Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lipca 2018, 10:24

autor: Osti

Zombieland 2 oficjalnie potwierdzony

Szefostwo Columbia Pictures oficjalnie potwierdziło rozpoczęcie prac nad Zombieland 2. W kontynuacji zobaczymy wszystkich bohaterów części pierwszej.

Uwielbiani przez fanów bohaterowie powrócą. - Zombieland 2 oficjalnie potwierdzony - wiadomość - 2018-07-17
Uwielbiani przez fanów bohaterowie powrócą.

Zombieland ukazał się w 2009 roku i z miejsca podbił serca wielu widzów (a także krytyków). Przyniósł też twórcom zysk – przy budżecie 25 milionów dolarów udało mu się przynieść ponad 100 milionów dolarów w box office (z czego większość w USA). Od tego czasu fani niecierpliwie czekają na ogłoszenie kontynuacji projektu.

Włodarze Columbia Pictures w końcu zdecydowali się spełnić marzenia wielbicieli komediowego horroru i oficjalnie ogłosili rozpoczęcie prac nad długo oczekiwanym Zombieland 2. Co równie ważne, potwierdzono krążące od jakiegoś czasu plotki, że do obsady powrócą gwiazdy części pierwszej, czyli Jesse Eisenberg, Emma Stone, Abigail Breslin i Woody Harrelson.

Tak aktualnie wygląda obsada Zombieland. - Zombieland 2 oficjalnie potwierdzony - wiadomość - 2018-07-17
Tak aktualnie wygląda obsada Zombieland.

Za scenariusz kontynuacji odpowiadać będą autorzy „jedynki”, czyli Paul Wernick i Rhett Reese. To od nich zresztą pochodziły pierwsze plotki na temat Zombieland 2. Na fotelu reżysera ponownie zasiądzie także Ruben Fleischer, który aktualnie zakończył prace nad filmem Venom.

Zdjęcia do filmu mają ruszyć w styczniu przyszłego roku. Premiera Zombieland 2 zaplanowana została na październik 2019 roku, co oznacza, że twórcom zależy, aby zdążyć na dziesiątą rocznicę ukazania się części pierwszej. Rozpoczęcie prac nad kontynuacją skomentował sam Sanford Panitch, prezes Columbia Pictures, który wyraził zachwyt nad faktem ponownego spotkania na planie wszystkich osób odpowiedzialnych za sukces pierwszego Zombieland.