Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 13 września 2018, 12:05

autor: AlexB

Reddit: Netflix szuka białej Polki do roli młodej Ciri w serialowym Wiedźminie

Moderatorzy wątków o Wiedźminie w serwisie Reddit zdradzili, opierając się o anonimowe źródło, że obecnie w Polsce trwa casting do roli młodej Ciri w serialu Netfliksa. Twórcy szukają „białej Polki”. Przeczy to wcześniejszym plotkom, jakoby bohaterka miała być z mniejszości etnicznej.

Ubiegły tydzień był niezwykle gorący dla wszystkich fanów Wiedźmina. Najpierw pojawiła się informacja, że w rolę Geralta z Rivii w przygotowywanym przez platformę Netflix serialu wcieli się znany brytyjski aktor (i według The Hollywood Reporter już ex-Superman) Henry Cavill. Następnie dowiedzieliśmy się, że premiera produkcji nastąpi w 2019 roku, a nie 2020, jak pierwotnie zakładano. W końcu światło dzienne ujrzała plotka, jakoby w Ciri, czyli osławione dziecko niespodziankę i protegowaną głównego bohatera, miała się wcielić aktorka należąca do mniejszości etnicznej (BAME - black, Asian, and minority ethnic). Wywołało to prawdziwą burzę wśród Internautów. Niewykluczone jednak, że osoby oburzone tą wieścią mogą spać spokojnie. Moderatorzy wątków o Wiedźminie w serwisie Reddit napisali, że zgodnie z ich wiedzą w naszym kraju trwa obecnie casting, podczas którego twórcy serialu poszukują między innymi „białej Polki” do roli młodej Ciri.

Informacje z Reddita z pewnością uspokoiły niektórych. - Reddit: Netflix szuka białej Polki do roli młodej Ciri w serialowym Wiedźminie - wiadomość - 2018-09-13
Informacje z Reddita z pewnością uspokoiły niektórych.

Ponadto w poście znalazła się wiadomość, że część zdjęć do serialu najprawdopodobniej będzie kręcona poza Europą. Komentujący wiadomość podejrzewają, że może chodzić o RPA, gdyż takie informacje krążyły już wcześniej.

Źródło tych rewelacji jest anonimowe, lecz jak zapewniają moderatorzy, dokładnie sprawdzili oni ich autentyczność. Po przedyskutowaniu sprawy i za zgodą informatora zdecydowali się opublikować tę wiadomość, lecz bez zdradzania większej ilości szczegółów ze względu ochronę danych osobowych.

Wciąż nie wiemy, kto będzie partnerował Henry’emu Cavillowi na planie serialowego Wiedźmina. - Reddit: Netflix szuka białej Polki do roli młodej Ciri w serialowym Wiedźminie - wiadomość - 2018-09-13
Wciąż nie wiemy, kto będzie partnerował Henry’emu Cavillowi na planie serialowego Wiedźmina.

W świetle tych wieści trudno powiedzieć, czy ogłoszenie sugerujące, że twórcy serialowego Wiedźmina szukają „Ciri z mniejszości etnicznej” to fałszywka, czy też świadoma zagrywka Netfliksa próbującego wybadać rynek. A może jednak informacje podane przez moderatorów Reddita nie są prawdziwe? Uczulili oni bowiem w swoim poście, że do podanych wiadomości należy podchodzić z pewnym dystansem. Nic nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, zatem mnóstwo rzeczy, które do nas docierają, może wielokrotnie ulec zmianie, nieumyślnie wprowadzać w błąd lub po prostu być oszustwami mającymi na celu wywoływać afery lub dawać złudne nadzieje.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.