Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 18 maja 2018, 13:38

autor: Jiker

Kontynuacja Zombieland na 10. rocznicę premiery filmu?

Istnieje duża szansa, że w październiku przyszłego roku do kin trafi kontynuacja komediowego horroru Zombieland. W sequelu miałyby zagrać gwiazdy części pierwszej: Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin i Woody Harrelson.

Zombieland, obrośnięty małym kultem, humorystyczny horror o apokalipsie zombie z 2009 roku, być może doczeka się kontynuacji. Informację przekazali scenarzyści oryginału, Rhett Reese i Paul Wernick. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, film wejdzie do kin w październiku 2019 roku, akurat z okazji 10. rocznicy premiery pierwszej cześci.

Zombieland ma oddanych fanów, którzy z pewnością chętnie obejrzeliby oficjalną kontynuację. - Kontynuacja Zombieland na 10. rocznicę premiery filmu? - wiadomość - 2018-05-18
Zombieland ma oddanych fanów, którzy z pewnością chętnie obejrzeliby oficjalną kontynuację.

Ponadto Reese i Wernick ujawnili w wywiadzie udzielonym serwisowi Vulture, że celem twórców jest przywrócenie oryginalnej obsady Zombieland z Jesse Eisenbergiem, Emmą Stone, Abigail Breslin i Woodym Harrelsonem na czele. Aktualnie to wszystkie informacje, jakimi dysponujemy. Możemy jedynie dodać, że z wypowiedzi scenarzystów bije duża pewność siebie – zakładamy więc, że Zombieland 2 doczeka się oficjalnej zapowiedzi niebawem.

Zombieland zadebiutowało na wielkim ekranie w październiku 2009 roku. Był to pełnometrażowy debiut reżysera Rubena Fleischera (aktualnie kończącego prace nad Venomem z Tomem Hardym w roli głównej). Film opowiada o wybuchu apokalipsy zombie, robiąc to w sposób niestroniący od groteskowego humoru. Na ekranie poza wymienioną wyżej czwórką aktorów zobaczyliśmy m.in. Billa Murraya w absolutnie fantastycznym cameo. Film obrósł kultem, spodobał się krytykom, ale nie odniósł wielkiego sukcesu kasowego. W sumie przyniósł nieco ponad 100 milionów dolarów, z czego lwią część w Stanach Zjednoczonych (blisko 76 mln dol.). Przy niewygórowanych budżecie zdołał jednak wygenerować zysk, a kolejne 55 mln dol. dołożył ze sprzedaży płyt DVD i Blu-ray.

  1. Oficjalna strona filmu Zombieland