filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 kwietnia 2020, 14:45

Fragment finałowej walki z filmu Venom bez CGI wygląda zabawnie

Tom Hardy opublikował na swoim profilu na Instagramie fragment finałowej walki z filmu Venom pozbawiony efektów CGI. Jest on utrzymany w humorystycznym tonie, gdyż dodano do niego piosenkę z filmu Dirty Dancing.

Komputerowe efekty specjalne stały się nieodłączną częścią kinematografii. Korzystają z nich nawet dość kameralne dramaty, nie wspominając już o produkcjach akcji, fantasy czy ekranizacjach komiksów. Wyjątkiem pod tym względem nie jest Venom. Produkcja Rubena Fleischera sprzed dwóch lat jest po brzegi wypełniona CGI. Raczej wszyscy są tego świadomi, lecz czy zastanawialiście się kiedyś, jak wyglądały poszczególne sceny w samym momencie kręcenia, jeszcze bez nałożonych efektów? Fragment odpowiedzi na to pytanie znalazł się na Instagramie Toma Hardy'ego, czyli aktora wcielającego się w postać dziennikarza Eddy'ego Brocka, będącego nosicielem słynnego czarnego symbionta z kosmosu. Brytyjczyk opublikował część finałowej walki z filmu bez CGI. Całość można obejrzeć w tym miejscu.

Fragment finałowej walki z filmu Venom bez CGI wygląda zabawnie - ilustracja #1
W Venomie nie brakuje efektów CGI.

Nagranie, które opublikował Hardy, nie jest jednak stuprocentowo typowym, suchym materiałem z planu. Podchodzi ono bowiem do tematu z lekkim przymrużeniem oka. Jak można zaobserwować, ruchy wykonywane na nim przez aktorów przywodzą momentami na myśl nie tyle pojedynek na pięści, co taniec. Dlatego też do rzeczonego filmiku dodano piosenkę Hungry Eyes Erica Carmena z filmu Dirty Dancing.

Przypominamy, że Venom zadebiutował w kinach 1 października 2018 roku. Produkcja poniosła artystyczną porażkę, lecz nie przeszkodziło jej to w zgromadzeniu całkiem pokaźnej sumy pieniędzy. Jej zarobki na całym świecie zamknęły się w przeszło 856 milionach dolarów. Nic zatem dziwnego, że Sony Pictures Entertainment zabrało się za tworzenie kontynuacji. Jej reżyserem jest Andy Serkis, a prócz Toma Hardy'ego zobaczymy w niej Woody'ego Harrelsona (jego zdjęcie w roli Cletusa Kasady'ego vel. Carnage'a niedawno obiegło sieć), Michelle Williams, Stephena Grahama, Reida Scotta oraz Peggy Lu. Film zadebiutuje w październiku tego roku.

  1. Oficjalna strona internetowa filmu Venom

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej