Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 września 2021, 09:49

autor: GRG

Gas Station Simulator to kolejny polski hit na Steamie

Mamy kolejny hit od polskiego studia na Steamie. Gas Station Simulator zaskoczył popularnością i wynikami sprzedaży.

Wczoraj pisaliśmy o grze Timberborn, która zaskoczyła udanym debiutem na Steam, a dziś przyszedł czas na Gas Station Simulator autorstwa krakowskiego studia DRAGO entertainment. W grze zarządzamy stacją benzynową położoną na skraju pustynnej autostrady. Twórcy poinformowali w komunikacie prasowym (za: Comparic.pl), że ich symulacja stacji benzynowej zaliczyła udany debiut na platformie Steam. W ciągu 90 minut od premiery zwróciły się koszty produkcji gry:

Zarząd Drago Entertainment S.A. z siedzibą w Krakowie niniejszym informuje, że w ciągu półtorej godziny od premiery gry Gas Station Simulator na platformie Steam wygenerowana sprzedaż Gry, po uwzględnieniu kosztów prowizji platformy oraz wydawcy, pokryła całkowite łączne koszty produkcji Gry wynoszące szacunkowo około 450.000 zł

Dzisiejszy dzień to ważny moment w kalendarzu premierowym DRAGO entertainment. Finalny kształt Gas Station Simulator zawdzięczamy sugestiom licznej grupy zaangażowanych graczy. Tuż przed premierą wishlista tytułu wynosiła ponad 130 tys. użytkowników, a darmowe demo i prolog pobrało ponad 500 tys. graczy.

Tytuł trafił także na steamową listę globalnych bestsellerów, na której utrzymuje się do teraz. W dniu premiery gry w szczytowym momencie ponad 14 tysięcy widzów oglądało gameplaye na Twitchu, a grało 4 tysiące osób. Jest to bardzo dobry wynik, a na wykresach SteamDB widać stopniowy wzrost w liczbie bawiących się na Steamie. Dzień po debiucie w grze przebywało ponad 7 tysięcy graczy i utrzymany został wysoki próg oglądalności.

Gas Station Simulator to kolejny polski hit na Steamie - ilustracja #1
Wykresy popularności gry na Twitchu i Steamie. Źródło: SteamDB

Gas Station Simulator ma ponad 85% pozytywnych opinii na Steamie. Pochwały zbiera dopracowana mechanika rozgrywki i mnogość szczegółów, które nie pozwalają się nudzić. Negatywne opinie dotyczą sporej liczby drobnych błędów; w kilku przypadkach pojawiały się niedoróbki uniemożliwiające rozgrywkę. Twórcy zapowiedzieli ich usunięcie.

Na koniec warto wspomnieć, że studio DRAGO entertainment przygotowuje kolejne pozycje dla miłośników symulatorów: Road Diner Simulator (symulacja przydrożnej knajpy), Winter Survival Simulator oraz drugą część Treasure Hunter Simulator.