Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Alchemist Simulator (PC)

Alchemist Simulator PC

Polski symulator, w którym gracz wciela się w rolę alchemika. W czasie zabawy rozwija on swoje laboratorium i odkrywa przepisy na różnorodne eliksiry. Za powstanie Alchemist Simulatora odpowiadają Art Games Studio oraz Polyslash.

Symulacje | FPP | fantasy | polskie | indie | crafting

PC Windows
Okładka Alchemist Simulator (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

2021

2021

Steam

Alchemist Simulator to opracowany przez Art Games Studio symulator FPP, w którym gracz wciela się w rolę alchemika. Podczas przygody rozwija on własne laboratorium i odkrywa zapomniane przepisy na różnej maści eliksiry (jak np. Dotyk Midasa). Za wydanie tytułu odpowiada Polyslash.

Mechanika

W Alchemist Simulator gracz wciela się w rolę alchemika i sprawuje pieczę nad własnym laboratorium, które stopniowo rozwija wraz z postępami w zabawie. Całe pomieszczenie jest w pełni funkcjonalne i można je swobodnie eksplorować, wchodząc przy tym w interakcję z różnymi obiektami (np. kociołek do ważenia mikstur lub moździerz). Do jego zadań zaliczają się pozyskiwanie składników alchemicznych, odkrywanie nowych przepisów na eliksiry oraz ich wykonywanie.

Każdy ze składników alchemicznych występujących w grze można przetworzyć (np. pokroić lub ugnieść), dzięki czemu odkrywane są ich wewnętrzne właściwości. W przypadku niektórych surowców nieodpowiedni sposób przetworzenia może doprowadzić do nieprzewidywalnych efektów.

W produkcji istotną rolę odgrywają także zlecenia na przygotowanie konkretnego eliksiru. Ich wykonywanie jest obok mieszania ze sobą różnych składników, jedną z dwóch metod pozyskiwania nowych przepisów alchemicznych. Każde takie zadanie ma wpływ na świat przedstawiony, dlatego też należy dokładnie rozpatrzeć czy warto się go podjąć.

Tryby gry

W Alchemist Simulator można grać wyłącznie samotnie.

Kwestie techniczne

Alchemist Simulator oferuje prostą, kreskówką oprawę graficzną, wykonaną techniką cel-shadingu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Alchemist Simulator

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Alchemist Simulator

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4460 3.2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i3-4130 3.4 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7 64-bit