Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Potion Craft: Alchemist Simulator (PC)
OkładkaPotion Craft: Alchemist Simulator (PC)

Potion Craft: Alchemist Simulator PC

Potion Craft: Alchemist Simulator to niezależny symulator z elementami RPG i zarządzania, w którym mamy okazję poznać tajniki pracy alchemika, tworzyć mikstury za pomocą różnych składników i sprzedawać je klientom.

Symulacje | ekonomiczne | średniowiecze | 2D | indie | crafting

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Potion Craft: Alchemist Simulator Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: niceplay games wydawca: tinyBuild Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Potion Craft: Alchemist Simulator

Cooking Simulator: Symulator gotowania

Potionomics

Alchemist Simulator

Potion Craft: Alchemist Simulator to ręcznie rysowana produkcja, która zgodnie z tytułem jest symulatorem średniowiecznego alchemika. Naszym zadaniem jest tworzenie rozmaitych roztworów, koncentratów i esencji z szerokiej listy składników, a następnie sprzedawanie ich mieszkańcom miasta w zależności od gnębiącej ich potrzeby. Gra wyprodukowana została przez studio Niceplay Games, a wydana przez tinyBuild znane z takich produkcji, jak Party Hard, Graveyard Keeper czy Streets of Rogue.

Mechanika

Potion Craft to gra o otwartej strukturze, w której prowadzimy nasz własny sklep z miksturami, gdzie każdego dnia przybywają mieszkańcy miasta w poszukiwaniu rozwiązania na dręczące ich problemy, a naszym zadaniem jest zdecydować się, czy i co im sprzedamy. Musimy jednak uważać, bo każda tego typu decyzja może nieść za sobą negatywne konsekwencje, zwłaszcza gdy zamiast prawdziwej esencji leczniczej sprzedamy taką, która uśmierci pijącego ją delikwenta. Mamy bowiem swobodę w wytwarzaniu mikstur o naprawdę różnych działaniach i to w dużej mierze na wyszukiwaniu nowych receptur opiera się rozgrywka. Od nas tylko zależy, czy chcemy być uczciwym wytwórcą, chciwym sprzedawczykiem czy kompletnie pozbawionym skrupułów amatorem okultyzmu.

Z szerokiej gamy składników obejmujących kwiaty, nasiona, korzenie, jagody, minerały czy grzyby wybieramy te, które mają szansę dać napar o pożądanych właściwościach i tworzymy go, wykorzystując do tego maszyny i utensylia typowe dla zawodu alchemika. Przed nami więc korzystanie z moździerza, kociołka czy skomplikowanie wyglądających szklanych aparatur służących do destylowania i nie tylko. Kiedy już otrzymamy zadowalający efekt końcowy, możemy wystawić produkt na sklepową półkę, uprzednio decydując, w jakim typie fiolki i w jakim kolorze ta prezentuje się najlepiej. W końcu zależy nam na tym, aby nasze preparaty się sprzedawały, bo prowadzenie sklepu z miksturami to również spore koszty. Trzeba więc zadbać o zakup składników od podróżującego sprzedawcy, który potrafi windować ceny (na szczęście mamy możliwość targowania się), ewentualnie możemy wyhodować część z nich w naszym prywatnym ogrodzie.

Kwestie techniczne

Potion Craft: Alchemist Simulator to dwuwymiarowa, ręcznie rysowana produkcja, która stylistycznie przypomina średniowieczne ryciny, tylko że w kolorze.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Potion Craft: Alchemist Simulator: 12+

Potion Craft: Alchemist Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 lub lespza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7