Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 października 2022, 18:55

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Aktorka grająca znienawidzoną postać z Last of Us 2 chce wrócić do roli

Laura Bailey przyznała w wywiadzie, że chętnie ponownie wcieliłaby się w postać Abby z gry The Last of Us: Part II w potencjalnym spin-offie bądź kontynuacji.

Źródło fot. Naughty Dog.
i

Laura Bailey, jedna z najbardziej rozpoznawalnych obecnie aktorek głosowych, udzieliła niedawno wywiadu serwisowi ComicBookMovie.com. Wypowiedziała się w nim m.in. o masie frajdy, jaką dała jej rola Mary Jane w Marvel's Spider-Man, a także o jej potencjalnym powrocie do odgrywania postaci Abby z The Last of Us: Part II w ewentualnym spin-offie bądź kontynuacji gry:

Na pewno bym do niej wróciła. Wiem, że było wiele dramatycznych reakcji na jej postać, ale to była jedna z najbardziej wpływowych ról, jakie miałam w życiu.

Na 100% wróciłabym zagrać Abby, gdyby nadarzyła się taka okazja. Serial HBO wygląda niesamowicie i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć więcej.

Game Awards 2020

Warto przypomnieć, że w trakcie gali The Game Awards 2020 TLoU: Part II zwyciężyło w siedmiu kategoriach i zgarnęło statuetkę za najlepszy tytuł 2020 roku. Laura Bailey otrzymała zaś wtedy nagrodę za najlepszą rolę aktorską właśnie za wcielenie się w postać Abby.

Kontrowersje i scenariusz TLoU3

Abby po dziś dzień pozostaje mocno kontrowersyjną postacią. W okolicach premiery TLoU: Part II w sieci zaroiło się od memów z jej udziałem, a niektórzy gracze grozili aktorce głosowej nawet śmiercią.

W kwietniu zeszłego roku Neil Druckmann (reżyser kreatywny oraz główny scenarzysta dwóch pierwszych części serii) zdradził, że przygotowano już zarys scenariusza do The Last of Us: Part 3. Nie wiadomo jednak, kiedy lub czy w ogóle ujrzy on światło dzienne.

Jeśli aktorka mówi otwarcie o pragnieniu powrotu do roli Abby, znaczy to najpewniej, że „trójka” jeszcze nie powstaje lub też prace nad tytułem trwają, ale owej postaci najzwyczajniej w nim nie będzie. Gdyby bowiem Laura Bailey była zaangażowana w produkcję kolejnej części TLoU, obowiązywałaby ją umowa o zachowaniu poufności, która najpewniej powstrzymałaby ją przed jakimikolwiek sugestiami, że bierze udział w projekcie.

Powodem, dla którego Part III potencjalnie nie zaczęło jeszcze powstawać, mógłby być zaś fakt, że obecnie Naughty Dog skupia się na zapowiedzianej w czerwcu pobocznej odsłonie cyklu, kładącej nacisk na rozgrywkę wieloosobową.

  1. Recenzja The Last of Us 2 – gry, która podpali świat
  2. The Last of Us 2 - poradnik do gry
  3. Laura Bailey – Twitter