Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2021, 11:53

autor: Gacek

Wciąż nie ma żadnych informacji o Factions w The Last of Us 2; fani są sfrustrowani

Wczoraj miało miejsce oficjalne święto fanów The Last of Us, jednak Naughty Dog nie podzieliło się żadnymi nowymi informacjami o kolejnych projektach.

Większość fanów serii The Last of Us z niecierpliwością czeka na 26 września – co roku tego dnia odbywa się święto miłośników marki. Zazwyczaj Naughty Dog, studio odpowiedzialne za grę, przygotowuje dla graczy miłe niespodzianki – często jest to nowy merch czy wiadomości o pracach nad grą. Jednak w tym roku wielu fanów jest rozczarowanych, bo kalifornijscy deweloperzy nie podzielili się żadną konkretną informacją związaną z nową wersją sieciowego trybu Factions. Z wpisu skierowanego do społeczności możemy dowiadujemy się jednak, że studio wciąż pracuje nad jakąś formą trybu multiplayer związanego z The Last of Us.

Przedstawicielka studia wyjaśniła, że zespół deweloperów potrzebuje czasu, żeby stworzyć ambitny projekt, a fani otrzymają więcej informacji, gdy gra będzie na odpowiednim etapie rozwoju. Twórczyni zachęciła również do rozważenia podjęcia pracy w studiu – obecnie firma szuka wielu osób mających wesprzeć rozwój multiplayerowej produkcji.

Oznacza to, że studio na pewno przygotowuje grę lub tryb sieciowy w świecie The Last of Us. Od premiery drugiej części minął już jednak więcej niż rok – jak długo twórcy będą jeszcze kazali swoim fanom czekać? Miejmy nadzieję, że już niebawem poznamy pierwsze konkrety. Czas oczekiwania mogą osłodzić nowe wiadomości o serialu HBO, nad którym prace idą pełną parą.