Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 stycznia 2023, 18:22

Naughty Dog szykuje intrygujące nowości na 10-lecie The Last of Us

Zbliżają się dziesiąte urodziny The Last of Us. Z tej okazji Naughty Dog planuje zdradzić nam wiele nowości. Dziś dostaliśmy ich przedsmak – nową grafikę koncepcyjną z TLoU: Factions i wyniki sprzedaży serii.

Źródło fot. Naughty Dog
i

W czerwcu tego roku marka The Last of Us skończy 10 lat. W związku z tym Naughty Dog szykuje wiele niespodzianek, a dziś zaserwowało nam przedsmak tego, co nas czeka, i przedstawiło między innymi świeże wyniki sprzedaży oraz drugą grafikę koncepcyjną z nadchodzącej multiplayerowej odsłony cyklu (poniżej).

We wpisie opublikowanym na oficjalnej stronie studia znajdziemy obszerną zapowiedź obchodów 10. urodzin The Last of Us. Zdradzono w nim kilka interesujących szczegółów.

  1. Gry z serii rozeszły się łącznie w ponad 37 milionach egzemplarzy (do grudnia 2022 r.). Według udostępnionych w czerwcu danych przynajmniej 10 milionów kopii przypada na The Last of Us: Part II. Oprócz tego wiadomo, że wydany we wrześniu remake pierwszej części również został zaliczył udany debiut.
  2. W dalszej części roku zaczniemy otrzymywać konkretne informacje na temat multiplayerowej odsłony The Last of Us. Na razie nie zdradzono za wiele szczegółów, wliczając w to nawet oficjalny tytuł gry. Wiadomo jedynie, że projekt ma być ambitny, a nad całością czuwają Vinit Agarwal, Joe Pettinati i Anthony Newman (wszyscy są weteranami w Naughty Dog, od lat związanymi z serią TLoU). Zaprezentowano również rysunek koncepcyjny, na którym widzimy statek rejsowy wbity w wybrzeże.
Naughty Dog szykuje intrygujące nowości na 10-lecie The Last of Us - ilustracja #1

Naughty Dog

  1. 15 stycznia na HBO MAX zadebiutuje serial The Last of Us. Z tej okazji Naughty Dog będzie prezentować zakulisowe materiały z produkcji oraz wywiady z osobami pracującymi nad grami i ich adaptacją. Dzięki temu otrzymamy lepszy wgląd w całe uniwersum.

Teraz pozostaje nam czekać na więcej rewelacji od Naughty Dog.

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej