Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 września 2018, 14:28

Zombieland 2 z datą rozpoczęcia zdjęć i hordami superzombie

Poznaliśmy termin rozpoczęcia zdjęć do kontynuacji kultowego filmu Zombieland. Przy okazji na światło dzienne wyszły pierwsze informacje o fabule. Jak się okazuje, czwórka bohaterów zmierzy się z nowym typem superzombie.

Temat Zombieland 2 rozwija się w wyjątkowo szybkim tempie. Pierwsze doniesienia o kontynuacji kultowego komediowego horroru z 2009 roku trafiły do sieci w maju, a już w lipcu prace nad sequelem zostały oficjalnie potwierdzone. Dowiedzieliśmy się również, że w filmie wystąpi cała oryginalna obsada z Jesse Eisenbergiem, Emmą Stone, Abigail Breslin i Woodym Harrelsonem na czele. Z kolei wczoraj poznaliśmy oficjalny termin rozpoczęcia zdjęć do filmu i zarys fabuły.

Jak poinformował serwis Geeks WorldWide, prace nad Zombieland 2 ruszą 28 stycznia przyszłego roku. Według informacji dostarczonych przez wytwórnię Sony Pictures, sceny z udziałem wymienionej wyżej czwórki aktorów kręcone będą przede wszystkim w Atlancie, a więc miejscu akcji pierwszej odsłony. Bohaterowie opowieści o zombie nie ograniczą się jednak do lokalnego szlachtowania nieumarłych, gdyż odwiedzą również sąsiadujący z Georgią (gdzie stolicą jest Atlanta) stan Tennessee.

Niejako przy okazji poznaliśmy kilka szczegółów wątku fabularnego. Columbus (w tej roli Jesse Eisenberg), Tallahassee (Woody Harrelson), Wichita (Emma Stone) i Little Rock (Abigail Breslin) stawią czoła nieznanym wcześniej zagrożeniom, jakie przyniesie nowa rasa zombie – szybsza, większa i silniejsza niż poprzedni szczep. Hordy superzombie będą kroczyć od miasta do miasta, dosłownie równając je z ziemią. Wszystko to brzmi bardzo interesująco i pozostaje mieć nadzieję, że wyróżni się czymś na tle takich obrazów jak World War Z czy Jestem legendą.

Za scenariusz kontynuacji odpowiadają autorzy oryginału, czyli Paul Wernick i Rhett Reese. Z kolei stanowisko reżysera objął ponownie Ruben Fleischer, który niedawno zakończył prace nad Venomem z Tomem Hardym w roli głównej. Premiera Zombieland 2 odbędzie się 11 października 2019 roku.

Zombieland 2 z datą rozpoczęcia zdjęć i hordami superzombie - ilustracja #1

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

filmy i serialehorror (filmy/seriale) Jesse Eisenberg Ruben Fleischer