Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 26 marca 2021, 18:18

Netflix ujawnił kolejnego aktora z prequelu Wiedźmina

Poznaliśmy kolejnego członka obsady serialu The Witcher: Blood Origin. Jest to Laurence O'Fuarain, którego możecie znać z Gry o Tron i Wikingów. Wcieli się on w rolę Fjalla.

Drugi sezon Wiedźmina od Netflixa jeszcze nie powstał, a firma nie ustaje w pracach nad prequelem serialu. O zapowiedzianym na rok 2022 The Witcher: Blood Origin nie wiemy jeszcze zbyt wiele – historia ma się rozegrać 1200 lat przed wydarzeniami z pierwszego sezonu i pokazać stworzenie pierwszego wiedźmina w dziejach, a jako jej zwieńczenie zapowiedziano Koniunkcję Sfer (katastrofę mającą miejsce we wszystkich światach, otwierającą pomiędzy nimi przejścia dla znanych z uniwersum Wiedźmina potworów) – ale znamy już część obsady. Dziś dowiedzieliśmy się, że dołączył do niej Laurence O'Fuarain – irlandzki aktor, który wystąpił m.in. w serialach Wikingowie oraz Gra o tron.

Netflix ujawnił kolejnego aktora z prequelu Wiedźmina - ilustracja #1
Laurence O'Fuarain jako Hakon z Wikingów.

Odtwórca ról Hakona i Simpsona ma wcielić się w postać niejakiego Fjalla. Wiemy o nim tyle, że pochodzi z klanu wojowników, który poprzysiągł chronić króla. Ponadto bohater ma szukać zemsty i odkupienia z powodu śmierci ukochanej, która poświęciła własne życie, aby go uratować. Poraniona dusza Fjalla nie pozwoli mu zaznać spokoju, dopóki nie pomści kobiety – w tym celu będzie jednak musiał sprzymierzyć się z bardzo nieoczywistym sojusznikiem.

Możemy tylko domyślać się, kto będzie tym nietypowym towarzyszem dla postaci granej przez O'Fuaraina. Najbardziej oczywistym strzałem wydaje się… pierwszy wiedźmin, o którym wspomniałem wyżej. W tę rolę prawdopodobnie wcieli się Jason Momoa, którego obecnie możemy oglądać w Lidze Sprawiedliwości Zacka Snydera, a wcześniej widzieliśmy chociażby w Aquamanie czy Grze o tron. Na ile moje przypuszczenia pokryją się z prawdą, wiedzą jednak tylko ludzie z Netflixa.

Do premiery sześcioodcinkowego The Witcher: Blood Origin pozostało jeszcze bardzo dużo czasu, więc stopniowo będziemy zdobywać kolejne informacje o tej produkcji. Nie będzie to trudne, bo producenci chętnie dzielą się nowościami na temat serialu – niedawno ogłosili, że w rolę wojowniczej elfki o imieniu Éile wcieli się Jodie Turner-Smith. Przypominamy też, że za prequel Wiedźmina odpowiadają Lauren Schmidt Hissrich oraz Declan de Barra, a w pracach nad nim wezmą udział również Jason Brown i Sean Daniel z Hivemind oraz Tomasz Bagiński i Jarosław Sawko z Platige Films (dział filmowy polskiego Platige Image). Swój wkład będzie miał także Andrzej Sapkowski, który ma być konsultantem kreatywnym serialu.