznych problemów jakie po drodze napotka.

Więcej o A Vampyre Story możecie przeczytać w naszych zapowiedziach. Ciekawe materiały znajdziecie na oficjalnej stronie gry.

Ostatnia aktualizacja: 2008-11-03

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

A Vampyre Story

A Vampyre Story