Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 września 2021, 09:12

autor: Adrian Werner

Nowy polski komentarz w FIFA 22 w akcji, tak gra brzmi bez Szpakowskiego

Do sieci trafił gameplay z polskiej wersji FIFA 22. Pozwala on sprawdzić, jak w roli komentatorów radzą sobie Tomasz Smokowski i Jacek Laskowski.

Na youtubowym kanale Cucu1 opublikowano obszerny gameplay z gry FIFA 22, czyli tegorocznej odsłony piłkarskiego cyklu firmy Electronic Arts. Materiał trwa ponad dwadzieścia minut i pokazuje mecz między reprezentacjami Polski oraz Anglii.

Najciekawszym elementem tego zapisu rozgrywki jest nowy wirtualny komentarz. Przez długie lata w grach z tej serii mogliśmy usłyszeć głos Dariusza Szpakowskiego. W FIFA 22 został on zastąpiony przez Tomasza Smokowskiego, któremu towarzyszy Jacek Laskowski. Gameplay daje dobre pojęcie o tym, jakie efekty przyniesie ta zmiana.

Przypomnijmy, że EA Sports poinformowało o zakończeniu współpracy ze Szpakowskim jeszcze w lipcu tego roku. Jednak dopiero w ubiegłym tygodniu ogłoszono, że obowiązki komentatora w FIFA 22 powierzono Tomaszowi Smokowskiemu. Opublikowano wtedy krótki filmik z próbkami głosu, ale udostępniony na kanale Cucu1 gameplay jest znacznie obszerniejszy i lepiej obrazuje, jak ta zmiana sprawdzi się w praniu.

FIFA 22 trafi 1 października 2021 roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X/S, pecety i Google Stadię. Na konsoli Nintendo Switch tego samego dnia ukaże się okrojona wersja nazwana FIFA 22: Legacy Edition.

Warto wspomnieć, że nie trzeba czekać do przyszłego tygodnia, aby sprawdzić tegoroczną odsłonę serii. Wczoraj została ona bowiem udostępniona abonentom EA Play, którzy otrzymali dostęp do 10-godzinnej wersji próbnej FIFA 22. Z kolei osoby z pre-orderami wersji Ultimate rozpoczną zabawę 27 września.

  1. EA – oficjalna strona
  2. Oficjalna strona serii FIFA