Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 14 września 2018, 14:49

Venom z kategorią wiekową PG-13

Wytwórnia Sony Pictures ogłosiła, że Venom otrzymał kategorię wiekową PG-13. Tym samym niemal dwugodzinny film z Tomem Hardym w roli głównej wpisuje się w tradycję współczesnych ekranizacji komiksów.

Do premiery filmowej ekranizacji przygód Venoma pozostały zaledwie trzy tygodnie – antybohater, jeden z głównych przeciwników Spider-Mana zacznie szturmować kina 5 października. Wiemy już, że film wyrwie z naszego życia godzinę i 52 minuty. W serwisie Collider znaleźć również można oficjalne potwierdzenie kategorii wiekowej, jaką przypisano obrazowi wyreżyserowanemu przez Rubena Fleischera.

Venom z kategorią wiekową PG-13 – nie taki straszny, jak go malują. - Venom z kategorią wiekową PG-13 - wiadomość - 2018-09-14
Venom z kategorią wiekową PG-13 – nie taki straszny, jak go malują.

Venom, podobnie jak zdecydowana większość filmów o komiksowych superbohaterach, otrzymał klasyfikację PG-13. Wielu fanów miało nadzieję, że wzorem Deadpoola lub Logana, historia Venoma zostanie ukazana w nieco brutalniejszym świetle i adaptacja komiksu Marvela załapie się do kategorii R, tym bardziej, że mogły na to wskazywać publikowane materiały. Wytwórnia Sony Pictures – dystrybutor obrazu z Tomem Hardym w roli głównej – miała jednak inny plan.

Wybór kategorii PG-13 wydaje się oczywisty z jednego powodu. Venom dzieli świat z serią Spider-Man: Homecoming (również sklasyfikowaną jako PG-13), a Sony oraz twórcy Venoma nie wykluczają możliwości stworzenia w przyszłości crossovera, w którym połączony z tajemniczym organizmem Eddie Brock (w tej roli Tom Hardy) zmierzyłby się z człowiekiem-pająkiem, granym przez Toma Hollanda. Spójność na płaszczyźnie fabularnej wymaga zapewne utrzymania obu filmów na podobnym poziomie, jeśli chodzi o brutalność (a przynamniej nie odbiegającym za bardzo od tego, do czego przyzwyczaiły nas ekranizacje komiksów w ostatnich latach). Co ciekawe, z Kinowym Uniwersum Marvela Venom ma nie mieć już nic wspólnego.

W Venomie oprócz Toma Hardy’ego występują Riz Ahmed, Michelle Williams, Jenny Slate, Woody Harrelson oraz Reid Scott. Reżyserem filmu jest Ruben Fleischer, znany z Zombieland (aktualnie pracujący nad kontynuacją komediowego horroru). W ubiegłym miesiącu potwierdzono, że Venom będzie trylogią – doszło do tego w wyniku ujawnienia informacji o podpisaniu przez Toma Hardy’ego kontraktu obejmujące trzy filmy, w których wcieli się w Eddiego Brocka. W drugiej odsłonie znacznie większą rolę ma też otrzymać Woody Harrelson.

  1. Oficjalna strona filmu Venom
  2. Oficjalna strona Sony Pictures
filmy i serialefilmy Marvel Sony Pictures Tom Hardy Woody Harrelson Venom