Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 sierpnia 2021, 10:05

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Prequel Wiedźmina z kolejnymi nazwiskami w obsadzie; wiemy też, kto wyreżyseruje serial

Netflix dalej dryluje uniwersum Wiedźmina. Jak wiemy od pewnego czasu, powstanie prequel Wiedźmina. Teraz dostaliśmy więcej informacji na temat ekipy zaangażowanej w The Witcher: Blood Origin.

Znamy kolejne dziesięć nazwisk z obsady prequelu netfliksowego Wiedźmina o podtytule Blood Origin. Wiadomo też, że nową produkcję giganta streamingowego wyreżyserują Sarah O’Gorman i Vicky Jewson. Pierwsza ma w dorobku m.in. Przeklętą czy Upadłe królestwo, druga natomiast znana jest z pracy przy Ściganych oraz Zrodzonej z wojny. Oto pełna lista nowych nazwisk zaangażowanych w wiedźmiński projekt:

 1. Mirren Mack jako Merwyn,
 2. Lenny Henry jako Balor,
 3. Jacob Collins Levy jako Eredin,
 4. Lizzie Annis jako Zacaré,
 5. Huw Novelli jako Callan,
 6. Francesca Mills jako Meldof,
 7. Amy Murray jako Fenrik,
 8. Nathaniel Curtis jako Brían,
 9. Zach Wyatt jako Syndril,
 10. Dylan Moran jako Uthrok One-Nut.

Warto zwrócić uwagę, że wśród bohaterów produkcji pojawia się Eredin – główny antagonista gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Plotki odnośnie jego występu pojawiały się już wcześniej, teraz jest on pewny. Miejmy nadzieję, że scenarzystom serialu uda się wykrzesać z niego nieco więcej ikry niż miało to miejsce w hicie studia CD Projekt Red.

Na The Witcher: Blood Origin złoży się sześć odcinków, które będą przedstawiały historię umiejscowioną na długo, bo aż 1 200 lat przed wydarzeniami znanymi fanom z książek Andrzeja Sapkowskiego. W obrazie zobaczymy, jak doszło do koniunkcji sfer, która sprawiła, że światy ludzi, elfów i potworów zaczęły się przenikać. To dzięki koniunkcji w świecie Wiedźmina mamy magię. W Blood Origin poznamy również pierwszego stworzonego wiedźmina.

Za tytuł jako producenci wykonawczy odpowiadają Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który jest także showrunnerem serialu. Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films oraz Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind są producentami wykonawczymi. Konsultantem kreatywnym Blood Origin jest – oczywiście – Andrzej Sapkowski.

Na razie nie wiadomo, kiedy nastąpi premiera serialu. Najprawdopodobniej nie stanie się to przed 2022 rokiem. Oryginalny Wiedźmin powróci na Netfliksa 17 grudnia, zaś już w przyszłym tygodniu – 23 sierpnia – czeka nas debiut filmu animowanego Wiedźmin: Zmora Wilka, w którym będziemy śledzić losy mentora Geralta z czasów młodości, Vesemira.

 1. Wiedźmin: Zmora Wilka na nowym zwiastunie od Netfliksa
 2. The Witcher: Blood Origin – gwiazda Star Trek: Discovery dołączyła do obsady prequela Wiedźmina
 3. Świat Wiedźmina to Twój skarb, Netfliksie. Nie schrzań tego