Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 3 października 2018, 13:25

autor: AlexB

Venom to totalny bałagan - przegląd recenzji filmu

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje filmu Venom z Tomem Hardym w roli głównej. Delikatnie mówiąc, większości krytyków nie przypadł on do gustu. W opiniach pojawiają się narzekania na absurdy fabularne i generalne niezdecydowanie twórców, w jakie tony ma uderzać opowieść.

Praktycznie od momentu zapowiedzi solowy film o Venomie wzbudza w wielu miłośnikach komiksów dość mieszane uczucia. Informacje o tym, że będzie to oddzielna opowieść bez udziału Spider-Mana nie wszystkich napawała optymizmem. Z drugiej strony, obsada z Tomem Hardym w roli Eddiego Brocka na czele mogła przyciągać uwagę. Nastroje niektórych uspokoiły również całkiem niezłe zwiastuny. Niestety, nadszedł dzień, w którym w sieci pojawiły się pierwsze recenzje i cóż... wygląda na to, że wszelkie nadzieje, iż film Rubena Fleischera będzie co najmniej przyzwoity, były płonne. Według serwisu Rotten Tomatoes, zaledwie 26% z opublikowanych 35 opinii krytyków na temat Venoma jest pozytywnych. Średnia ocena wynosi obecnie 4,3/10.

Niestety Venom pozytywnie nie zaskoczył. - Venom to totalny bałagan - przegląd recenzji filmu - wiadomość - 2018-10-03
Niestety Venom pozytywnie nie zaskoczył.

Według opinii większości recenzentów Venom jest kompletnym bałaganem. Historia jest banalna, pełna dziur oraz absurdów, postacie nieprzekonywujące i słabo rozwinięte, a Fleischer zdecydowanie nie udźwignął reżyserii. Ponadto twórcy za bardzo przekombinowali przy postprodukcji, by trafić do jak najszerszej widowni. W konsekwencji Venom nie może się zdecydować, w jakie tony chce uderzać. Stara się wywołać różne skrajne emocje – od śmiechu, co zupełnie nie pasuje do opowiadanej historii, po smutek – co powoduje nieprzyjemne poczucie chaosu. Wygląda zatem na to, że powtórzono błędy, które popełniły Warner Bros. i 20th Century Fox przy Suicide Squad oraz Fantastycznej Czwórce z 2015 roku. W pewnym sensie potwierdził to również sam Tom Hardy, który w wywiadzie z kanałem Comics Explained zdradził, że z filmu wycięto aż 40 minut jego ulubionych scen. Ktoś zatem dość mocno zaszalał przy montażu.

Tom Hardy zrobił co mógł, by uratować scenariusz. - Venom to totalny bałagan - przegląd recenzji filmu - wiadomość - 2018-10-03
Tom Hardy zrobił co mógł, by uratować scenariusz.

Czy krytykom w ogóle coś się w Venomie spodobało? Owszem. Według opinii Tom Hardy dwoi się i troi, by cokolwiek wyciągnąć z fatalnego scenariusza, co w pewnym stopniu mu się udaje. Ponadto recenzenci niemal zgodnie przyznają, że choć film Fleischera jest fatalny, to ma swój urok i można się na nim dobrze bawić patrząc na jego „ciapowatość”, czyli casus podobny do tego z The Room Tommy'ego Wiseau. Przyzwoicie prezentują się również efekty specjalne.

Wybrane recenzje filmu Venom

O tym, jak faktycznie sprawuje się Venom, każdy będzie mógł się przekonać już w najbliższy piątek. 5 października film Rubena Fleischera pojawi się na ekranach polskich kin. Warto pamiętać, że w planach jest już kontynuacja produkcji, w której Woody Harrelson miałby zagrać Carnage'a, czyli „potomka” i zaciekłego wroga Venoma. Pytanie tylko, czy w razie porażki w Box Office pierwszej części, która wydaje się całkiem prawdopodobna, producenci zdecydują się na ciągnięcie serii.

  1. Oficjalna strona filmu Venom
  2. Oficjalna strona Sony Pictures
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.