Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 kwietnia 2018, 10:11

Venom w całej okazałości na zwiastunie filmowym

Dwa miesiące po pierwszym teaserze, Sony Pictures opublikowało pełnoprawny trailer filmu Venom z Tomem Hardym w roli głównej. W końcu możemy przyjrzeć się tytułowemu antybohaterowi w pełnej krasie.

Wytwórnia Sony Pictures opublikowała zwiastun zaplanowanego na październik filmu o Venomie, antybohaterze znanym z komiksów o Spider-Manie. W przeciwieństwie do teasera sprzed dwóch miesięcy, tym razem możemy przyjrzeć się tytułowemu kosmicznemu symbiontowi w całej okazałości.

Nowy materiał przedstawia zarys fabularny obrazu i pokazuje umiejętności Eddiego Brocka, dziennikarza, który zostaje połączony z tajemniczym organizmem, zyskując w ten sposób niezwykłe zdolności. Filmowy Venom zdaje się być dość wierny pierwowzorowi nie tylko w kontekście wyglądu, ale również zachowania – zwiastun sugeruje, że symbiont nie jest tylko narzędziem dającym wyjątkowe moce, ale samodzielnie myślącym organizmem, próbującym wpływać na zachowanie swojego nosiciela.

Venom to projekt, do którego Sony przymierzało się od wielu lat – pierwotnie film miał być osadzony w uniwersum znanym z trylogii filmów o Spider-Manie, wyreżyserowanych w latach 2002-2007 przez Sama Raimiego. Oryginalny pomysł upadł, podobnie jak plany osadzenia obrazu w świecie wykreowanym w dwóch odsłonach Amazing Spider-Mana. Ostatecznie Venom będzie współdzielić świat z filmem Spider-Man: Homecoming (ale, co ciekawe, nie z resztą Kinowego Uniwersum Marvela). Istnieją nawet spore szanse, że na ekranie zobaczymy Toma Hollanda w roli Petera Parkera.

Filmowy Venom pod względem wyglądu pozostaje wierny komiksowemu pierwowzorowi. - Venom w całej okazałości na zwiastunie filmowym - wiadomość - 2018-04-24
Filmowy Venom pod względem wyglądu pozostaje wierny komiksowemu pierwowzorowi.

W roli głównej wystąpi Tom Hardy (Mad Max: Na drodze gniewu, Mroczny rycerz powstaje, Taboo), któremu na ekranie towarzyszyć będą Michelle Williams (Tajemnica Brokeback Mountain, Wyspa tajemnic), Riz Ahmed (Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie, Wolny strzelec), Scott Haze (Dziecię boże) i Reid Scott (Moje chłopaki). Za kamerą stanie Ruben Fleischer, reżyser Zombieland i Gangster Squad. Pogromców mafii. W amerykańskich kinach Venom zadebiutuje 5 października 2018 roku.

  1. Oficjalna strona Sony Pictures