Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 września 2018, 15:20

Fortnite – aktualizacja 5.40 z Przysysakiem, trybem Królewska Robota i zmianami mechanik

Firma Epic Games rozpoczęła w Fortnite:Battle Royale nietypowe wydarzenie Wysokie Ryzyko, z którym powiązany jest gangsterski tryb okresowy Królewska Robota. Jak zwykle fani mogą liczyć na nową broń, a tym razem także sporo pozmieniało się w stałych mechanikach rozgrywki. Tryb Ratowanie świata kontynuuje zaś swoje Hordobicie.

Z jakiegoś powodu twórcy z Epic Games zaczęli nieznacznie spóźniać się ze swoimi nowościami do Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Standardowe „fortnajtowe wtorki” stają się środami, a nawet… czwartkami. Autorzy ciągle trzymają się jednak schematu jednej łatki na tydzień, serwując nam dzisiaj aktualizację 5.40.

Battle Royale

Wysokie Ryzyko i Królewska Robota

Ucieczka w wielkim stylu. - Fortnite – aktualizacja 5.40 z Przysysakiem, trybem Królewska Robota i zmianami mechanik - wiadomość - 2018-09-07
Ucieczka w wielkim stylu.

Tryb rywalizacyjny doczekał się dość ciekawego wydarzenia. Całość kręci się wokół okolicznościowego trybu Królewska Robota. W zmodyfikowanej wersji zwykłych zasad w zrzutach zaopatrzenia pojawiają się sejfy zawierające Klejnoty w kształcie lamy (oczywiście). Jednocześnie może ich być na mapie tylko 4, a celem znalazcy jest dostarczenie ich do specjalnych furgonetek ewakuacyjnych, co zapewni mu Królewskie Zwycięstwo. Nie dość, że osoba niosąca lamę jest nieco wolniejsza, to jej pozycja jest przez pewien okres transmitowana innym zawodnikom. Dodatkowo na polu bitwy znaleźć można „zestawy pościgowe”, które ułatwią podążanie za łupem.

Graczom udostępniono także szereg wyzwań „Wysokie Ryzyko”. Za ich spełnienie nagrodzeni zostaniecie darmowymi przedmiotami kosmetycznymi. 10 rozegranych meczów wydarzenia okolicznościowego da Wam 5 tys. PD do przepustki sezonowej. 500 obrażeń zadanych „nosicielom Klejnotu” to dostęp do graffiti Podejrzani. Podniesienie drogocennego kamienia w 5 różnych meczach odblokuje smugę Strumień Kasy, a zakończenie wszystkich powyższych zadań poskutkuje otrzymaniem skórki na kilof, która zamienia wielofunkcyjne narzędzie budowlane w srebrny Łom. W sklepie zaopatrzyć się zaś możecie w stroje i dodatki widoczne w trailerze – białe garnitury Dzika Karta, plecak Miłośnik Biżuterii, lotnię Kasiarz oraz Zestaw Asa (czarny strój, plecak Swagwojaż i 600 V-dolców)

Przysysak

Z samego obrazka dość łatwo się domyślić, jak działa najnowsza dodana do meczów „broń” – Przysysak. Niczym Batman gracze mogą wystrzelić go w dowolny obiekt, co poskutkuje natychmiastowym przyciągnięciem zawodnika do celu. Bez przeszkód można też przerwać nim swój lot, przyciągając się ku ziemi. Pojedynczy sprzęt posiada 15 ładunków. Można go znaleźć luzem, w skrzyniach, zrzutach, automatach i lamach.

Pstryk i zmykam! - Fortnite – aktualizacja 5.40 z Przysysakiem, trybem Królewska Robota i zmianami mechanik - wiadomość - 2018-09-07
Pstryk i zmykam!

Ważne zmiany w rozgrywce

Epic Games dość sprawnie zajęło się w tej aktualizacji zmienianiem metagry i sprawami technicznymi. Do skarbca przeniesiono rewolwery, które nie były chyba zbyt popularne. Zajęto się także kolorami rzadkości przedmiotów, które mają teraz lepiej odzwierciedlać skuteczność danej pukawki. Część broni w konkretnych odmianach rzadkości po prostu usunięto (zwykły pistolet maszynowy z tłumikiem, rzadką wyrzutnię rakiet, rzadki pistolet), przy okazji zwiększając częstotliwość występowania innych odmian (np. epickich wyrzutni rakiet, wszystkich samopowtarzalnych karabinów snajperskich).

Karabiny szturmowe (krótka seria) są teraz celniejsze i dwie pierwsze serie cechują się mniejszym rozrzutem pocisków. Zwiększono stosy przedmiotów dla Discobomb (1 do 2), Śmierdzibomb (5 do 6) i Mikstur Osłony (2 do 3, czyli 150 punktów tarczy). Jedną z ciekawszych zmian w łatce jest modyfikacja działania Burzy. Niszczy ona teraz budynki graczy, które znajdują się na jej granicy po zakończeniu fazy ruchu. Niewinna mechanika spowodować może niemałe poruszenie na turniejach e-sportowych, gdzie dominują obecnie strategie „bunkrowania się”.

Ratowanie świata

W trybie PvE doszliśmy już do piątego wyzwania trwającego wydarzenia Hordobicie. Tym razem gracze muszą porozstawiać przenośne forty i zmierzyć się z hordami wzmocnionych pustaków, których ciosy odrzucają postaci na znaczne odległości. Do zdobycia jest 1,5 tys. sztuk złota i okolicznościowe talony. Innym zajęciem są megaalarmy, łączące minibossa z burzą żywiołów i zmutowaną burzą jednocześnie.

„Kosiarka Fiona”… serio? - Fortnite – aktualizacja 5.40 z Przysysakiem, trybem Królewska Robota i zmianami mechanik - wiadomość - 2018-09-07
„Kosiarka Fiona”… serio?

Do sklepu okolicznościowego trafiła też Fiona, czyli bohaterka ninja o klasie Kosiarz Pustaków (wbrew oficjalnemu nazewnictwu z wpisu, nie ma ona nic wspólnego ze sprzętem ogrodowym do pielęgnacji trawnika). Autorzy pamiętają także o ostatnich problemach z otrzymywaniem nagród za ukończenie misji. W ramach rekompensaty zapewniają wszystkim nieco PD dla bohaterów, schematów i Opaleńców, a także dodatkowe materiały do ewolucji oraz garść złota. Liczba otrzymanych bonusów zależna jest od postępów poczynionych na koncie w okresie występowania buga.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry