Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2021, 15:08

Dariusz Szpakowski zastąpiony. Tomasz Smokowski głosem FIFA 22

FIFA 22 przyniesie prawdziwie rewolucyjną zmianę. Tomasz Smokowski zastąpi Dariusza Szpakowskiego, który pożegna się ze stanowiskiem komentatora po ponad 15 latach udzielania się w FIF-ach.

FIFA 22 już niedługo zadebiutuje na pecetach i konsolach. Dwa dni temu EA Sports ogłosiło oficjalne oceny ogólne 22 najlepszych piłkarzy w grze, a dzisiaj społecznością wstrząsnęła inna informacja. Okazuje się, że znany komentator Tomasz Smokowski zastąpi w FIF-ie 22 na tym stanowisku legendę mikrofonu – Dariusza Szpakowskiego.

W lipcu informowaliśmy Was, że EA Sports może zdecydować się na odsunięcie Dariusza Szpakowskiego od komentowania meczów w FIF-ie. Te nieoficjalne doniesienia potwierdziły się dzisiaj, gdy na oficjalnym kanale EA Sports Polska w serwisie YouTube pojawił się filmik zatytułowany „FIFA 22 – nowy polski komentarz” (widoczny powyżej). Dowiadujemy się z niego, że współpracujący od dłuższego czasu z Electronic Arts dziennikarz sportowy i komentator Tomasz Smokowski będzie opisywać wydarzenia na wirtualnych boiskach wspólnie z Jackiem Laskowskim.

Smokowski przyznał w materiale wideo, że właśnie spełnia się jego odwieczne marzenie o komentowaniu meczów w FIF-ie. Z zaprezentowanych przez EA Sports fragmentów meczów widać, że włożył on w swoją pracę dużo emocji. Gracze przyjęli tę wiadomość z wielkim entuzjazmem. Niektórzy przypominają jednak nieudany eksperyment z wprowadzeniem Mateusza Borka i Romana Kołtonia do PES-a i deklarują wstrzymanie się z opiniami do momentu premiery.

EA podziękowało także Szpakowskiemu za ponad 15 lat pracy nad serią (po raz pierwszy jego głos usłyszeliśmy w FIF-ie 06), niesamowite zaangażowanie i profesjonalizm. Dla doświadczonego dziennikarza to jednak kolejny bolesny cios w zawodowej karierze, po tym jak został odsunięty od relacjonowania finałowego meczu Euro 2020.

Nowy duet komentatorów usłyszycie w akcji już wkrótce, bo FIFA 22 trafi 1 października 2021 roku na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One, Xboksa Series X/S, pecety i Google Stadię. Na Nintendo Switchu tego samego dnia otrzymacie okrojoną wersję nazwaną FIFA 22: Legacy Edition. Możecie składać zamówienia przedpremierowe, a zakup edycji Ultimate zapewni Wam dostęp do gry cztery dni wcześniej – 27 września.