Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 lipca 2021, 16:25

autor: AlexB

Poznaliśmy prawdopodobną liczbę sezonów serialu The Last of Us

Podczas ostatniej wizyty w mieście Lethbridge Jason Kenney, premier kanadyjskiej prowincji Alberta, chwaląc się sukcesami, poruszył temat serialu The Last of Us. Zdradził on, że zgodnie z jego wiedzą ta produkcja na podstawie cyklu gier Naughty Dog będzie składała się z ośmiu sezonów, a stacja HBO zamierza wydać na nią 200 milionów dolarów rocznie.

Serial HBO The Last of Us na podstawie przebojowego cyklu trzecioosobowych gier akcji od studia Naughty Dog bez wątpienia jest oczekiwany przez wielu miłośników elektronicznej rozrywki. Na ten moment wiemy, że pierwszy sezon owej produkcji będzie składał się z 10 odcinków, do których zdjęcia wystartowały na początku bieżącego miesiąca. Lecz jak wiele ich będzie trzeba, by zamknąć całą historię? Sporo zależeć będzie zapewne od przyjęcia dzieła, lecz wygląda na to, że plany HBO są ambitne. Rąbka tajemnicy uchylił Jason Kenney, premier kanadyjskiej prowincji Alberta, w której południowej części nagrywane są sceny do serialu The Last of Us (via Lethbridge News).

Temat serialu The Last of Us Kenney poruszył w minioną środę, kiedy to wraz ze swoim ministrem finansów Travisem Toewsem wizytował miasto Lethbridge. Zdradził on, że według jego wiedzy HBO ma w planach nawet osiem sezonów serialu. Ponadto stacja ma rocznie wydawać na tę produkcję ponad 200 milionów dolarów (doniesienia o pokaźnym budżecie słyszeliśmy już kilka dni temu).

Jeśli kolejne odsłony serialu The Last of Us będą składały się, podobnie jak pierwszy, z 10 odcinków, a słowa Kenneya okażą się prawdą, wówczas, jak nietrudno obliczyć, cała historia zamknie się w 80 epizodach. Zdecydowanie nie jest to mało i daje pole do pewnych spekulacji. Już w marcu Neil Druckmann z Naughty Dog zdradził, że o ile produkcja HBO z grubsza opowie taką samą historię jak gry, to znajdą się w niej chociażby sceny łączące obydwie odsłony cyklu. Być może będzie ich więcej, niż mogłoby się nam wydawać? A może twórcy planują już zekranizowanie kolejnych części cyklu? Bądź też chcą pójść wzorem Gry o tron i wyprzedzić fabularnie gry? Na odpowiedzi na te pytania przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Poznaliśmy prawdopodobną liczbę sezonów serialu The Last of Us - ilustracja #1
Serial The Last of Us pozostanie z nami na dłużej?

Pierwszy sezon serialu The Last of Us ma zadebiutować pod koniec 2022 roku. Za jego stworzenie odpowiadają między innymi Neil Druckmann, czyli główny twórca serii gier, oraz Craig Mazin, który stał chociażby za ubiegłorocznym przebojowym Czarnobylem. Na ekranie zobaczymy m.in. Pedro Pascala, Bellę Ramsey oraz Gabriela Lunę.

  1. Strona internetowa platformy HBO GO