Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 lipca 2018, 10:23

autor: Czarny Wilk

Plakat oraz sporo nowych informacji o filmie Aquaman

W sieci pojawił się pierwszy plakat reklamujący Aquamana z Jasonem Momoą w roli głównej, poznaliśmy również sporo nowych informacji o produkcji. Oprócz tego nowego zdjęcia doczekał się inny film wchodzący w skład kinowego uniwersum DC, Shazam!

W końcu zaczyna rozkręcać się kampania reklamowa zaplanowanego na końcówkę 2018 roku filmu Aquaman. Kolejna wchodząca w skład kinowego uniwersum superbohaterów DC produkcja doczekała się pierwszego oficjalnego plakatu oraz garści ciekawych informacji zza kulis. Przy okazji w sieci pojawiło się również zdjęcie z innego filmu superbohaterskiego DC, Shazama.

W roli głównej powróci Jason Momoa. - Plakat oraz sporo nowych informacji o filmie Aquaman - wiadomość - 2018-07-17
W roli głównej powróci Jason Momoa.

Plakat w całej jego wypełnionej odcieniami niebieskiego okazałości możecie podziwiać na końcu wiadomości. Oprócz zaprezentowania nowej grafiki, dzięki serwisowi Joblo.com, którego dziennikarz miał okazję odwiedzić plan produkcji, poznaliśmy sporo nieznanych wcześniej informacji o filmie mającym bliżej przedstawić nam bohatera będącego jednym z członków Ligi Sprawiedliwości.

Głównym motywem fabularnym Aquamana będzie powrót głównego bohatera do domu, Atlantydy, gdzie stoczy on walkę ze swoim bratem o koronę podwodnego królestwa. Poznamy także przeszłość superbohatera w formie licznych retrospekcji przedstawiających istotne momenty jego życia. Aż dwie trzecie filmu rozegra się pod wodą, a jednym z przeciwników protagonisty będzie znany z komiksów Black Manta. Dowiemy się także znacznie więcej o Atlantydzie i jej mieszkańcach, dysponujących znacznie większą siłą od zwykłych ludzi. Cała produkcja ma mieć mocno przygodowy ton – przy pracach silnie inspirowano się takimi tytułami jak Poszukiwacze zaginionej arki oraz Miłość, szmaragd i krokodyl.

W tytułowego Aquamana ponownie wcieli się Jason Momoa, który zyskał popularność dzięki rolom Khala Drogo w Grze o Tron oraz Conana w Conanie Barbarzyńcy z 2011 roku. W filmie pojawią się także Amber Heard jako córka króla Atlantydy, Mera, Willem Dafoe jako mentor głównego bohatera, Dolph Lundgren wcielający się we władcę podwodnego królestwa oraz Patrick Wilson pełniący funkcje brata Aquamana i głównego złoczyńcy. Za kamerą obrazu stanął James Wan, w którego dorobku reżyserskim znajdziemy pierwszą Piłę oraz Szybkich i wściekłych 7. Film zadebiutuje 21 grudnia 2018 roku.

Za sprawą Entertainment Weekly doczekaliśmy się również nowego zdjęcia prezentującego głównego bohatera filmu Shazam!. Przedstawia ono tytułową postać (w tej roli Zachary Levi) w kostiumie oraz jego młodego przyjaciela Billy’ego (Asher Angel). Data premiery filmu została ustalona na kwiecień przyszłego roku.

Shazam! ma garściami czerpać ze złotej ery komiksów, pełnej humoru i lekkiego tonu. - Plakat oraz sporo nowych informacji o filmie Aquaman - wiadomość - 2018-07-17
Shazam! ma garściami czerpać ze złotej ery komiksów, pełnej humoru i lekkiego tonu.

Więcej informacji o obu tytułach powinniśmy uzyskać niebawem – w weekend rozpoczyna się San Diego Comic Con, w trakcie którego wyemitowany zostanie zwiastun Aquamana, bardzo prawdopodobne jest również pojawienie się z tej okazji nowych wieści o innych filmach wchodzących w skład kinowego uniwersum DC.

Plakat oraz sporo nowych informacji o filmie Aquaman - ilustracja #3
  1. Oficjalna strona internetowa wytwórni Warner Bros.
  2. Oficjalna strona internetowa DC Comics