Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lipca 2021, 11:20

The Witcher: Blood Origin - gwiazda Star Trek: Discovery dołączyła do obsady prequela Wiedźmina

Serwis Netflix poinformował. że w serialu The Witcher: Blood Origin wystąpi aktorka Michelle Yeoh. znana m.in. ze Star Trek: Discovery oraz filmu Przyczajony tygrys, ukrytego smok.

Serwis Netflix ujawnił nowe informacje odnośnie The Witcher: Blood Origin, czyli sześcioodcinkowego limitowanego serialu, będącego prequelem telewizyjnego Wiedźmina. Streamingowy gigant ogłosił, że do obsady dołączyła Michelle Yeoh, czyli aktorka znana m.in. ze Star Trek: Discovery oraz Przyczajonego tygrysa, ukrytego smoka.

W The Witcher: Blood Origin zagra ona rolę Scían, będącą ostatnią z wędrownego plemiona elfów władających mieczami. W serialu spróbuje ona odzyskać święty oręż odebrany w nikczemny sposób jej ludowi.

Producentami wykonawczymi serialu będą Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra, który pełnić będzie też funkcję showrunnera. Andrzej Sapkowski ma być konsultantem kreatywnym, a wśród producentów wykonawczych znajdą się Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomek Bagiński i Jarek Sawko z Platige Films

Przypomnijmy, że Blood Origin toczyć się będzie 1200 lat przed wydarzeniami z serialu The Witcher. Miniseria opowie o pochodzeniu i losach pierwszego wiedźmina oraz ukaże wydarzenia, które doprowadziły do Koniunkcji Sfer, skutkującej scaleniem światów ludzi, potworów i elfów.

Wcześniej Netflix głosił m.in. angaż Laurence’a O’Fuaraina jako Fjalla z klanu wojowników, którzy przysięgli chronić króla. Nie wiemy za to, kto zagra elfkę Eile. Początkowo miała w nią wcielić się Jodie Turner-Smith, ale aktorka musiała zrezygnować z roli z powodu komplikacji związanych z terminarzem produkcyjnym. Serwis Redanian Intelligence spekuluje, że zastąpić ją może Sophia Brown.

  1. Oficjalna strona serialu Wiedźmin