Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2021, 11:41

The Last of Us 2 z największą liczbą nagród dla „Gry Roku” w historii

The Last of Us 2 zgromadziło najwięcej nagród dla „Gry Roku” w historii. Tym samym produkcja Naughty Dog pobiła rekord należący do Wiedźmina 3.

The Last of Us: Part II zadebiutowało na rynku w połowie ubiegłego roku i wzbudziło niemałe kontrowersje. Produkcja została przyjęta niezwykle ciepło przez recenzentów, co przełożyło się na bardzo wysoką średnią ocen na Metacritic. Z drugiej strony jednak niektórzy gracze nie podzielili zachwytu mediów i tuż po premierze zalali Internet negatywnymi opiniami. Jak się okazuje, tytuł ten ostatecznie osiągnął niemały sukces i stał się pozycją z największą liczbą zgromadzonych nagród dla „Gry Roku” w historii.

Według danych opublikowanych przez serwis gameawards.net, w 2020 roku przyznano łącznie 576 tego typu tytułów. Z całej tej puli aż 300 wyróżnień (192 od dziennikarzy i 108 od graczy) trafiło do The Last of Us: Part 2. Dla porównania, znajdujący się na drugim miejscu Hades dostał 64 nagrody, a stojące na najniższym stopniu podium Ghost of Tsushima – 63.

W klasyfikacji obejmującej lata 2003-2020 konkurencja była już bardziej wyrównana. Za The Last of Us: Part II uplasował się Wiedźmin 3, który otrzymał łącznie 280 nagród. Podium zamyka natomiast God of War z 260 wyróżnieniami.

Należy mieć tutaj na uwadze, że liczba nagród dla „Gry Roku” nie jest stała i zmienia się co roku. To również w pewnym stopniu wpływa na całokształt stawki. Przykładowo The Elder Scrolls V: Skyrim z 2011 roku, który zajmuje 6 miejsce na liście, mógł otrzymać maksymalnie 410 wyróżnień, czyli o ponad 160 mniej niż The Last of Us: Part 2.

  1. Naughty Dog – oficjalna strona
  2. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat
  3. The Last of Us 2 - poradnik do gry