Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 września 2018, 12:05

Reddit: Netflix szuka białej Polki do roli młodej Ciri w serialowym Wiedźminie

Moderatorzy wątków o Wiedźminie w serwisie Reddit zdradzili, opierając się o anonimowe źródło, że obecnie w Polsce trwa casting do roli młodej Ciri w serialu Netfliksa. Twórcy szukają „białej Polki”. Przeczy to wcześniejszym plotkom, jakoby bohaterka miała być z mniejszości etnicznej.

Ubiegły tydzień był niezwykle gorący dla wszystkich fanów Wiedźmina. Najpierw pojawiła się informacja, że w rolę Geralta z Rivii w przygotowywanym przez platformę Netflix serialu wcieli się znany brytyjski aktor (i według The Hollywood Reporter już ex-Superman) Henry Cavill. Następnie dowiedzieliśmy się, że premiera produkcji nastąpi w 2019 roku, a nie 2020, jak pierwotnie zakładano. W końcu światło dzienne ujrzała plotka, jakoby w Ciri, czyli osławione dziecko niespodziankę i protegowaną głównego bohatera, miała się wcielić aktorka należąca do mniejszości etnicznej (BAME - black, Asian, and minority ethnic). Wywołało to prawdziwą burzę wśród Internautów. Niewykluczone jednak, że osoby oburzone tą wieścią mogą spać spokojnie. Moderatorzy wątków o Wiedźminie w serwisie Reddit napisali, że zgodnie z ich wiedzą w naszym kraju trwa obecnie casting, podczas którego twórcy serialu poszukują między innymi „białej Polki” do roli młodej Ciri.

Informacje z Reddita z pewnością uspokoiły niektórych. - Reddit: Netflix szuka białej Polki do roli młodej Ciri w serialowym Wiedźminie - wiadomość - 2018-09-13
Informacje z Reddita z pewnością uspokoiły niektórych.

Ponadto w poście znalazła się wiadomość, że część zdjęć do serialu najprawdopodobniej będzie kręcona poza Europą. Komentujący wiadomość podejrzewają, że może chodzić o RPA, gdyż takie informacje krążyły już wcześniej.

Źródło tych rewelacji jest anonimowe, lecz jak zapewniają moderatorzy, dokładnie sprawdzili oni ich autentyczność. Po przedyskutowaniu sprawy i za zgodą informatora zdecydowali się opublikować tę wiadomość, lecz bez zdradzania większej ilości szczegółów ze względu ochronę danych osobowych.

Wciąż nie wiemy, kto będzie partnerował Henry’emu Cavillowi na planie serialowego Wiedźmina. - Reddit: Netflix szuka białej Polki do roli młodej Ciri w serialowym Wiedźminie - wiadomość - 2018-09-13
Wciąż nie wiemy, kto będzie partnerował Henry’emu Cavillowi na planie serialowego Wiedźmina.

W świetle tych wieści trudno powiedzieć, czy ogłoszenie sugerujące, że twórcy serialowego Wiedźmina szukają „Ciri z mniejszości etnicznej” to fałszywka, czy też świadoma zagrywka Netfliksa próbującego wybadać rynek. A może jednak informacje podane przez moderatorów Reddita nie są prawdziwe? Uczulili oni bowiem w swoim poście, że do podanych wiadomości należy podchodzić z pewnym dystansem. Nic nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, zatem mnóstwo rzeczy, które do nas docierają, może wielokrotnie ulec zmianie, nieumyślnie wprowadzać w błąd lub po prostu być oszustwami mającymi na celu wywoływać afery lub dawać złudne nadzieje.

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej