Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 lipca 2021, 12:45

autor: Iltutmiś

The Last of Us od HBO ma ogromny budżet - dziesiątki milionów dolarów na odcinek

Nadchodzący serial HBO oparty na grze The Last of Us to największa filmowa produkcja w Kanadzie. Skala i budżet poszczególnych odcinków zaskakują.

W SKRÓCIE:
  • Budżet każdego odcinka The Last of Us przekroczy 10 milionów dolarów.
  • Takich informacji udzielił prezes IATSE 212 podczas wywiadu dla CTV News.
  • Efekty tych wydatków zobaczymy podczas premiery serialu pod koniec 2022 roku.

Miasto Fort Macleod w Kanadzie zamienia się w gigantyczny plan filmowy serialu The Last of Us. Wielu mieszkańców zostanie zatrudnionych przy tej superprodukcji – twierdzi Damian Petti, prezes IATSE 212, regionalnego oddziału związku zawodowego pracowników związanych z pracą na planie filmowym.

Z danych przedstawionych przez prezesa IATSE 212 podczas wywiadu dla CTV News wynika, że budżet serialu jest powalający. Średnio na odcinek przeznaczonych może być nawet kilkanaście milionów dolarów. Damian Petti nie mógł zdradzić dokładnej kwoty, ale uważa, że zdjęcia do serialu The Last of Us to największe filmowe przedsięwzięcie w Kanadzie.

Ten projekt znacznie przekroczy siedmiocyfrową kwotę za odcinek […] istnieje więc mnożnik fiskalny dla naszej gospodarki w zakresie jego wpływu. Setki powiązanych firm skorzystają na tej produkcji.

[Produkcja The Last of Us] ma pięciu scenarzystów i zatrudnia setki techników. Przygotowania zajęły sześć miesięcy i zdjęcia [będą kontynuowane w Albercie] przez kolejne 12 miesięcy.

The Last of Us od HBO ma ogromny budżet - dziesiątki milionów dolarów na odcinek - ilustracja #1

Serial The Last of Us zadebiutuje prawdopodobnie pod koniec 2022 roku. Budżet zdaje się sugerować wysoką jakość produkcji. Miejmy nadzieję, że rzeczywistość nas nie rozczaruje, a ekipa odpowiedzialna za serialowy Czarnobyl kolejny raz pokaże, na co ją stać.