Pierwsze recenzje gry FIFA 22 w większości pozytywne; chwalone są drobne zmiany

Pojawiły się pierwsze recenzje gry FIFA 22. Wpisy w serwisie Metacritic sugerują, że nowa odsłona piłkarskiego cyklu EA zaspokoi potrzeby fanów. Istnieją jednak różnice zdań odnośnie do wagi zmian w rozgrywce.

Michał Ciężadlik

Pierwsze recenzje gry FIFA 22 w większości pozytywne; chwalone są drobne zmiany.
Pierwsze recenzje gry FIFA 22 w większości pozytywne; chwalone są drobne zmiany.
W SKRÓCIE:
  1. Pojawiły się pierwsze recenzje gry FIFA 22.
  2. W serwisie Metacritic średnia ocen wynosi 79/100 dla wydania PS5 oraz 78/100 dla wydania XSX.
  3. Recenzenci chwalą drobne usprawnienia, aczkolwiek nie wszyscy uważają je za wystarczające.

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje nowej odsłony serii gier piłkarskich od Electronic Arts – FIF-y 22. Opinie krytyków są zróżnicowane, ale fanów może uspokoić fakt, że wahają się oni między nazwaniem gry „bardzo dobrą” a „całkiem niezłą”. Jak dotąd w serwisie Metacritic znajdziemy przede wszystkim recenzje wersji na konsole PS5 oraz Xbox Series X|S. Średnia ocen wynosi 79 punktów w przypadku tej pierwszej i 78 w przypadku drugiej edycji. Dla porównania poprzednia odsłona serii, czyli FIFA 21, może się pochwalić przeciętnym rezultatem na poziomie 74 punktów na prawie wszystkich platformach.

Przykładowe recenzje gry FIFA 22:

  • God is a Geek – 90/100
  • Press Start Australia – 90/100
  • The Games Machine – 84/100
  • COG Connected – 84/100
  • NME – 80/100
  • Gfinity – 80/100
  • Screen Rant – 78/100
  • IGN Portugal – 70/100

Recenzenci chwalą technologię Hyper Motion, dzięki której piłkarze poruszają się w bardziej naturalny sposób (chociaż niektórzy uważają to za zmianę wyłącznie kosmetyczną). Na plus zaliczono również usprawnione AI bramkarzy i animacje, a także ulepszony feeling prowadzenia piłki. W sprawie trybu kariery zdania są podzielone, chociaż duża część recenzentów twierdzi, że jest on lepszy niż w poprzednich odsłonach. Podobnie rzecz ma się z trybem Volta, pozwalającym przenieść się z wielkich stadionów na mniejsze, bardziej kameralne boiska. Tu również oceniający nie znaleźli konsensusu – jedni ganią tę opcję rozgrywki za zbyt małą ilość nowości, inni doceniają drobne zmiany. Tryb FIFA Ultimate Team również doczekał się odświeżenia, jednak rdzeń jednego z najbardziej popularnych trybów pozostał ten sam.

W gruncie rzeczy tak można podsumować FIF-ę 22. Recenzenci mówią o wielu małych zmianach, ale w środku to wciąż FIFA, którą doskonale znamy. Poszczególne odczucia będą zależeć od tego, do jakich rozwiązań i mechanik dany gracz przywiązuje większą uwagę. Jedni mówią o najlepszej części w historii serii, inni o kopii FIF-y 21 z lepszą grafiką i zmienionymi detalami.

Gracze przekonają się na własnej skórze o jakości najnowszej FIF-y już 1 października (część z nich już teraz w ramach Early Access), kiedy gra zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xboksie One, Xboksie Series X|S, Nintendo Switch oraz w usłudze Google Stadia.

FIFA 22

FIFA 22

PC PlayStation Xbox Nintendo
po premierze

Data wydania: 1 października 2021

Informacje o Grze
7.0

GRYOnline

4.5

Gracze

8.1

Steam

7.8

OpenCritic

OCEŃ
Oceny
Podobało się?

17

Michał Ciężadlik

Autor: Michał Ciężadlik

Do GRYOnline.pl dołączył w grudniu 2020 roku i od tamtej pory jest lojalny Newsroomowi, chociaż współpracował również z Friendly Fire, gdzie zajmował się TikTokiem. Półprofesjonalny muzyk, którego zainteresowanie rozpoczęło się już w dzieciństwie. Studiuje dziennikarstwo i swoje pierwsze kroki stawiał w radiu, lecz nie zagrzał tam długo miejsca. W grach obecnie preferuje multiplayer; w CS:GO spędził łącznie ponad 1100 godzin, w League of Legends prawdopodobnie drugie tyle, chociaż dobrą grą singlową również nie pogardzi.

Wciąż nie ma żadnych informacji o Factions w The Last of Us 2; fani są sfrustrowani

Następny
Wciąż nie ma żadnych informacji o Factions w The Last of Us 2; fani są sfrustrowani

The Last of Us - pierwszy kadr z serialu HBO

Poprzedni
The Last of Us - pierwszy kadr z serialu HBO

Kalendarz Wiadomości

Nie
Pon
Wto
Śro
Czw
Pią
Sob

GRYOnline.pl:

Facebook GRYOnline.pl Instagram GRYOnline.pl X GRYOnline.pl Discord GRYOnline.pl TikTok GRYOnline.pl Podcast GRYOnline.pl WhatsApp GRYOnline.pl LinkedIn GRYOnline.pl Forum GRYOnline.pl

tvgry.pl:

YouTube tvgry.pl TikTok tvgry.pl Instagram tvgry.pl Discord tvgry.pl Facebook tvgry.pl