Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 sierpnia 2021, 09:51

Road 96 z udaną premierą, gracze docenili innowacyjną przygodówkę

Proceduralna przygodówka Road 96 zaliczyła udany debiut, spotykając z bardzo pozytywnym odbiorem na Steamie. Gra zbiera także dobre recenzje w mediach branżowych.

Wczoraj na rynku zadebiutowała gra Road 96, czyli przygodówka wzbogacona elementami proceduralnymi opracowana przez studio Digixart. Sądząc po recenzjach i wrażeniach graczy, zespół przygotował udaną produkcję, która może spodobać się nie tylko fanom gatunku.

Gra ukazała się na PC (zarówno na Steamie, jak i w Epic Games Store) oraz na Nintendo Switch. Road 96 bardzo przypadło do gustu użytkownikom Steam, gdyż 91% ich recenzji chwali tę produkcję, co serwis kategoryzuje jako „bardzo pozytywny odbiór” projektu. Poniżej przytaczamy opinie polskich graczy:

Ciekawe podejście do gier przygodowych. Totalnie się tego nie spodziewałem. Uderza mocno w uczucia.

Świetna przygodówka z w klimatach political fiction - dzisiaj jak najbardziej na czasie. Polecam.

Idealny tytuł dla fanów klimatów rodem z Life is Strange, czy Firewatch. Wciągająca historia, przezabawne i ciekawe postaci, prosty, ale satysfakcjonujący gameplay (który miejscami mógłby być nieco bardziej urozmaicony), a wszystko to wzbogacone o system wyborów i możliwości podjęcia różnych ścieżek postępu fabuły.

Jedyny mankament to brak rodzimej wersji językowej i nieco zbyt prosty (miejscami) system rozgrywki. Poza tym, nie mam zarzutów. Wciągnął mnie jak dobry odkurzacz.

Gra zbiera także dobre recenzje w mediach branżowych. Według serwisu Metacritic wydanie pecetowe posiada średnią ocen na poziomie 78%, a w przypadku edycji konsolowej jest to 76%.

Przykładowe recenzje Road 96

 1. Gamepressure - 9.0/10
 2. God is a Geek - 9/10
 3. Worth Playing - 9/10
 4. The Games Machine - 8.3/10
 5. RPG Fan - 82/100
 6. COGconnected - 80/100
 7. IGN - 8/10
 8. GamesBeat - 4/5
 9. NintendoWorldReport - 8/10
 10. Noisy Pixel - 8/10
 11. Shacknews - 8/10
 12. Twinfinite - 4/5
 13. Spaziogames - 7.7/10
 14. Checkpoint Gaming - 7/10
 15. GameSkinny - 7/10
 16. Nintendo Enthusias - 7/10

Recenzenci chwalą ciekawą historię i intrygujących bohaterów. Dobre opinie zbierają także elementy proceduralne. Sprawiają one, że fabuła jest mocno nieprzewidywalna, a mimo to ta losowość nie szkodzi opowieści. Krytyka koncentruje się na nie do końca dopracowanym interfejsie oraz problemach technicznych, zwłaszcza na Nintendo Switch. Część redaktorów podkreśla również, że z pomysłem można było zrobić więcej pod względem rozgrywki.

 1. Oficjalna strona gry