Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 września 2020, 10:45

autor: Karol Laska

Prequel Wiedźmina z Jasonem Momoa? Netflix chce gwiazdę Aquamana [Aktualizacja]

Netflix jest zainteresowany zatrudnieniem Jasona Momoa do gry w serialu The Witcher: Blood Origin. Aktor miałby wcielić się w postać pierwszego wiedźmina w historii ludzkości.

Prequel Wiedźmina z Jasonem Momoa? Netflix chce gwiazdę Aquamana - ilustracja #1
Napierw arakh, potem trójząb, teraz dwa miecze.

Aktualizacja

Serwis Production Weekly niejako potwierdził wczorajsze plotki, publikując dokładny opis serialu The Witcher: Blood Origin. Oprócz udokumentownej pozycji showrunnera (Declana de Barry) oraz producentów (w tym Lauren Schmidt Hissrich, Andrzeja Sapkowskiego i Tomasza Bagińskiego), wiemy już także, że rozpoczęto prace produkcyjne nad dziełem. Ponadto podano krótki zarys fabuły serialu, a obok uwzględniono aktora, który ma w nim zagrać główną rolę. Jest to nie kto inny jak Jason Momoa.

Prequel Wiedźmina z Jasonem Momoa? Netflix chce gwiazdę Aquamana - ilustracja #2
Nazwisko Momoa znajdziecie w ostatniej linijce.

Poprzednia wiadomość

Jeżeli myśleliście, że już nigdy nie zobaczycie w roli wiedźmina kogoś bardziej przypakowanego od Henry’ego Cavilla, to całkiem możliwe, że będziecie musieli zrewidować swoje poglądy. Netflix bowiem ma w planach dokonać ciekawej decyzji castingowej związanej z nadchodzącym prequelem serialowego „Wieśka”, czyli The Witcher: Blood Origin. Jeden z branżowych insiderów, Daniel Richtman, podaje, że w rolę pierwszego łowcy potworów stąpającego po ziemiach Kontynentu ma wcielić się Jason Momoa.

Aktora tego kojarzyć możecie głównie z trzech produkcji. Zapadł w pamięć widzów jako Khal Drogo z Gry o tron oraz dał się poznać z nieco luźniejszej strony w Aquamanie oraz Lidze Sprawiedliwości. Ten pochodzący z Honolulu 41-latek został wybrany modelem roku na Hawajach, a jego styl bycia różni się znacząco od tego, do czego przyzwyczaiły nas hollywoodzkie gwiazdy. Bije od niego mnóstwo pozytywnej energii, a ta już od kilku lat daje o sobie znać na płaszczyźnie filmowej.

Richtman opiera się na swoich źródłach i znajomościach, ale jak dotąd nie otrzymaliśmy żadnego oficjalnego potwierdzenia, jakoby Momoa miał otrzymać od Netflixa propozycję zagrania w serialu. Za wcześnie na takie komunikaty ze strony amerykańskiego giganta streamingu, ponieważ produkcja jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie preprodukcji.

Fabuła The Witcher: Blood Origin ma zmieścić się w 6 odcinkach. Showrunnerem serialu jest Declan de Barra (współtwórca Iron Fista oraz The Originals), a w projekt zaangażowana jest także Lauren Schmidt Hissrich, która odpowiada za oryginalnego netflixowego Wiedźmina. Data premiery dzieła nie jest jeszcze znana.