Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 października 2018, 13:41

autor: Serek

Wiedźmin od Netflixa - zatrudniono speców od scenografii i efektów specjalnych

W sieci pojawiły się kolejne informacje o netfliksowym Wiedźminie. Tym razem możemy dowiedzieć się, że do ekipy dołączyli specjaliści odpowiedzialni wcześniej za między innymi serial Wikingowie.

Obyśmy tylko nie dostali powtórki z efektów specjalnych znanych z polskiego serialu... - Wiedźmin od Netflixa - zatrudniono speców od scenografii i efektów specjalnych - wiadomość - 2018-10-03
Obyśmy tylko nie dostali powtórki z efektów specjalnych znanych z polskiego serialu...

Małymi kroczkami zbliża się rozpoczęcie zdjęć do serialu Wiedźmin od Netfliksa. Ekipa odpowiedzialna za ostateczny wygląd produkcji jest sukcesywnie kompletowana. Serwis Geeks WorldWide poinformował, że Netflix zatrudnił specjalistów od efektów specjalnych i scenografii. Wśród osób, które dołączyły do ekipy jest Julian Parry, znany między innymi z pracy przy serialu Wikingowie. Prócz Parry’ego do zespołu dołączyli Chloe Klesta (Nightflyers), która objęła stanowisko dyrektora artystycznego odpowiedzialnego za sferę wizualną, oraz Tim Aslam (Piraci) zajmujący się kostiumami.

Julian Parry zadba o odpowiednie efekty specjalne.
Julian Parry zadba o odpowiednie efekty specjalne.

Przypomnijmy, że odkąd dowiedzieliśmy się o chęci stworzenia przez Netflix serialu bazującego na świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego, co rusz dostajemy nowe informacje o etapie prac. Niedawno w sieci pojawiła się informacja o tym, że scenariusz finałowego odcinka serii jest już gotowy. Wcześniej internet zalały doniesienia dotyczące koloru skóry serialowej Ciri. Ostatecznie okazało się, że pod uwagę brana jest również biała Polka. Główną postać, Białego Wilka, będzie grał Henry Cavill, znany przede wszystkim z roli Supermana w najnowszych produkcjach kinowego uniwersum DC.

  1. Oficjalna strona internetowa platformy Netflix
  2. Scenariusz finałowego odcinka serialowego Wiedźmina gotowy