Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Enemy Territory: Quake Wars

Splash Damage zapowiada darmowe Quake Wars Online

Jiker, 18 grudnia 2009, 10:55

Firma Splash Damage opublikowała na swojej stronie internetowej pierwszy zwiastun gry Quake Wars Online – nowej, darmowej wersji strzelaniny sieciowej Enemy Territory: Quake Wars. Póki co produkcja powstaje wyłącznie z myślą o rynku koreańskim, aczkolwiek z uwagi na podejmowany temat jej wydanie na Zachodzie jest całkiem prawdopodobne.

Nowa mapa na drugą rocznicę Enemy Territory: Quake Wars

Hed, 29 września 2009, 11:45

Enemy Territory: Quake Wars, czyli sieciowa strzelanka stworzona przez Splash Damage, obchodzi właśnie drugą rocznicę obecności na rynku. Jeden z artystów zatrudnionych w studiu przygotował z tej okazji specjalną mapę, której wersję testową możemy sprawdzić dzisiaj. Mapa nazywa się Teamjungle i jest przeróbką poziomu znanego z Action Quake 2 (popularny mod).

id Software samo zajmie się swoimi markami

Hed, 26 czerwca 2009, 14:38

John Carmack opowiedział w kilku wywiadach o ujawnionym niedawno połączeniu założonego między innymi przez niego id Software z firmą ZeniMax, wskazując na pewne bardzo prawdopodobne konsekwencje. Okazuje się, że studio będzie mogło się rozwinąć i stworzyć dodatkowy zespół deweloperski. Wobec tego zniknie potrzeba współpracowania z zewnętrznymi deweloperami nad grami.

Premiery gier w Polsce (2-8 czerwca 2008)

Vercetti, 9 czerwca 2008, 14:25

Sześć tytułów trafiło w ubiegłym tygodniu do sprzedaży na terenie naszego kraju. Wśród nich pojawiło się m.in. długo oczekiwane Enemy Territory: Quake Wars na konsole oraz wypatrywany przez właścicieli Xboksów 360 Ninja Gaiden II. Next-genowe pozycje zostały wsparte czterema produkcjami przeznaczonymi na pecety.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (28 maja 2008)

Jiker, 28 maja 2008, 10:30

W dzisiejszych „Wieściach ze świata w telegraficznym skrócie”: nowe mapki do Army of Two, debiut konsolowego Enemy Territory: Quake Wars, konkurs Alone in the Dark, aktualizacja Xbox Live Arcade, start długo oczekiwanej GT Academy. Życzymy miłej lektury.

Bethesda podpisuje umowę z twórcami Enemy Territory: Quake Wars

Przemysław Zamęcki, 23 maja 2008, 10:55

Firmy Bethesda Softworks i Splash Damage poinformowały, że podpisały długoterminową umowę partnerską, na mocy której drugi z podmiotów zajmie się produkcją nowej gry. Jakiej? Ta informacja jak na razie pozostaje tajemnicą.

Activision zamyka studio odpowiedzialne za konwersję Quake Wars na PlayStation 3

Przemysław Zamęcki, 21 kwietnia 2008, 09:30

Odpowiedzialne za przeniesienie gry Enemy Territory: Quake Wars na PlayStation 3 studio Underground Development najpóźniej do końca maja zostanie zamknięte. Tym samym koncern Activision potwierdził krążące od jakiegoś czasu plotki na ten temat.

Quake Wars na konsole już pod koniec maja

Kuba, 15 kwietnia 2008, 13:43

O tym, że po pecetowej premierze, Enemy Territory: Quake Wars ukaże się także na konsolach nowej generacji (Xbox 360, PS3) wiemy już od jakiegoś czasu. W końcu jednak podano potwierdzoną datę europejskiej premiery.

Noworoczna obniżka cen gier

Przemysław Zamęcki, 7 stycznia 2008, 15:23

Z nowym krokiem chciałoby się zakrzyknąć na widok spadających na łeb na szyję cen gier dwóch największych polskich dystrybutorów: CD Projekt i Cenega.

Beta wersja narzędzi edycyjnych Enemy Territory: Quake Wars dostępna

Elrond, 24 listopada 2007, 14:21

Jak można wyczytać na oficjalnej stronie społeczności graczy skupionych wokół Enemy Territory: Quake Wars, udostępniono beta wersję narzędzi edycyjnych (SDK) wspomnianej gry. Pakiet zawiera praktycznie wszystko, czego użyto przy tworzeniu wspomnianej gry (plus kilka dodatków), tak więc moderzy mają pole do popisu.

Poradnik: Enemy Territory: Quake Wars

Redakcja GRYOnline.pl, 16 października 2007, 20:47

"Witam w poradniku do Enemy Territory: Quake Wars. Tekst zawiera opis przygotowanych przez programistów dwunastu map, a także przedstawienie broni, pojazdów i sprzętu wspierającego. Całość została napisana w taki sposób, by gracze dopiero poznający ten typ gier, a w szczególności produkcje spod znaku ET mogli lepiej poznać zasady rządzące rozgrywką zanim rozpoczną walki w ramach trybu wieloosobowego."

Enemy Territory: Quake Wars pod lupą cz.5

Elrond, 12 października 2007, 10:25

W dzisiejszej części cyklu przybliżającego grę Enemy Territory: Quake Wars, opiszemy krótko tzw. deployables czyli urządzenia (obiekty) wspomagające armie GDF i Stroggów w walce. Każda ze stron konfliktu dysponuje siedmioma takimi urządzenia, które w zasadzie są swoimi odpowiednikami aczkolwiek różnią się w szczegółach.

Enemy Territory: Quake Wars pod lupą cz.4

Elrond, 11 października 2007, 17:34

Po zarysie fabuły gry Enemy Territory: Quake Wars i pobieżnym przedstawieniu obu stron konfliktu, zabieramy się za rzut oka na pojazdy (pod tym określeniem kryją się również łodzie czy flota powietrzna).

Enemy Territory: Quake Wars pod lupą cz.3

Elrond, 10 października 2007, 16:39

Ogólny zarys konfliktu przedstawionego w grze Enemy Territory: Quake Wars oraz krótką charakterystykę klas Stroggów mamy już za sobą. Czas na bardziej ludzki, dosłownie i w przenośni, aspekt walk. W dzisiejszej części skupimy się bowiem na klasach żołnierzy w szeregach Globar Defence Force.

Enemy Territory: Quake Wars pod lupą cz.2

Elrond, 9 października 2007, 09:52

Po krótkim wprowadzeniu do historii konfliktu pomiędzy rasą Stroggów a mieszkańców Ziemi, która to historia posłużyła za kanwę gry Enemy Territory: Quake Wars, przyszedł czas na przybliżenie obu stron biorących udział w walkach.

Enemy Territory: Quake Wars pod lupą cz.1

Elrond, 8 października 2007, 10:02

Enemy Territory: Quake Wars zagościło już na niejednym komputerze w kraju i zagranicą. Z tej okazji warto przyjrzeć się poszczególnym aspektom tej produkcji.

Enemy Territory: Quake Wars trafił do polskich sklepów

Vercetti, 5 października 2007, 16:00

W zaledwie tydzień po swojej światowej premierze długo oczekiwana, sieciowa strzelanka Enemy Territory: Quake Wars trafiła do Polski. Przygotowana przez studio Splash Damage, a wydana na Zachodzie nakładem koncernu Activision pozycja ukazała się u nas za sprawą firmy Cenega Poland.

Enemy Territory: Quake Wars w tym tygodniu w serwisie Steam

Metatron, 4 października 2007, 08:58

Firma Valve ogłosiła, że w tym tygodniu do oferty serwisu e-dystrybucji Steam trafi gra Enemy Territory: Quake Wars. Opracowana przez Splash Damage produkcja, która zadebiutowała na rynku pod koniec września, od jutra będzie do nabycia za pośrednictwem wspomnianego serwisu.

Gra Enemy Territory: Quake Wars zadebiutowała na rynku

Krystian Smoszna, 28 września 2007, 09:25

Dokładnie pięćdziesiąt dwa miesiące temu firma id Software udostępniła w Internecie grę Wolfenstein: Enemy Territory. Nikt nie mógł wówczas przypuszczać, że darmowy produkt studia Splash Damage da początek zupełnie nowej serii. W dniu dzisiejszym, po ponad czterech latach od tamtego wydarzenia, możemy oficjalnie napisać: cykl ten jest kontynuowany...

Nowe informacje na temat dema gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 7 września 2007, 09:19

Na łamach oficjalnej strony gry Enemy Territory: Quake Wars pojawiły się nowe informacje dotyczące oficjalnej wersji demonstracyjnej programu, która w Internecie zostanie udostępniona już w najbliższy poniedziałek, 10-ego września.

Demo gry Enemy Territory: Quake Wars w najbliższy poniedziałek

Krystian Smoszna, 5 września 2007, 08:01

Wiemy już, kiedy dokładanie demo gry Enemy Territory: Quake Wars ujrzy światło dzienne. Z informacji ujawnionych wczoraj przez firmę Splash Damage wynika, że wszyscy zainteresowani otrzymają możliwość przetestowania programu już w najbliższy poniedziałek, 10-ego września.

Wersja demonstracyjna Enemy Territory: Quake Wars już wkrótce

Jiker, 2 września 2007, 11:24

Todd Hollenshead, prezes firmy id Software, poinformował za sprawą oficjalnego serwisu poświęconego grze Enemy Territory: Quake Wars, że premiera wersji demonstracyjnej owej długo oczekiwanej strzelaniny sieciowej zostanie przeprowadzona już niedługo. Może do niej dojść nawet w ciągu kilku najbliższych dni.

Enemy Territory: Quake Wars w złocie, informacje o polskiej premierze

Metatron, 31 sierpnia 2007, 10:12

Gra, która jeszcze przed swoją premierą zdobyła piętnaście nagród i znajduje się wśród najbardziej wyczekiwanych produkcji tego roku, Enemy Territory: Quake Wars na PC, osiągnęła fazę złota i trafiła do tłoczni – poinformowały firmy id Software i Activision. W Europie i Australii będzie można ją nabyć 28 września, Amerykanie będą musieli poczekać nieco dłużej, bo do 2 października.

Enemy Territory: Quake Wars najpierw w Europie?

Jiker, 5 sierpnia 2007, 17:36

Amerykańska premiera gry Enemy Territory: Quake Wars nie odbędzie się 3 września bieżącego roku, jak donosił sklep EB Games, lecz miesiąc później (2 października) – poinformował w trakcie konwentu QuakeCon prezes id Software, Todd Hollenshead.

Druga beta Enemy Territory: Quake Wars już niebawem

Vercetti, 31 lipca 2007, 14:12

Jedne beta-testy to za mało – z takiego założenia wychodzą programiści z grupy Splash Damage, którzy w ciągu najbliższych dwóch tygodni zamierzają udostępnić graczom kolejną, jeszcze bardziej zaawansowaną, wersję swej sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars. Będzie to najprawdopodobniej ta sama edycja shootera, która zostanie zaprezentowana na nadchodzącym konwencie QuakeCon, mającym odby

Enemy Territory: Quake Wars na początku września?

Vercetti, 20 lipca 2007, 20:03

Dzień, w którym polscy uczniowie zainaugurują rok szkolny 2007/2008, będzie najprawdopodobniej również datą premiery sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars. Taki właśnie wniosek można wysnuć na podstawie lektury zaktualizowanej metryczki produktu studia Splash Damage, opublikowanej wczoraj na stronach internetowego sklepu EB Games.

GOL na E3 2007: Call of Duty 4: Modern Warfare i Enemy Territory: Quake Wars

Łosiu, 13 lipca 2007, 17:57

Call of Duty 4: Modern Warfare oraz Enemy Territory: Quake Wars – to dwa głośne tytuły, jakie chciałem zobaczyć za zamkniętymi drzwiami w siedzibie firmy Activision na targach E3. Co prawda na skutek małego błędu w ulotce informacyjnej E3 minęło ze 30 minut, zanim znalazłem właściwe miejsce i dotarcie tam wymagało biegu pomiędzy dwoma hotelami oddalonymi na oko o kilometr, ale udało się.

Sześć produktów Activision na E3

Vercetti, 10 lipca 2007, 19:58

Od rozpoczęcia wystawy E3 Media & Business Summit dzielą nas już tylko godziny. W związku z tym najwięksi wydawcy gier na świecie kończą ujawniać tytuły, które w ciągu kilku najbliższych dni zaprezentują dziennikarzom obecnym w kalifornijskim mieście Santa Monica. Swój skromny line-up przedstawił właśnie koncern Activision.

Tegoroczny QuakeCon wyłącznie pod znakiem Quake'a

Krystian Smoszna, 1 lipca 2007, 11:26

Trzydzieści dwa zespoły staną do rywalizacji o miano najlepszej drużyny w grze Enemy Territory: Quake Wars. Pierwszy, oficjalny turniej z nowym produktem firmy Splash Damage, Ltd. w roli głównej, odbędzie się podczas tegorocznej edycji imprezy o nazwie QuakeCon.

Ostatnia szansa na beta-testowanie Enemy Territory: Quake Wars za darmo

eLKaeR, 24 czerwca 2007, 06:44

Dużą gratką dla pecetowych entuzjastów multiplayerowych strzelanin jest zapewne teraz możliwość wzięcia udziału w beta-testach Enemy Territory: Quake Wars. Spośród czterech dotychczas udostępnionych Internautom partii kluczy dostępowych, trzy były przeznaczone dla subskrybentów serwisu FilePlanet, a jedna dla wszystkich sieciowych surferów. Piąty rzut także ma być osiągalny za darmo.

W Enemy Territory: Quake Wars zobaczymy reklamy

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2007, 08:23

Neil Postlethwaite z firmy Splash Damage, Ltd. poinformował wczoraj na oficjalnej stronie gry Enemy Territory: Quake Wars, że w przygotowywanym przez brytyjskie studio produkcie pojawią się reklamy.

Pierwsze obrazki z bety Enemy Territory: Quake Wars

Vercetti, 19 czerwca 2007, 15:55

Zgodnie z opublikowaną przed kilkoma dniami informacją o zbliżających się beta-testach sieciowej strzelanki Enemy Territory: Quake Wars, dzisiaj staliśmy się świadkami inauguracji owego wydarzenia. Świadczą o tym pierwsze, multiplayerowe screenshoty, ujawniające fragmenty gameplay’a najnowszego projektu studia Splash Damage.

Beta-testy Enemy Territory: Quake Wars startują za kilka dni

eLKaeR, 17 czerwca 2007, 14:55

Komercyjny debiut Enemy Territory: Quake Wars nie jest odległy. Wnioskujemy to ze świeżej zapowiedzi korporacji Activision, związanej z publicznymi beta-testami tej znakomicie zapowiadającej się multiplayerowej strzelaniny, przygotowywanej z myślą o posiadaczach PC i Macintoshy oraz konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Informacje o przedpremierowych próbach dotyczą wyłącznie wersji pecetowej.

Enemy Territory: Quake Wars w trzecim kwartale tego roku

Metatron, 1 czerwca 2007, 15:54

Activision podczas tej samej konferencji, o której dziś już pisaliśmy oznajmiło, że data premiery wyczekiwanej przez wielu graczy, nastawionej na rozgrywkę multiplayer strzelaniny Enemy Territory: Quake Wars ulegnie przesunięciu. W ten sposób potwierdzeniu uległy informacje, które od niedawna krążyły po sieci.

Premiera ET: Quake Wars będzie opóźniona?

Sargeras, 17 maja 2007, 13:33

Miłośnicy zespołowych strzelanek z niecierpliwością oczekują premiery najnowszego dziecka studia Splash Damage pod tytułem Enemy Territory: Quake Wars. Niestety pewne poszlaki wskazują na to, że dostaną nową zabawkę do ręki później, niż było to planowane.

Enemy Territory: Quake Wars - edycja kolekcjonerska potwierdzona

Krystian Smoszna, 9 maja 2007, 06:42

Jest już pewne, że wersja kolekcjonerska gry Enemy Territory: Quake Wars, o której pod koniec marca wspominał koncern Activision, Inc., faktycznie pojawi się na rynku. Autorzy programu zaprezentowali wczoraj zdjęcia pudełek, potwierdzając tym samym to, że limitowana edycja specjalna zadebiutuje równoległe ze standardową.

Nowa strona dla fanów gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 8 maja 2007, 07:00

Społeczność skupioną wokół gry Enemy Territory: Quake Wars z pewnością zainteresuje nowa strona internetowa, którą w ubiegłym tygodniu uruchomili pracownicy firm id Software oraz Splash Damage. Witryna ta dedykowana jest przede wszystkim tym internautom, którzy zamierzają intensywnie eksploatować nadciągającą wielkimi krokami strzelaninę.

Pierwsze informacje o polskiej premierze gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 11 kwietnia 2007, 12:26

Wiemy już, kto zajmie się wydaniem gry Enemy Territory: Quake Wars w Polsce. Oficjalnym dystrybutorem produktu studia Splash Damage będzie firma Cenega, która przy okazji tej pierwszoosobowej strzelaniny zainauguruje współpracę z koncernem Activision.

Enemy Territory: Quake Wars - konsolowcy nie zagrają z PeCetowcami

Krystian Smoszna, 3 kwietnia 2007, 14:32

Mimo że gra Enemy Territory: Quake Wars doczeka się konwersji na konsole Xbox 360 i PlayStation 3, o wzajemnej rywalizacji pomiędzy użytkownikami różnych platform sprzętowych możemy zapomnieć. Pomysł można wprowadzić w życie, ale firma id Software robić tego nie zamierza.

Enemy Territory: Quake Wars również w wariancie kolekcjonerskim

eLKaeR, 25 marca 2007, 13:55

Wielkimi krokami zbliża się Enemy Territory: Quake Wars – nowa pierwszoosobowa strzelanina, napędzana ulepszonym silnikiem z trzeciej części cyklu Doom i przeznaczona właściwie wyłącznie do zabawy multiplayerowej. Gotowy produkt dostępny będzie na trzech platformach: PC, PlayStation 3 i Xbox 360. Właśnie uzyskaliśmy nieco informacji, dotyczących komputerowej edycji kolekcjonerskiej.

id Software poszukuje klanów chętnych do testów gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 21 marca 2007, 08:33

Firma id Software poszukuje chętnych do testowania gry Enemy Territory: Quake Wars. Tym razem oferta nie jest kierowana do pojedynczych użytkowników, ale do zorganizowanych grup graczy, zwanych popularnie klanami.

Koniec z pecetową wyłącznością na Enemy Territory: Quake Wars

eLKaeR, 14 lutego 2007, 08:32

Po oficjalnej ubiegłotygodniowej zapowiedzi szeregu pierwotnie komputerowych produktów firmy Valve Software (m.in. Half-Life 2: Episode Two i Team Fortress 2), przeznaczonych też dla PlayStation 3 i Xboxa 360, przyszedł teraz czas na poinformowanie o innej mocnej pozycji typu FPS, którą pecetowcy będą musieli podzielić się z posiadaczami konsol nowej generacji. Mowa o Enemy Territory: Quake Wars.

Raport finansowy firmy Activision - premiera Quake Wars w późniejszym terminie

Jiker, 29 stycznia 2007, 09:47

Firma Activision poinformowała w swoim raporcie finansowym, uwzględniającym obroty wypracowane okresie lipiec-grudzień 2007 roku, że długo oczekiwana produkcja Enemy Territory: Quake Wars nie ukaże się na rynku w pierwszym kwartale 2007 roku.

Już niedługo uzyskamy informacje na temat beta-testów gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 24 listopada 2006, 08:57

Wszystko wskazuje na to, że już w przyszłym tygodniu koncern Activision, Inc. rozpocznie przyjmowanie zgłoszeń do otwartych beta-testów gry Enemy Territory: Quake Wars – pierwszoosobowej strzelaniny, która będzie konkurencją dla produktu firmy Digital Illusions Creative Entertainment, zatytułowanego Battlefield 2142.

Jak i czym zgnębić wroga w Quake Wars

Khornel, 9 października 2006, 19:49

Oficjalna strona Enemy Territory: Quake Wars została wzbogacona o dział „Armie”. Można w nim sprawdzić szczegóły na temat poszczególnych klas występujących w grze, broni, pojazdów i innych cudeniek mających wspomóc odwieczne pragnienie zabawy w wojnę.

Premiera Enemy Territory: Quake Wars w pierwszym kwartale 2007 roku

eLKaeR, 4 sierpnia 2006, 12:32

Niespełna miesiąc temu poinformowaliśmy Was, że premiera Enemy Territory: Quake Wars została odsunięta w przyszłość. Teraz znamy orientacyjny termin debiutu gotowego produktu, ponieważ korporacja Activision postanowiła ujawnić właśnie tę informację Przy okazji zaznaczyła jednak, że moment premiery zależy wyłącznie od id Software.

Enemy Territory: Quake Wars dopiero w przyszłym roku

Krystian Smoszna, 11 lipca 2006, 08:02

Niezbyt dobre wieści napływają do nas ze studia Splash Damage, które jest odpowiedzialne za produkcję gry Enemy Territory: Quake Wars. Jest już pewne, że kolejna strzelanina oparta o silnik wykorzystany w Doom 3, nie ukaże się w tym roku.

Pierwsze informacje dotyczące przedsprzedaży gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 20 czerwca 2006, 07:56

Przedstawiciele koncernu Activision zdradzili pierwsze szczegóły na temat przedsprzedaży gry Enemy Territory: Quake Wars w Internecie. Użytkownicy, którzy wyrażą zainteresowanie ruszającą niebawem promocją, mogą liczyć na kilka interesujących udogodnień.

GOL na E3 2006: Enemy Territory: Quake Wars

Shuck, 12 maja 2006, 15:49

Do Enemy Territory: Quake Wars zasiedliśmy z Łosiem po przeciwnych stronach frontu pośród około 20 innych dziennikarzy ze świata – graczy, którzy niespełna pół godziny później podnosili się sprzed monitorów z wielkimi oczami i z przylepionym bananem do twarzy. Sami byśmy sobie pograli w tę niezwykle grywalną strzelankę jeszcze i jeszcze, i jeszcze, gdyby nie trzeba było zwolnić miejsc dla kolejnych chętnych.

Odświeżono oficjalną stronę internetową gry Enemy Territory: Quake Wars

Krystian Smoszna, 10 maja 2006, 14:30

Długo musieliśmy czekać na porządną aktualizację oficjalnej strony internetowej gry Enemy Territory: Quake Wars. Mimo, że witryna zadebiutowała w sieci pod koniec czerwca ubiegłego roku, dopiero teraz – przed rozpoczęciem kolejnych targów E3 – jej autorzy zdecydowali się na przeprowadzenie zmian.