Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lipca 2021, 11:43

Serial The Last of Us z premierą w przyszłym roku

Dzięki reżyserowi pierwszego odcinka serialu The Last of Us dowiedzieliśmy się, że premiera ekranizacji planowana jest na przyszły rok.

Możliwe, że właśnie poznaliśmy planowany termin premiery serialowej adaptacji The Last of Us. Kantemir Balagov, czyli reżyser pierwszego odcinka, w opisie swojego instagramowego konta wymienił ten telewizyjny projekt z 2022 rokiem jako datą premiery.

Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie obejrzymy tę ekranizację, ale najpewniej będzie to końcówka 2022 r. Zdjęcia do telewizyjnego The Last of Us ruszyły na początku tego miesiąca, a ich zakończenie nastąpi dopiero w czerwcu przyszłego roku, więc obawialiśmy się, że na debiut produkcji HBO poczekamy do 2023 r. Tak długi cykl produkcyjny jest rzadko widywany w przypadku seriali, więc możliwe, że w jego trakcie zaplanowano jakieś przerwy, np. po to, aby pozwolić grającemu Joela aktorowi Pedro Pascalowi na występ w trzecim sezonie The Mandalorian, który ma być kręcony pod koniec tego roku lub na początku przyszłego.

Przypomnijmy, że poza Kantemirem Balagovem wśród reżyserów serialu są Ali Abbasi oraz Jasmila Žbanić. Każdy z tych artystów wyreżyseruje przynajmniej jeden odcinek. W przypadku ostatniej dwójki nie wiadomo jednak, o które epizody chodzi.

Pierwszy sezon telewizyjnego The Last of Us składać się będzie z dziesięciu odcinków. Producentami serialu są znany z Czarnobyla Craig Mazin oraz Neil Druckman, czyli ojciec serii gier, na których bazuje ekranizacja. Poza wspomnianym Pedro Pascalem w obsadzie znaleźli się tacy aktorzy, jak Gabriel Luna (m.in. Agenci T.A.R.C.Z.Y. oraz Terminator: Mroczne przeznaczenie) czy Bella Ramsey (Lyanna Mormont w Grze o tron), która wcieli się w Ellie. Córkę Joela zagra Nico Parker, a Marlene - Merle Dandridge, która była odtwórczynią tej postaci także w konsolowych pierwowzorach.

  1. HBO – strona oficjalna