Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Last of Us: Part II

Multiplayer w The Last of Us 2? Jest enigmatyczny tweet twórcy

Aquma, 28 września 2020, 09:22

Twórca The Last of Us: Part II – Neil Druckmann – zamieścił na Twitterze enigmatyczny wpis, który fani biorą za potwierdzenie prac nad trybem multiplayer.

The Last of Us 2 z planszówką, figurkami i ścieżką dźwiękową na winylu

Musiol, 26 września 2020, 10:19

Naughty Dog świętuje The Last of Us Day. Z okazji wydarzenia zapowiedziano planszówkę The Last of Us 2, limitowane nakładem figurki oraz ścieżkę dźwiękową na winylu.

Naughty Dog zmienia nazwę święta The Last of Us z powodu pandemii

Ender, 22 września 2020, 21:05

Naughty Dog ogłosiło, że zgodnie z tradycją, 26 września zaprezentuje nowe zapowiedzi związane z serią The Last of Us. Tegoroczna edycja tzw. Outbreak Day odbędzie się pod nową nazwą, ponieważ deweloperzy chcą zdystansować się od skojarzeń z pandemią COVID-19.

The Last of Us 2 w stylu studia Ghibli - zobacz prace artysty

Sodar, 14 września 2020, 13:33

Artysta Mincho opublikował na swoim instagramowym profilu prace, które przedstawiają kilka scen z The Last of Us 2 odtworzonych w konwencji anime, w stylu charakterystycznym dla studia Ghibli.

The Last of Us 2 ma jeden z najwyższych wskaźników ukończenia gry na PS4

Frozen, 5 września 2020, 14:24

The Last of Us: Part II może pochwalić się wyższym wskaźnikiem ukończenia gry niż God of War, Marvel’s Spider-Man, Ghost of Tsushima i wiele innych hitów na PS4.

The Last of Us 2 bije rekordy popularności w USA

Aquma, 17 sierpnia 2020, 08:42

The Last of Us: Part II jest trzecią najlepiej zarabiającą grą w USA w historii marki PlayStation i trzecim najpopularniejszym tytułem 2020 roku. Świetnie radzi sobie też inny tytuł ekskluzywny Sony Interactive Entertainment – Ghost of Tsushima.

Tryb permadeath i cel-shading w Last of Us 2, oficjalne informacje o patchu

Adrian Werner, 12 sierpnia 2020, 13:20

Jutro The Last of Us: Part 2 otrzyma patch dodający m.in. nowy tryb trudności, opcję permadeath oraz filtry zmieniające grafikę.

The Last of Us - serial z szokującym wątkiem wyciętym z gry

Adrian Werner, 12 sierpnia 2020, 11:45

Scenarzysta Craig Mazin opowiedział o planach serialowej adaptacji The Last of Us, którą tworzy dla stacji HBO. Okazuje się, że w telewizyjnej odsłonie marki znajdzie się m.in. szokujący wątek, który początkowo miał pojawić się w grze, ale ostatecznie został porzucony.

The Last of Us 2 otrzyma „permadeath” i brutalny poziom trudności

Entelarmer, 10 sierpnia 2020, 21:49

Lista trofeów The Last of Us: Part II wydłużyła się o dwie nowe pozycje. Ich opisy potwierdzają, że wkrótce gracze będą mogli znacząco utrudnić sobie rozgrywkę.

Na sukces The Last of Us 2 pracowało ponad 2 tysiące osób

Entelarmer, 27 lipca 2020, 19:27

The Last of Us: Part II to efekt pracy istnej armii deweloperów. Według portalu MobyGames ostatnia gra studia Naughty Dog powstała dzięki wysiłkom ponad 2 tysięcy osób.

Premiery The Last of Us 2 i Valorant pobiły rekordy

Adrian Werner, 23 lipca 2020, 11:56

Nowy raport SuperData zdradza, że czerwiec na rynku cyfrowym należał do gier The Last of Us 2 oraz Valorant. Pierwsza osiągnęła rekordowe wyniki dla exclusive’a na PS4, a druga zaliczyła najlepszy pecetowy debiut w kategorii free-to-play.

The Last of Us 2 - trofea, sejfy i promocja na poradniki GRYOnline.pl

AlexB, 22 lipca 2020, 11:37

Jeśli macie problemy z ukończeniem The Last of Us: Part II, to zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem przygotowanym przez ekipę GRYOnline.pl. Znajdziecie w nim sporo przydatnych porad, dotyczących na przykład odnajdywania czy otwierania sejfów lub zdobywania osiągnięć.

Metacritic: The Last of Us 2 nie wpłynęło na zmiany w systemie ocen

Entelarmer, 20 lipca 2020, 17:00

Serwis Metacritic wypowiedział się w sprawie niedawnych zmian w systemie ocen użytkowników. Potwierdzono, jak długo musimy czekać z wystawieniem noty. Jednocześnie zaprzeczono, jakoby miało to związek z jakąkolwiek konkretną grą, np. The Last of Us: Part II.

The Last of Us 2 miało mieć mroczniejsze zakończenie

Entelarmer, 16 lipca 2020, 11:47

Neil Druckmann oraz Halley Gross ze studia Naughty Dog wypowiedzieli się na temat zmian w fabule The Last of Us: Part II. Twórcy zdradzili, że pierwotne zakończenie miało bardziej ponury wydźwięk niż to, które znalazło się w ostatecznej wersji gry.

The Last of Us 2 - pozytywne opinie przegoniły negatywne na Metacritic

Froozyy, 15 lipca 2020, 12:58

Jakiś czas temu internet zalała fala negatywnych opinii graczy na temat The Last of Us: Part II. Jednak od początku lipca średnia ocen użytkowników serwisu Metacritic stale rosła, aż w końcu pozytywne noty przegoniły te negatywne pod względem liczby.

The Last of Us 2 - replika gitary z gry za przeszło 9 tysięcy złotych

AlexB, 10 lipca 2020, 16:22

W oficjalnym sklepie z gadżetami marki PlayStation pojawiły się dwie gitary stworzone przez firmę Taylor Guitars we współpracy z Naughty Dog. Obie nawiązują do The Last of Us: Part II. Jedna z nich, będąca dokładną repliką instrumentu używanego przez Ellie oraz Joela w grze, została wyceniona na 2299 dolarów.

Tydzień dla Last of Us 2 i Sonica – top 10 w Polsce

Aquma, 10 lipca 2020, 12:22

W ostatnim tygodniu czerwca 2020 roku najlepiej sprzedającym się tytułem w Polsce było The Last of Us: Part II. Na drugiej lokacie niespodziewanie wylądował niebieski jeż – Sonic Generations Collection. Podium zamyka FIFA 20. Dane otrzymaliśmy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR).

Metacritic walczy z hejtem w recenzjach - gier nie ocenimy na premierę

Entelarmer, 9 lipca 2020, 14:42

Serwis Metacritic wprowadził ograniczenie związane z ocenami użytkowników. Od teraz strona nie pozwala wystawiać not w dniu premiery gry.

Doskonały debiut The Last of Us 2 – top 10 w Polsce

Aquma, 6 lipca 2020, 12:53

W okresie od 17 do 23 czerwca 2020 roku najlepiej sprzedającymi się tytułami w naszym kraju były The Last of Us: Part II, FIFA 20 oraz The Last of Us: Remastered. Dane otrzymaliśmy dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego (SPiDOR).

Last of Us 2 początkowo miało mieć otwarty świat

Adrian Werner, 6 lipca 2020, 12:37

Neil Druckmann ze studia Naughty Dog zdradził, że na wczesnych etapach produkcji gra The Last of Us: Part 2 mocno różniła się od finalnego produktu. Wśród wprowadzonych zmian znalazło się m.in. porzucenie otwartej struktury świata.

Odtwórczyni roli Abby z The Last of Us 2 grożono śmiercią

Lazlo, 5 lipca 2020, 11:40

Odtwórczyni roli Abby w The Last of Us 2 - Laura Bailey - przyznała na Twitterze, że otrzymywała liczne wiadomości z pogróżkami od graczy, którym nie spodobała się fabuła tytułu i działania bohaterki, w którą się wcieliła.

The Last of Us 2 - średnia ocen graczy na Metacritic cały czas rośnie

Froozyy, 1 lipca 2020, 14:52

Po fali negatywnych opinii na temat The Last of Us: Part II, która zalała internet jakiś czas temu, średnia ocen gry wystawianych przez graczy w serwisie Metacritic stale rośnie. Liczba not przekroczyła już 100 tysięcy.

Last of Us 2 – reżyser odpowiada na hejt. „To pewnego rodzaju cena”

Aquma, 30 czerwca 2020, 14:22

W czasie podcastu prowadzonego przez Reggiego Filsa-Aimégo reżyser The Last of Us: Part II – Neil Druckmann – odniósł się do kwestii hejtu ze strony graczy i tego, w jakich sytuacjach krytyka przekracza jego zdaniem granice dobrego smaku.

Last of Us 2 ze świetną sprzedażą pomimo kontrowersji

Froozyy, 26 czerwca 2020, 14:56

Frima Sony pochwaliła się właśnie sprzedażą The Last of Us: Part II. Gra w zaledwie dwa dni po premierze rozeszła się w nakładzie rzędu kilku milionów kopii.

The Last of Us 2 nie otrzyma żadnych DLC

Adrian Werner, 26 czerwca 2020, 13:16

Neil Druckmann ze studia Naughty Dog poinformował, że nie ma w planach opracowania dodatków DLC do gry The Last of Us: Part 2. Najpewniej nie dostaniemy również trybu multiplayer.