Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCPS4SwitchXONE
Okładka Potion Craft: Alchemist Simulator (PC)
OkładkaPotion Craft: Alchemist Simulator (PC)

Potion Craft: Alchemist Simulator

Potion Craft: Alchemist Simulator to niezależny symulator z elementami RPG i zarządzania, w którym mamy okazję poznać tajniki pracy alchemika, tworzyć mikstury za pomocą różnych składników i sprzedawać je klientom.

Symulacje | ekonomiczne | średniowiecze | 2D | indie | crafting | Xbox Game Pass

Potion Craft: Alchemist Simulator Premiera

13gru2022

PC XONE

maj2023

PS4 Switch

Potion Craft: Alchemist Simulator to ręcznie rysowana produkcja, która zgodnie z tytułem jest symulatorem średniowiecznego alchemika. Naszym zadaniem jest tworzenie rozmaitych roztworów, koncentratów i esencji z szerokiej listy składników, a następnie sprzedawanie ich mieszkańcom miasta w zależności od gnębiącej ich potrzeby. Gra wyprodukowana została przez studio Niceplay Games, a wydana przez tinyBuild znane z takich produkcji, jak Party Hard, Graveyard Keeper czy Streets of Rogue.

Mechanika

Potion Craft to gra o otwartej strukturze, w której prowadzimy nasz własny sklep z miksturami, gdzie każdego dnia przybywają mieszkańcy miasta w poszukiwaniu rozwiązania na dręczące ich problemy, a naszym zadaniem jest zdecydować się, czy i co im sprzedamy. Musimy jednak uważać, bo każda tego typu decyzja może nieść za sobą negatywne konsekwencje, zwłaszcza gdy zamiast prawdziwej esencji leczniczej sprzedamy taką, która uśmierci pijącego ją delikwenta. Mamy bowiem swobodę w wytwarzaniu mikstur o naprawdę różnych działaniach i to w dużej mierze na wyszukiwaniu nowych receptur opiera się rozgrywka. Od nas tylko zależy, czy chcemy być uczciwym wytwórcą, chciwym sprzedawczykiem czy kompletnie pozbawionym skrupułów amatorem okultyzmu.

Z szerokiej gamy składników obejmujących kwiaty, nasiona, korzenie, jagody, minerały czy grzyby wybieramy te, które mają szansę dać napar o pożądanych właściwościach i tworzymy go, wykorzystując do tego maszyny i utensylia typowe dla zawodu alchemika. Przed nami więc korzystanie z moździerza, kociołka czy skomplikowanie wyglądających szklanych aparatur służących do destylowania i nie tylko. Kiedy już otrzymamy zadowalający efekt końcowy, możemy wystawić produkt na sklepową półkę, uprzednio decydując, w jakim typie fiolki i w jakim kolorze ta prezentuje się najlepiej. W końcu zależy nam na tym, aby nasze preparaty się sprzedawały, bo prowadzenie sklepu z miksturami to również spore koszty. Trzeba więc zadbać o zakup składników od podróżującego sprzedawcy, który potrafi windować ceny (na szczęście mamy możliwość targowania się), ewentualnie możemy wyhodować część z nich w naszym prywatnym ogrodzie.

Kwestie techniczne

Potion Craft: Alchemist Simulator to dwuwymiarowa, ręcznie rysowana produkcja, która stylistycznie przypomina średniowieczne ryciny, tylko że w kolorze.

Ostatnia modyfikacja 13 grudnia 2022

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Potion Craft: Alchemist Simulator cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Potion Craft: Alchemist Simulator: 12+

Potion Craft: Alchemist Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-6100 3.7 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 670 / 3 GB Radeon HD 7970 lub lespza
  • 2 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
XONE
PS4
Switch