Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 7 lipca 2021, 11:35

autor: Patryk Łukasz Kubiak

Venom 2: Tom Hardy kocha tę postać, dlatego spędził miesiące nad scenariuszem

Tom Hardy jest bardzo zaangażowany w produkcję nadchodzącego Venoma 2. Jak wyjawiła scenarzystka filmu, aktor spędził miesiące przy pracach nad historią przedstawioną w obrazie i odpowiada w dużej mierze za fabułę produkcji.

Tom Hardy jest nie tylko największym gwiazdorem nadchodzącego filmu Venom 2: Carnage, ale ma też swój udział w pracach nad scenariuszem i opracowywaniem fabuły. W wywiadzie dla magazynu Empire scenarzystka tytułu, Kelly Marcel, potwierdziła, że w związku z zaangażowaniem aktora w ten etap produkcji będzie on uwzględniony jako współtwórca scenariusza, a konkretnie jego projektu. To będzie pierwsze tego rodzaju wyróżnienie w karierze aktora.

To dla niego coś nowego – być uwzględnionym (w tej roli – dop. red.). Ale nie jest niczym nowym, że jest zaangażowany (w tworzenie fabuły filmu – dop. red.). Jest stuprocentowo oddany wszystkiemu, co robi. Uwielbia Venoma. Bardzo wciąga się w to, co jego zdaniem powinno się wydarzyć.

Jak jednak wyjaśnia Marcel, praca z Hardym nie polegała na wspólnym pisaniu, a bardziej na spotkaniach koncepcyjnych.

On nie dostaje długopisu i nie pisze. Spędziliśmy miesiące na dzieleniu się tą historią na FaceTime, zastanawianiu się nad pomysłami, sprawdzaniu, co zadziałało, a co nie. Potem wzięłam wszystko, o czym rozmawialiśmy, i zaszyłam się gdzieś na trzy miesiące, pisząc scenariusz.

Przy tworzeniu pierwszego filmu z serii Marcel pomagali Jeff Pinkner oraz Scott Rosenberg. Tym razem scenarzystka będzie jedyną osobą odpowiedzialną za skrypt obrazu, który wyreżyseruje Andy Serkis. To będzie czwarty pełnometrażowy film reżysera znanego z m.in. Mowgliego: Legendy dżungli i Pełni życia. Serkis – ze swoim doświadczeniem z CGI, które zdobył przy okazji Władcy pierścieni, King Konga czy Planety małp – ma wizualnie poprawić Venoma pod względem efektów specjalnych. To właśnie ten aspekt pierwszej części recenzenci i widzowie krytykowali najmocniej. Szczegóły dotyczące tego, jaka technika zostanie wykorzystana w tym celu, nie są jeszcze znane.

Venom 2: Carnage ma wejść do kin 24 września bieżącego roku.

  1. Venom 2: Woody Harrelson powróci jako Carnage
  2. Fragment finałowej walki z filmu Venom bez CGI wygląda zabawnie