Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 stycznia 2021, 09:41

autor: Vergil

Twórcy The Last of Us mogą pracować nad grą fantasy

Studio Naughty Dog nie zapowiedziało jeszcze swojego kolejnego projektu. Wskazówką na temat tego, nad czym pracuje ta wielokrotnie nagradzana ekipa, mogą być dzieła opublikowane przez jej starszego grafika koncepcyjnego. Sugerując się nimi, można przypuszczać, że autorzy Uncharted i The Last of Us tworzą grę fantasy.

W SKRÓCIE:
  1. Hyoung Nam, czyli starszy grafik koncepcyjny w Naughty Dog, opublikował trzy rysunki „zainspirowane przez nową grę”;
  2. jeśli tą „nową grą” jest nadchodzące dzieło twórców The Last of Us i Uncharted, to można sądzić, że tym razem deweloperzy przygotowują produkcję fantasy;
  3. jak dotąd nie doczekaliśmy się oficjalnego komentarza ze strony studia.

Nie ulega wątpliwości, że Naughty Dog, podobnie jak inne zespoły wchodzące w skład Sony Worldwide Studios, pracuje nad nowym projektem zmierzającym na PlayStation 5 (kwestią otwartą pozostaje ewentualne wydanie wersji na PlayStation 4). Choć jak dotąd nie doczekaliśmy się jego oficjalnej zapowiedzi, raczej nie mamy co liczyć ani na nowe Uncharted w wykonaniu dotychczasowych twórców głównych części serii, ani też na trzecie The Last of Us. Rozwiązaniem tajemnicy dotyczącej tego, co przygotowuje dla nas Neil Druckmann i spółka, mogą być trzy szkice koncepcyjne opublikowane w serwisie ArtStation przez Hyounga Nama – starszego grafika koncepcyjnego w Naughty Dog. Na ich podstawie można przypuszczać, że tym razem ekipa zabierze nas do... świata fantasy inspirowanego średniowieczem.

Choć Nam nie stwierdził tego wprost, opublikowane dzieła opisał w następujący sposób:

Zainspirowane przez nową grę. Wiecie, o czym mówię... ;)

Co możemy zobaczyć na opublikowanych przez niego grafikach? Na pierwszej widoczna jest odziana w zbroję i dzierżąca miecz kobieta, która siedzi na truchle ubitego (najpewniej samodzielnie, jako że broń ocieka krwią) smokopodobnego gada. Druga przedstawia kobietę ubraną w prymitywny, niemalże prehistoryczny strój (składają się na niego kościane ozdoby i skórzane szaty), natomiast trzecia prezentuje... jeszcze jedną kobietę, której ubranie (a zwłaszcza nakrycie głowy) oraz atrybut w postaci kostura zwieńczonego czaszką pozwala przypuszczać, że jest szamanką. Całość zatytułowano natomiast Kobiety północy.

 - Twórcy The Last of Us mogą pracować nad grą fantasy - wiadomość - 2021-01-21
 - Twórcy The Last of Us mogą pracować nad grą fantasy - wiadomość - 2021-01-21
 - Twórcy The Last of Us mogą pracować nad grą fantasy - wiadomość - 2021-01-21

Z jednej strony konto starszego grafika koncepcyjnego w serwisie ArtStation nie wydaje się najlepszym miejscem do ujawnienia nowego projektu przez studio tego kalibru. Z drugiej – Naughty Dog znane jest z tego, że dość wcześnie (a czasami również w nietypowy sposób) teasuje swoje dzieła. Inna sprawa, że Nam wspomina jedynie o „nowej grze”, która była dla niego źródłem inspiracji, a nie o „nowej grze Naughty Dog”. Równie dobrze do stworzenia tych grafik mogły go popchnąć zapowiedzi czwartego Dragon Age’a, Crimson Desert czy nawet Horizon: Forbidden West.

Dopóki Naughty Dog nie zabierze głosu w tej sprawie, niczego nie możemy być pewni. Kto wie, może na tegorocznych targach E3 (miejmy nadzieję, że do czerwca świat wróci do normalności i to „święto graczy” faktycznie się odbędzie) usłyszymy co nieco na temat nowego dzieła tego zespołu?

  1. Oficjalna strona internetowa studia Naughty Dog
  2. Profil Hyounga Nam w serwisie ArtStation