Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 14 września 2018, 14:49

autor: Jiker

Venom z kategorią wiekową PG-13

Wytwórnia Sony Pictures ogłosiła, że Venom otrzymał kategorię wiekową PG-13. Tym samym niemal dwugodzinny film z Tomem Hardym w roli głównej wpisuje się w tradycję współczesnych ekranizacji komiksów.

Do premiery filmowej ekranizacji przygód Venoma pozostały zaledwie trzy tygodnie – antybohater, jeden z głównych przeciwników Spider-Mana zacznie szturmować kina 5 października. Wiemy już, że film wyrwie z naszego życia godzinę i 52 minuty. W serwisie Collider znaleźć również można oficjalne potwierdzenie kategorii wiekowej, jaką przypisano obrazowi wyreżyserowanemu przez Rubena Fleischera.

Venom z kategorią wiekową PG-13 – nie taki straszny, jak go malują. - Venom z kategorią wiekową PG-13 - wiadomość - 2018-09-14
Venom z kategorią wiekową PG-13 – nie taki straszny, jak go malują.

Venom, podobnie jak zdecydowana większość filmów o komiksowych superbohaterach, otrzymał klasyfikację PG-13. Wielu fanów miało nadzieję, że wzorem Deadpoola lub Logana, historia Venoma zostanie ukazana w nieco brutalniejszym świetle i adaptacja komiksu Marvela załapie się do kategorii R, tym bardziej, że mogły na to wskazywać publikowane materiały. Wytwórnia Sony Pictures – dystrybutor obrazu z Tomem Hardym w roli głównej – miała jednak inny plan.

Wybór kategorii PG-13 wydaje się oczywisty z jednego powodu. Venom dzieli świat z serią Spider-Man: Homecoming (również sklasyfikowaną jako PG-13), a Sony oraz twórcy Venoma nie wykluczają możliwości stworzenia w przyszłości crossovera, w którym połączony z tajemniczym organizmem Eddie Brock (w tej roli Tom Hardy) zmierzyłby się z człowiekiem-pająkiem, granym przez Toma Hollanda. Spójność na płaszczyźnie fabularnej wymaga zapewne utrzymania obu filmów na podobnym poziomie, jeśli chodzi o brutalność (a przynamniej nie odbiegającym za bardzo od tego, do czego przyzwyczaiły nas ekranizacje komiksów w ostatnich latach). Co ciekawe, z Kinowym Uniwersum Marvela Venom ma nie mieć już nic wspólnego.

W Venomie oprócz Toma Hardy’ego występują Riz Ahmed, Michelle Williams, Jenny Slate, Woody Harrelson oraz Reid Scott. Reżyserem filmu jest Ruben Fleischer, znany z Zombieland (aktualnie pracujący nad kontynuacją komediowego horroru). W ubiegłym miesiącu potwierdzono, że Venom będzie trylogią – doszło do tego w wyniku ujawnienia informacji o podpisaniu przez Toma Hardy’ego kontraktu obejmujące trzy filmy, w których wcieli się w Eddiego Brocka. W drugiej odsłonie znacznie większą rolę ma też otrzymać Woody Harrelson.

  1. Oficjalna strona filmu Venom
  2. Oficjalna strona Sony Pictures
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.