filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 20 września 2021, 20:58

Twórca The Last of Us może być jednym z reżyserów serialu

Neil Druckmann może wyreżyserować odcinek (lub odcinki) serialu The Last of Us. Dyrektor kreatywny w studiu Naughty Dog byłby jedną z pięciu osób odpowiedzialnych za tę ekranizację.

Produkcja serialu The Last of Us podobno nabiera rozpędu, aczkolwiek na razie ukończono zdjęcia tylko do pierwszego odcinka. Ten jest dziełem Kantemira Bałagowa, ale nie on jeden odpowiada za tę wysokobudżetową ekranizację. Strona Kanadyjskiego Związku Reżyserów (Directors Guild of Canada) ujawniła osoby tworzące serialowe The Last of Us (via IGN). Nad produkcją pierwszego sezonu czuwa pięcioro reżyserów, w tym Neil Druckmann, dyrektor kreatywny i jeden z prezesów Naughty Dog, czyli twórców oryginalnej dylogii.

Samo zaangażowanie Druckmanna w prace nad serialem nie jest zaskoczeniem – w końcu to jego studio wykreowało całą markę. Poza tym od prawie roku wiadomo, że pełni on funkcję producenta wykonawczego przy projekcie. Jednak praktycznie nie zdarza się, by twórca gry bezpośrednio reżyserował ekranizację swojego dzieła lub choćby jej fragment (od czego rzadkim wyjątkiem jest Final Fantasy: The Spirits Within). Tym niemniej zaznaczamy, że informacja o roli Druckmanna jako reżysera serialu jest nieoficjalna i jak na razie nie uzyskaliśmy jej potwierdzenia.

Oprócz dwóch wspomnianych osób reżyserią serialu The Last of Us zajmują się Craig Mazin oraz (co wiadomo od miesięcy) Jasmila Žbanić i Peter Hoar. Nie wiemy jednak, za ile odcinków odpowiadają oni lub Druckmann ani nawet ile dokładnie epizodów uwzględni pierwszy z – jeśli wierzyć nieoficjalnym informacjom – nawet ośmiu sezonów. Nie znamy nawet wszystkich aktorów w obsadzie: na razie wiemy, kto wcieli się w Joela, jego córkę i brata oraz Marlene.

  1. Oficjalna strona platformy HBO GO

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej