Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2021, 10:35

FIFA 22 od dziś w EA Play, co oferuje wczesny dostęp?

Premiera FIF-y 22 już za rogiem. Jeśli jednak chcecie wskoczyć do gry wcześniej, to zrobicie to z abonamentem EA Play i aplikacją FUT Web App.

FIFA 22 zadebiutuje 1 października bieżącego roku. Jeśli zdecydujecie się na zakup edycji Ultimate, to wskoczycie do gry 27 września. Najbardziej niecierpliwi z Was mogą jednak zagrać w FIF-ę 22 już dzisiaj.

Abonenci EA Play co roku mają okazję zapoznać się z finalną wersją nowej FIF-y na około tydzień przed premierą. Nie inaczej sprawa wygląda w tym roku. Z komunikatu dostępnego na oficjalnej stronie EA Sports wynika, że w kolejną odsłonę cyklu gier piłkarskich wybrańcy zagrają już dzisiaj, czyli 22 września. Z mniej oficjalnych źródeł wiemy, że abonenci EA Play wskoczą do gry o godzinie 19:00 czasu polskiego.

Aby przetestować FIF-ę 22, należy wykupić abonament EA Play na PC, konsolach PlayStation lub Xbox (posiadacze Switcha muszą obejść się smakiem). Otrzymacie wówczas dostęp do 10-godzinnej wersji próbnej. W tym czasie sprawdzicie wszystkie tryby (w tym FUT czy karierę) bez żadnych ograniczeń pod względem zawartości. Po upływie 10 godzin gra zostanie zablokowana i zagracie w nią ponownie w dniu premiery pełnej wersji. Posiadacze droższego wariantu usługi EA Play Pro (dostępnego na razie wyłącznie na pecetach) dostaną możliwość zabawy bez ograniczeń czasowych.

Pamiętajcie, że nadal możecie składać zamówienia przedpremierowe, które gwarantują dostęp do bonusów w trybie Ultimate Team (piłkarz z pierwszej drużyny tygodnia i dwóch zawodników na wypożyczeniu) oraz karierze menedżera (młody talent klasy światowej).

Web App FIFA 22

Aplikacja towarzysząca FUT Web App to narzędzie pozwalające zarządzać drużyną w trybie Ultimate Team bez konieczności włączania gry na konsoli lub komputerze. Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i zalogować się do Web Appa lub pobrać ze sklepu aplikację FUT Companion App. Z ich poziomu można kupować i sprzedawać zawodników, dostosowywać taktykę, ustawienie i wiele więcej. Web App do FIF-y 22 ma zadebiutować dzisiaj o godzinie 19:00 czasu polskiego. Na razie będzie dostępna jedynie przeglądarkowa wersja aplikacji, a FUT Companion App trafi do App Store i Google Play jutro (23 września).

W pierwszych dniach zabawy aplikacja przyda się osobom, które nie chcą tracić cennych godzin z FIF-ą 22 w ramach wczesnego dostępu.

Przypomnijmy, że FIFA 22 trafi na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X/S, pecety i Google Stadię. Na Nintendo Switchu tego samego dnia otrzymacie okrojoną wersję nazwaną FIFA 22: Legacy Edition.