Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2021, 09:42

Potion Craft: Alchemist Simulator bestsellerem, gracze pokochali warzenie magicznych mikstur

Wczorajsza premiera Potion Craft: Alchemist Simulator okazała się sporym sukcesem. Gra trafiła na pierwsze miejsce listy bestsellerów Steam i jest wysoko oceniana przez graczy.

Wczoraj premierę we wczesnym dostępie miała gra Potion Craft: Alchemist Simulator, czyli nietypowa symulacja studia niceplay games. Produkcja odniosła dosyć niespodziewany sukces – tysiące graczy rzuciło się, by warzyć wirtualne mikstury.

Krótko po debiucie Potion Craft trafiło na pierwsze miejsce listy globalnych bestsellerów Steam i w chwili pisania tej wiadomości utrzymuje tę pozycję. Osiągnięcie to jest tym bardziej imponujące, że zestawienie tworzone jest na podstawie przychodów, a gra sprzedawana jest obecnie za raptem 48,59 złotych.

Jak na małą produkcję niezależną tytuł osiąga również dobre wyniki aktywności. W najgorętszym momencie premiery w Potion Craft na Steamie bawiły się 4202 osoby jednocześnie.

Potion Craft: Alchemist Simulator bestsellerem, gracze pokochali warzenie magicznych mikstur - ilustracja #1
Potion Craft podbija Steam.

Gra nie tylko odniosła sukces kasowy, ale spotkała się również z ciepłym przyjęciem. W serwisie Steam aż 97% użytkowników chwali ten tytuł, co kategoryzowane jest jako „bardzo pozytywny” odbiór projektu.

Sukces gry cieszy, gdyż autorzy podeszli do tematyki w ciekawy sposób. Obecnie popularne są różne nietypowe symulatory (niedawno pisaliśmy np. o doskonałej sprzedaży Gas Station Simulator), ale większość z tych produkcji prezentuje się podobnie pod względem oprawy wizualnej. W przypadku Potion Craft twórcy zdecydowali się na unikalny styl graficzny, zainspirowany średniowiecznymi rękopisami i księgami medycznymi.

Potion Craft ukazało się w Steam Early Access 21 września tego roku. Gra oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami. Na razie nie ma w planach opracowania wersji na inne platformy sprzętowe niż PC. Twórcy zamierzają regularnie aktualizować produkcję o nową zawartość. Obecnie nie są w stanie stwierdzić, ile potrwa okres wczesnego dostępu.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Potion Craft: Alchemist Simulator na Steamie