Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 22 września 2021, 09:38

autor: Adam Królak

Władcę Pierścieni Amazona może wesprzeć kompozytor muzyki z trylogii Jacksona

Fani uniwersum Tolkiena niecierpliwie wyczekują wszelkich informacji o serialu Władca Pierścieni od Amazona. Dobrą nowiną na pewno będzie wieść, że szeregi twórców prawdopodobnie zasili kompozytor pracujący przy filmach Petera Jacksona.

Każdy fan trylogii Władcy Pierścieni Petera Jacksona doskonale pamięta świetną oprawę muzyczną, która towarzyszyła zmaganiom Drużyny Pierścienia. Szarża Gandalfa pod Helmowym Jarem nie byłaby tak spektakularna, gdyby nie towarzysząca jej muzyka, skomponowana przez Howarda Shore’a. Widzów czekających na serial Amazona w uniwersum Tolkiena na pewno ucieszą doniesienia o możliwym powrocie kompozytora do Śródziemia.

Według informacji podanych przez portal Deadline, Shore jest w trakcie rozmów ze studiem odpowiedzialnym za serialową odsłonę Władcy Pierścieni. Może to być znaczące wydarzenie dla produkcji, tym bardziej że oficjalnie zakończono kręcenie pierwszego sezonu serialu w Nowej Zelandii. Ekipa przenosi się do Wielkiej Brytanii, gdzie będzie pracować nad kontynuacją produkcji.

Howard Shore otrzymał trzy Oscary za swoje kompozycje do Drużyny Pierścienia i Powrotu Króla, a także za utwór Into The West. Oprócz tego został kilkukrotnie uhonorowany Złotym Globem oraz statuetką Grammy i wieloma innymi prestiżowymi nagrodami. Swoimi dziełami muzycznymi wzbogacił także takie produkcje, jak Milczenie owiec, Infiltracja, Ed Wood, Gangi Nowego Jorku czy trylogię Hobbit.

Produkcja Amazona ciągle owiana jest tajemnicą. Do tej pory otrzymaliśmy tylko jedną grafikę z serialu, która ma pochodzić z pierwszego odcinka. Kadr przedstawia ponoć elfickie miasto Tirion w krainie Valinor. Na premierę musimy poczekać jeszcze niecały rok. Produkcja ma pojawić się 2 września 2022 roku na platformie Prime Video.