Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2021, 11:35

autor: Qskan

Pierwsze recenzje gry FIFA 22 w większości pozytywne; chwalone są drobne zmiany

Pojawiły się pierwsze recenzje gry FIFA 22. Wpisy w serwisie Metacritic sugerują, że nowa odsłona piłkarskiego cyklu EA zaspokoi potrzeby fanów. Istnieją jednak różnice zdań odnośnie do wagi zmian w rozgrywce.

W SKRÓCIE:
 1. Pojawiły się pierwsze recenzje gry FIFA 22.
 2. W serwisie Metacritic średnia ocen wynosi 79/100 dla wydania PS5 oraz 78/100 dla wydania XSX.
 3. Recenzenci chwalą drobne usprawnienia, aczkolwiek nie wszyscy uważają je za wystarczające.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje nowej odsłony serii gier piłkarskich od Electronic Arts – FIF-y 22. Opinie krytyków są zróżnicowane, ale fanów może uspokoić fakt, że wahają się oni między nazwaniem gry „bardzo dobrą” a „całkiem niezłą”. Jak dotąd w serwisie Metacritic znajdziemy przede wszystkim recenzje wersji na konsole PS5 oraz Xbox Series X|S. Średnia ocen wynosi 79 punktów w przypadku tej pierwszej i 78 w przypadku drugiej edycji. Dla porównania poprzednia odsłona serii, czyli FIFA 21, może się pochwalić przeciętnym rezultatem na poziomie 74 punktów na prawie wszystkich platformach.

Przykładowe recenzje gry FIFA 22:

 • God is a Geek – 90/100
 • Press Start Australia – 90/100
 • The Games Machine – 84/100
 • COG Connected – 84/100
 • NME – 80/100
 • Gfinity – 80/100
 • Screen Rant – 78/100
 • IGN Portugal – 70/100

Recenzenci chwalą technologię Hyper Motion, dzięki której piłkarze poruszają się w bardziej naturalny sposób (chociaż niektórzy uważają to za zmianę wyłącznie kosmetyczną). Na plus zaliczono również usprawnione AI bramkarzy i animacje, a także ulepszony feeling prowadzenia piłki. W sprawie trybu kariery zdania są podzielone, chociaż duża część recenzentów twierdzi, że jest on lepszy niż w poprzednich odsłonach. Podobnie rzecz ma się z trybem Volta, pozwalającym przenieść się z wielkich stadionów na mniejsze, bardziej kameralne boiska. Tu również oceniający nie znaleźli konsensusu – jedni ganią tę opcję rozgrywki za zbyt małą ilość nowości, inni doceniają drobne zmiany. Tryb FIFA Ultimate Team również doczekał się odświeżenia, jednak rdzeń jednego z najbardziej popularnych trybów pozostał ten sam.

W gruncie rzeczy tak można podsumować FIF-ę 22. Recenzenci mówią o wielu małych zmianach, ale w środku to wciąż FIFA, którą doskonale znamy. Poszczególne odczucia będą zależeć od tego, do jakich rozwiązań i mechanik dany gracz przywiązuje większą uwagę. Jedni mówią o najlepszej części w historii serii, inni o kopii FIF-y 21 z lepszą grafiką i zmienionymi detalami.

Gracze przekonają się na własnej skórze o jakości najnowszej FIF-y już 1 października (część z nich już teraz w ramach Early Access), kiedy gra zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksie Series X|S, Nintendo Switch oraz w usłudze Google Stadia.