Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2021, 09:01

The Last of Us 2 mogło otrzymać tryb battle royale

Naughty Dog mogło pracować nad trybem battle royale do The Last of Us 2. Wskazują na to dane znalezione przez data minera.

W SKRÓCIE:
  • Tryb multiplayer w The Last of Us 2 mógł być battle royale.
  • Wskazują na to informacje zaprezentowane w sieci przez data minera.
  • Możliwe, że wieloosobowy spin-off TLoU jest tworzony w oparciu o ten pomysł.

The Last of Us 2 to tytuł, który przede wszystkim kojarzy się z rozbudowaną kampanią dla jednego gracza. Nie jest to produkcja, której ważnym elementem miałby być tryb multiplayer. Nie oznacza to jednak, że twórcy nie pracowali nad tego rodzaju modułem. Wręcz przeciwnie – potwierdzali oni, że pierwotnie miał on pojawić się w grze. Data miner prowadzący kanał Speclizer odkopał teraz w plikach gry fragmenty danych, które rzucają światło na to, jak wyglądać miał tryb wieloosobowy w TLoU2.

„Odkopane” przez niego fragmenty to między innymi mapa, która miała pojawić się w multiplayerze. Prezentuje ona rozległą lokację, która złożona jest z kilku miejsc znanych z trybu dla jednego gracza. Już sam jej rozmiar sugeruje, że mogła być ona stworzona z myślą o trybie battle royale. Dodatkową wskazówką, co do takiego scenariusza jest obecność w plikach kompasu, licznika graczy oraz panelu pozwalającego na szybkie używanie emotikon.

Bardzo prawdopodobne, że Naughty Dog chciało więc skorzystać z ówczesnych trendów i zaprezentować graczom swoją wersję gatunku spopularyzowanego przez produkcje, takie jak Fortnite czy PUBG. Mimo to, finalnie studio skupiło się na trybie dla jednego gracza. Nie oznacza to jednak, że projekt został całkowicie porzucony. Dwa miesiące temu sieć obiegły bowiem informacje, jakoby deweloperzy pracowali nad wieloosobowym spin-offem The Last of Us. Możliwe, że tworzony jest on w oparciu o tryb z ostatniej odsłony serii. Prawdy dowiemy się jednak dopiero, gdy zostanie on oficjalnie zaprezentowany.