Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Fallout

Wyciekło Fallout Legacy Collection

Adrian Werner, 2 października 2019, 09:16

Na stronie niemieckiej wersji sklepu Amazon pojawiła się niezapowiedziana produkcja Fallout Legacy Collection. Ma to być zestaw zawierający większość odsłon cyklu wraz z dodatkami.

Rekord świata speedrunningu w Fallout Anthology

Serek, 23 lipca 2018, 20:17

Speedrunner o pseudonimie tomatoanus przeszedł wszystkie części głównego cyklu Fallout w niecałe półtorej godziny. Ustanowił tym samym rekord świata. Po takim dokonaniu gracz może naprawdę poczuć się "S.P.E.C.I.A.L."

Pierwszy Fallout na silniku Fallout: New Vegas

Entelarmer, 27 listopada 2015, 12:30

Grupa moderów postanowiła przenieść pierwszą część serii Fallout do gry Fallout: New Vegas. Fallout The Story dostępny jest w wersji alfa i wprowadza świat oraz fabułę znaną z jedynki.

Fallout Anthology na PC w październiku

Meehow, 23 lipca 2015, 22:05

Podczas imprezy QuakeCon 2015 zapowiedziane zostało Fallout Anthology – kolekcjonerski zestaw wszystkich odsłon serii Fallout, jakie dotychczas wydano na komputery osobiste.

Interakcja z NPC-ami czyli "odgrywanie roli” w cRPG-ach

BattleAxe, 27 października 2014, 17:15

Zastanawialiście się kiedyś w jaki sposób "odgrywa się role" w komputerowych RPG-ach? Na czym polega interakcja z postaciami niezależnymi i towarzyszami z drużyny?

Klasyczne Fallouty powrócą do oferty Steama. Sprzedaż gier w GOG.com niepewna

Góral, 3 stycznia 2014, 09:46

Firma Bethesda Softworks poinformowała na Twitterze, że pracuje już nad przywróceniem gier Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel do oferty sklepu Steam. Niestety nie wiadomo czy produkcje powrócą także do sprzedaży w GOG.com.

RPGi są głupie

Dziki, 26 sierpnia 2013, 12:31

O naturze wyborów, fizyce kwantowej i innych ciekawych rzeczach.

Wasteland 2 zostanie sfinansowany na Kickstarterze – gracze wyłożyli już ponad 570 tys. dolarów

Hed, 14 marca 2012, 12:59

Brian Fargo raczej nie będzie miał problemów z zebraniem pieniędzy na grę Wasteland 2. Społeczność graczy przeznaczyła na ten projekt ponad 570 tysięcy dolarów w ciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin.

Coraz większe szanse na kontynuację Wasteland. Autor muzyki do Fallout i Planescape Torment na pokładzie

Hed, 28 lutego 2012, 18:54

Mark Morgan, kompozytor muzyki do tak kultowych gier jak Fallout i Planescape Torment, pracuje nad kontynuacją Wasteland, czyli pierwowzoru kultowej serii postnuklearnych erpegów. Przygotowuje ją sam Brian Fargo ze swoim studiem inXile Entertainment.

Znamy szczegóły nieudanej adaptacji filmowej Fallouta

Hed, 21 marca 2011, 11:33

Fallout to potężne i przemyślane uniwersum, które od lat zachwyca graczy mroczną wizją alternatywnej przyszłości. Tak sugestywny obraz nadałby się świetnie na adaptację kinową. Plany na stworzenie filmowej wersji serii pojawiły się już w 1998 roku. O szczegółach projektu napisał Paweł Dembowski, tłumacz, dziennikarz i współzałożyciel strony The Vault.

Wieści ze świata (BioShock 2, Sam & Max, Lost Planet 2) 11/05/10

Hed, 11 maja 2010, 14:30

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. W dzisiejszym wydaniu mówimy o DLC do BioShocka 2, kolejnym odcinku przygód Sama i Max’a, odświeżonej ścieżce dźwiękowej z Fallouta oraz premierze gry kooperacyjnej Lost Planet 2.

Bethesda i Interplay nadal na wojennej ścieżce

Rock Alone, 23 kwietnia 2010, 09:05

Pierwsze wiadomości o Fallout MMO pojawiały się już w 2008 roku. Od tego czasu sporo się mówi o projekcie, niestety nie w odniesieniu do samej gry ale pozwu jaki wytoczyła deweloperowi Interplay firma Bethesda.

Pierwszy rezultat starcia Bethesdy z Interplay’em

Hed, 13 grudnia 2009, 12:58

Amerykański sąd federalny odrzucił wniosek Bethesdy dotyczący wstrzymania sprzedaży trzech starszych odsłon serii Fallout przez firmę Interplay. Oznacza to, że drugie z wymienionych przedsiębiorstw może kontynuować prace nad sieciową wersją marki. Są to jedynie wstępne ustalenia, które nie zamykają całej sprawy – wojna o Fallouta potrwa znacznie dłużej.

Ron Perlman mówi o filmowej wersji Fallouta?

Hed, 9 grudnia 2009, 19:18

Na łamach sieciowej encyklopedii Fallouta (The Vault) pojawiła się informacja na temat rzekomych planów odnośnie nakręcenia filmu na podstawie tego uniwersum. Według użytkownika Ausir, o obrazie kinowym wspominał podobno sam Ron Perlman, czyli charakterystyczny narrator wypowiadający słynne słowa („War never changes”) w każdej odsłonie produkcji.

Materiały z Project V13 - as w rękawie Interplay?

ziooleck, 29 października 2009, 12:45

Bitwa pomiędzy Interplay Entertainment, a Bethesda Softworks nabiera coraz większego impetu. Niespełna tydzień temu pierwszy z koncernów sporządził kontr-pozew mający odeprzeć ataki twórców Fallouta 3. Dziś do sieci trafiły materiały potwierdzające słowa przedstawicieli Interplaya. Czy prace ukrywające się pod kryptonimem Project V13 faktycznie ugrzęzły w pierwszej fazie?

Dalszy ciąg starcia o prawa do serii Fallout

Gambrinus, 22 października 2009, 11:39

W odpowiedzi na pozew przeciwko firmie Interplay, skierowany do sądu przez Bethesda Softworks, oryginalni twórcy serii Fallout sami wysunęli zarzuty.

Szczegóły pozwu Bethesdy przeciwko firmie Interplay

Hed, 12 września 2009, 15:32

Znamy szczegóły pozwu sądowego przeciwko firmie Interplay, który wystosowała dobrze znana fanom cRPG-ów Bethesda. Twórcy kultowej sagi The Elder Scrolls, posiadający obecnie prawa do Fallouta, twierdzą, że Interplay nie wywiązał się z umowy związanej z sieciową wersją gry oraz wypuścił reedycje poprzednich odsłon serii (również w dystrybucji elektronicznej) bez ich zgody.

Powstaje kolejny Fallout, premiera w 2010 roku!

Jiker, 20 kwietnia 2009, 15:40

Podczas londyńskiej konferencji firmy Bethesda Softworks, Pete Hines ujawnił informację o nowej odsłonie cyklu Fallout! Nad dewelopingiem Fallout: New Vegas pieczę sprawuje studio Obsidian Entertainment, założone w 2003 roku przez byłych członków Black Isle Studios, twórców oryginalnych Falloutów.

Bethesda planuje telewizyjną i filmową adaptację Fallouta?

Hed, 18 kwietnia 2009, 14:52

Firmy Bethesda i Zenimax zarejestrowały nowe marki związane z Falloutem. Tak przynajmniej wynika z informacji pozyskanych przez autora jednego z blogów. Wygląda na to, że twórcy serii The Elder Scrolls oraz trzeciej odsłony wspomnianej gry, zamierzają spełnić składane wcześniej deklaracje i rozszerzyć wachlarz produktów opowiadających o prawdopodobnie najbardziej znanym post-nuklearnym uniwersum.

Przyszłość sieciowego Fallouta pod znakiem zapytania

Hed, 16 kwietnia 2009, 09:35

Na forum skupiającym miłośników serii Fallout pojawiła się informacja, że Bethesda zmierza do anulowania umowy w sprawie licencji na ten produkt. Jak pisaliśmy wcześniej, studio nabyło pełne prawa do tworzenia kolejnych części gry. W rękach oryginalnych właścicieli marki, czyli firmy Interplay, pozostał projekt sieciowego Fallouta, znany jako V13. Według nowych doniesień może on być zagrożony.

Bułgarskie studio wspomoże Fallout MMO

Jiker, 3 kwietnia 2009, 10:40

W powodzenie projektu Fallout MMO wierzyło swego czasu ledwie kilka osób. Produkcja tego arcyciekawego tytułu, nad którym pieczę sprawuje ciągle legendarne Interplay, nabiera – wbrew wszelkiemu rozsądkowi – nieustannego rozpędu. O postępie dewelopingu świadczy chociażby wiadomość o podpisaniu porozumienia z firmą Masthead Studios.

Project V13, aka Fallout MMO, ciągle w produkcji

Jiker, 25 marca 2009, 09:45

Project V13, najnowsza produkcja firmy Interplay i studia Orange County, określana również mianem Fallout MMO, potrafi rozbudzić sporo emocji. Nie przeszkadza w tym nawet fakt, że od pewnego czasu nie uraczono nas żadnymi nowymi informacjami na jej temat. Możemy być jednak niemal w 100% pewni, że deweloping dzieła postępuje. Temat został podjęty przez jedną z osób zajmujących się jej produkcją.

Współtwórca Fallouta i Arcanum pracuje nad nową grą RPG

Hed, 19 marca 2009, 08:54

Jason Anderson pracuje nad nową produkcją RPG dla firmy inXile. Osobnik ten odpowiedzialny jest między innymi za współtworzenie pierwszego Fallouta, jeszcze w szeregach studia Interplay. Chociaż na razie nie otrzymaliśmy wielu precyzyjnych informacji co do charakteru tego projektu, to pojawiają się pewne sugestie, że być może będzie on swoistą kontynuacją Wastelands, czyli pierwowzoru Fallouta.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (26 września 2008)

Jiker, 26 września 2008, 10:32

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: odświeżamy klasyczne platformówki, zdobywamy Trofea w Burnout Paradise na PS3, pobieramy darmowego Fallouta, czekamy na demonstrację Mirror’s Edge, gramy w demo NBA Live 09. Zapraszamy do lektury.

Fallout MMO coraz bardziej realny

Jiker, 24 września 2008, 07:52

Legendarny Interplay, borykający się przez cały 2007 rok z problemami różnych maści, nie zamierza rezygnować z prac nad MMORPG, osadzoną w uniwersum kultowego Fallout. Świadczy o tym choćby publikacja nowej wersji oficjalnej strony internetowej, na łamach której ujawniono kodową nazwę owej produkcji.

Legendarny Interplay sprzedany

Virion, 28 marca 2008, 14:54

Jak donoszą serwisy na całym świecie jeden z niegdyś najbardziej znanych wydawców na całym świecie, czyli Interplay został wykupiony z rąk znajdującej się w fazie bankructwa firmy Titus przez tajemniczą grupę z Luksemburga o nazwie Financial Planning and Development.

Autor fabuły Fallouta wraca do gry

Kuba, 6 marca 2008, 08:25

Nazwisko Scotta Campbella wypowiadajcie z szacunkiem, bowiem ten człowiek stworzył fabułę samego Fallouta, która przecież w olbrzymiej mierze przesądziła o „kultowości” i ponadczasowości tej gry.

Poradnik: Fallout

Redakcja GRYOnline.pl, 12 grudnia 2007, 17:38

Przy okazji wydania Fallouta przez Gazetę Wyborczą przygotowaliśmy dla Was poradnik do tej kultowej gry. Wierzymy, że przyda się on wielu graczom, którzy 10 lat temu byli zwyczajnie zbyt młodzi, by się dobrze przy Falloucie bawić - a być może i starzy wyjadacze znajdą w nim to i owo godne uwagi.

Konkurs z okazji 10-lecia Fallouta

Vercetti, 2 października 2007, 16:40

W związku z obchodami dziesiątej rocznicy istnienia serii Fallout twórcy pełnoprawnej, trzeciej części kultowego RPG, postanowili dać graczom możliwość wykazania się pomysłowością i – co za tym idzie - dołożenia własnej cegiełki do wielkiego przedsięwzięcia, jakim będzie najnowszy projekt grupy Bethesda Softworks, Fallout 3. Programiści odpowiedzialni za prace nad grą ogłosili konkurs na wymyśleni

Interplay w dalszym ciągu szykuje się do stworzenia gry MMO Fallout

Metatron, 16 sierpnia 2007, 11:42

Po kwietniowych informacjach o tym, że zasłużona dla branży gier, w ostatnich latach tonąca w długach firma Interplay sprzedała wszelkie prawa do marki Fallout deweloperowi Bethesda Softworks w celu podźwignięcia się z opłakanej kondycji finansowej, nie pojawiły się żadne wiadomości na ten temat.

Brian Fargo potwierdza - doczekamy się nowej gry z serii Wasteland

Krystian Smoszna, 22 czerwca 2007, 07:23

Brian Fargo potwierdził, że przymierza się do produkcji kontynuacji gry Wasteland – programu, który w połowie lat dziewięćdziesiątych przyczynił się do powstania cyklu Fallout. Informację taką podał wczoraj serwis Duck and Cover.

Brian Fargo tworzy duchowego następcę Fallouta?

Krystian Smoszna, 21 czerwca 2007, 09:16

Istnieje nadzieja dla fanów serii Fallout, którzy nie są zadowoleni z dotychczasowych poczynań twórców trzeciej odsłony kultowego cyklu, firmy Bethesda Softworks LLC. Wieść gminna niesie, że jeden z autorów gry Wasteland przymierza się do produkcji programu w postapokaliptycznym klimacie. Najprawdopodobniej chodzi tu o Briana Fargo.

Ostatnia grafika koncepcyjna z gry Fallout 3 ujrzała światło dzienne

Krystian Smoszna, 29 maja 2007, 16:54

Jak zwykle we wtorek, firma Bethesda Softworks LLC opublikowała nową grafikę koncepcyjną z gry Fallout 3. To już ostatni obrazek przed zaplanowaną na przyszły wtorek, prezentacją pierwszego zwiastuna tego programu.

Jeremy Soule nie jest autorem muzyki do gry Fallout 3

Krystian Smoszna, 28 maja 2007, 06:35

Jeremy Soule – popularny w branży elektronicznej rozrywki kompozytor – nie ma nic wspólnego z utworem muzycznym, który od kilku tygodni można usłyszeć na oficjalnej stronie gry Fallout 3. Tę zaskakującą wiadomość opublikował w ubiegły czwartek serwis No Mutants Allowed.

Kolejna grafika koncepcyjna z gry Fallout 3 już w sieci

Krystian Smoszna, 23 maja 2007, 06:11

Zgodnie z zapoczątkowaną trzy tygodnie temu tradycją, na łamach oficjalnej strony internetowej gry Fallout 3, pojawiła się wczoraj nowa grafika koncepcyjna.

Nowa grafika koncepcyjna na oficjalnej stronie gry Fallout 3

Krystian Smoszna, 16 maja 2007, 08:06

Wczoraj mieliśmy poniedziałek, a to oznacza, że oficjalna strona trzeciej odsłony cyklu Fallout wzbogaciła się o kolejną grafikę koncepcyjną. Zaprezentowany przez firmę Bethesda Softworks LLC obrazek przedstawia zrujnowane miasto oraz lotniskowiec.

Studio Liquid Development pracuje nad modelami do trzeciego Fallouta?

Krystian Smoszna, 14 maja 2007, 09:58

Firma Liquid Development od lat pomaga twórcom programów rozrywkowych w tworzeniu trójwymiarowych modeli. Studio współpracowało już z wieloma developerami, m.in. z Firaxis Games, Lionhead Studios, czy Relic Entertainment. Pomagało też twórcom czwartej odsłony cyklu The Elder Scrolls i niewykluczone, że Bethesda ponownie skorzystała z usług Amerykanów, tym razem przy produkcji trzeciego Fallouta.

Liam Neeson wystąpi w Fallout 3

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 15:02

W trzeciej odsłonie cyklu Fallout istotną rolę odegra ojciec głównego bohatera, który będzie przewijać się niemal przez całą opowieść. Zgodnie z informacją podaną dziś przez firmę twórców programu, głosu tej postaci użyczy popularny aktor, Liam Neeson.

Zobacz demo anulowanego kilka lat temu projektu Van Buren (Fallout 3)!

Krystian Smoszna, 3 maja 2007, 21:16

Popularny serwis No Mutants Allowed opublikował wczoraj grywalną wersję demonstracyjną projektu Van Buren. Być może nazwa ta niewiele dziś Wam mówi, ale jeszcze kilka lat temu była ona darzona kultem przez wszystkich wielbicieli gier z serii Fallout.

Już za 34 dni zobaczymy pierwszy zwiastun gry Fallout 3!

Krystian Smoszna, 2 maja 2007, 18:46

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla wszystkich wielbicieli gier z serii Fallout. Za niewiele ponad miesiąc, w Internecie zadebiutuje oficjalny zwiastun trzeciej odsłony tego kultowego cyklu!

Bethesda otwiera oficjalne forum Fallout 3

lhorror, 19 kwietnia 2007, 10:37

Bethesda Softworks po przejęciu praw do serii Fallout, nie zasypia gruszek w popiele i otwiera oficjalne forum Fallout 3. Teraz każdy z nas może się wypowiedzieć na temat tego, co chciałby zobaczyć w trzeciej odsłonie tej kultowej gry, a czego wolałby uniknąć, a także porozmawiać z developerami.

Pełne prawa do marki Fallout ma teraz Bethesda Softworks

eLKaeR, 13 kwietnia 2007, 10:55

Kultową serię Fallout kojarzyliśmy dotąd z koncernem Interplay. Teraz jednak ten ostatni pozbył się praw do postnuklearnej sagi na rzecz korporacji Bethesda Softworks, przygotowującej produkt o nazwie Fallout 3. W wyniku zaistniałych zmian firma Interplay z licencjodawcy stała się więc licencjobiorcą w kontekście własnej gry – pozycji z gatunku MMO, osadzonej w falloutowym uniwersum.

Fallout 3 zostanie pokazany światu prawdopodobnie w tym roku

Krystian Smoszna, 6 marca 2007, 08:26

Redaktorzy internetowego magazynu 360 Gamer wzięli na spytki Pete’a Hinesa z firmy Bethesda Softworks, w celu uzyskania nowych informacji na temat trzeciej odsłony cyklu Fallout. Publicystów interesowała przede wszystkim odpowiedź na jedno pytanie: kiedy twórcy Obliviona zdecydują się pokazać publicznie swój nowy produkt.

O interesującym obrazku związanym z grą Fallout 3 słów kilka...

Krystian Smoszna, 5 marca 2007, 14:48

Musiało minąć prawie piętnaście miesięcy, żeby jeden z fanów serii Fallout znalazł w Internecie interesujący obrazek, związany w pewien sposób z trzecią odsłoną legendarnego cyklu. Ilustracja przedstawia model postaci, który został wykonany na prośbę firmy Bethesda Softworks.

Produkcja gry Fallout 3 ruszyła pełną parą

Krystian Smoszna, 11 stycznia 2007, 08:02

W najnowszym numerze czasopisma Official Xbox Magazine, oprócz wieści o kolejnym dodatku do The Elder Scrolls IV: Oblivion, znajdują się również informacje o innej grze produkowanej przez firmę Bethesda Softworks – Fallout 3. Wiadomości są co prawda skąpe, ale dają pewien pogląd na kwestię premiery programu, która raczej szybko nie nastąpi.

Produkcja gry MMO o nazwie Fallout ruszy w styczniu przyszłego roku

Krystian Smoszna, 12 grudnia 2006, 08:42

Na stronie amerykańskiej agencji rządowej SEC (Security & Exchange Commision), pojawił się niezwykle interesujący dokument. Z jego treści wynika, że firma Interplay – ta sama, która niedawno stała przed widmem bankructwa – już niebawem rozpocznie prace nad grą MMORPG o nazwie... Fallout!

Fallout 3 na wschodnim wybrzeżu

Khornel, 18 października 2006, 10:03

W ostatnim numerze PC Gamera niejaki Desslock opisał swoje wrażenia z pobytu w siedzibie Bethesdy. Jedną z najciekawszych informacji, jakie można wyczytać z tego artykułu, jest ta wskazująca miejsce akcji gry.

Gavin Carter producentem trzeciego Fallouta?

Krystian Smoszna, 26 maja 2006, 08:17

Gavin Carter - współproducent gry The Elder Scrolls IV: Oblivion, przyznał się w wywiadzie dla serwisu GameProducer, że nie sprawuje już pieczy nad dalszym rozwojem tego programu. Jedna z ważniejszych postaci w ekipie Bethesda Game Studios objęła kontrolę nad kolejnym projektem firmy, którym najprawdopodobniej jest Fallout 3.

E3 2006 bez nowego Fallouta

Vercetti, 24 lutego 2006, 10:26

W ubiegłym roku jedynym śladem obecności Fallouta 3 na targach Electronic Entertainment Expo były plakaty reklamowe, zaprojektowane przez Bethesdę Softworks. Zanosi się na to, że na E3 2006 wcale nie będzie lepiej. Tak przynajmniej wynika z wywiadu, jakiego serwisowi GamingSteve.com udzielił niedawno pracownik studia, Pete Hines.

Fallout 3: Todd Howard wzięty na spytki

Krystian Smoszna, 7 lutego 2005, 10:43

Sporo wody upłynęło w Wiśle od ostatnich wieści na temat Fallout 3. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że odkąd Bethesda Softworks oficjalnie ogłosiła rozpoczęcie prac nad nową odsłoną kultowej serii cRPG (stało się to w lipcu ubiegłego roku), o Fallout nie mówi się praktycznie nic. Dlatego z tym większą przyjemnością pragniemy poinformować o wywiadzie z Toddem Howardem.