Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 września 2018, 12:10

autor: AlexB

Scenariusz finałowego odcinka serialowego Wiedźmina gotowy

Lauren S. Hissrich poinformowała na Twitterze, że scenariusze do wszystkich odcinków pierwszego sezonu serialowego Wiedźmina są gotowe. Produkcja od Netfliksa na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego ma zadebiutować w przyszłym roku.

W ostatnich tygodniach było sporo zamieszania wokół serialowego Wiedźmina, głównie przez plotkę, według której postać Ciri miałaby zagrać przedstawicielka mniejszości etnicznej. Sytuacji nie łagodziła showrunnerka nadchodzącej produkcji Netfliksa na podstawie dzieł Andrzeja Sapkowskiego, Lauren S. Hissrich, która nie zamierzała komentować tych rewelacji i kontakt z nią zupełnie się urwał, aż do wczoraj. Poinformowała ona z radością, że scenariusze do wszystkich ośmiu odcinków pierwszego sezonu Wiedźmina są już oficjalnie gotowe. Wiadomość okrasiła zdjęciem pierwszej strony skryptu do finałowego epizodu.

Scenariusze gotowe, można chwilę odpocząć. - Scenariusz finałowego odcinka serialowego Wiedźmina gotowy - wiadomość - 2018-09-25
Scenariusze gotowe, można chwilę odpocząć.

Użytkownicy Twittera praktycznie z miejsca zaczęli zadawać Hissrich pytania dotyczące afery z Ciri. Showrunnerka między innymi sprostowała informacje, jakoby zrobiła sobie przerwę od mediów społecznościowych ze względu na niezbyt przychylne (delikatnie mówiąc) komentarze, jakie na nią spadły. Podkreśliła, że jej milczenie wynikało wyłącznie z faktu, że skupiała się na pracy nad scenariuszem do ostatniego odcinka pierwszego sezonu Wiedźmina (o czym zresztą pisała już 10 września). Lecz jeśli chodzi o kwestie castingowe, to wciąż niczego oficjalnie nie potwierdziła ani niczemu nie zaprzeczyła. Pewną wskazówką może być jednak jeden z jej postów, dość wymowny:

Było sporo fałszywych informacji, prawda?

Wygląda zatem na to, że przeciwnicy Ciri z mniejszości etnicznej mogą na razie spać spokojnie, zwłaszcza w świetle niedawnych informacji o castingu w Warszawie i poszukiwaniach „białej Polki”.

Zdjęcia do serialowego Wiedźmina powinny rozpocząć się już wkrótce. - Scenariusz finałowego odcinka serialowego Wiedźmina gotowy - wiadomość - 2018-09-25
Zdjęcia do serialowego Wiedźmina powinny rozpocząć się już wkrótce.

Zdjęcia do pierwszego sezonu serialowego Wiedźmina mają rozpocząć się na przełomie 2018 i 2019 roku. Będzie on oparty na dwóch pierwszych tomach opowiadań autorstwa Andrzeja Sapkowskiego – Ostatnim życzeniu oraz Mieczu przeznaczenia. W roli Geralta ujrzymy znanego brytyjskiego aktora Henry'ego Cavilla.