Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Europa Universalis IV

Europa Universalis 4 - „starożytny” mod Imperium Universalis z nową wersją

Adrian Werner, 20 listopada 2021, 11:53

Ukazała się wersja 3.0 Imperium Universalis, czyli ambitnego moda, który przenosi akcję gry Europa Universalis 4 w czasy starożytne.

Nadchodzi Origins - kolejne DLC do Europa Universalis 4

Ness, 19 października 2021, 21:41

Paradox Interactive spróbuje w listopadzie odwrócić złą passę wraz z dodatkiem o nazwie Origins, który doda nową zawartość dla kilku afrykańskich państw w grze Europa Universalis IV.

Europa Universalis 4 od dziś za darmo w Epic Games Store [Aktualizacja]

AlexB, 30 września 2021, 16:14

Dziś o godzinie 17:00 czasu polskiego na platformie Epic Games Store udostępniona za darmo zostanie gra Europa Universalis 4. Produkcję będzie można przypisywać do swoich kont do 7 października.

Europa Universalis 4 za tydzień za darmo w Epic Games Store

Przemysław Dygas, 23 września 2021, 17:41

Wiemy już, jaką grę odbierzemy za tydzień za darmo w Epic Games Store. Tym razem będzie to Europa Universalis 4.

Projektant Europa Universalis 4 przeprasza za lata słabych DLC

Adrian Werner, 13 maja 2021, 09:51

Johan Andersson ze studia Paradox przeprosił za lata słabych dodatków do Europa Universalis 4, czego kulminacją było fatalne DLC Leviathan.

Negatywny odbiór EU4: Leviathan wpłynął na nastroje w Paradox Interactive

Przemysław Dygas, 3 maja 2021, 11:27

Były CEO Paradox Interactive uważa zachowanie fanów na forach za toksyczne. Agresywne komentarze mają zniechęcać twórców, którzy starają się dostarczyć graczom jak najlepszy produkt.

Europa Universalis 4 - nowe DLC Leviathan w ogniu krytyki użytkowników Steam [Aktualizacja]

AlexB, 28 kwietnia 2021, 13:38

EU 4: Leviathan miało wczoraj swoją oficjalną premierę. Niestety, dodatek ten nie przypadł do gustu użytkownikom platformy Steam. Gracze narzekają między innymi na popsucie balansu zabawy i problemy z wyrzucaniem gry do pulpitu.

Europa Universalis 4 - premiera nowego DLC już we wtorek; dwa kolejne w drodze

hexx0, 25 kwietnia 2021, 12:43

Za dwa dni ukaże się DLC Leviathan do gry Europa Universalis 4. Firma Paradox Interactive ogłosiła, że nie będzie to ostatni dodatek. Jeszcze w tym roku mamy dostać dwa następne.

Kolejna gra Paradox Interactive otrzymała model subskrypcji

Przemysław Dygas, 18 marca 2021, 18:11

Paradox Interactive kontynuuje rozwój modelu subskrypcji dla swoich gier. Od dzisiaj usługa ta dostępna jest dla Europy Universalis IV.

Europa Universalis 4 - zaprezentowano dodatek Leviathan

Aquma, 15 marca 2021, 10:20

Gra strategiczna Europa Universalis IV otrzyma nowe rozszerzenie zatytułowane Leviathan. Możemy się spodziewać m.in. zmian w systemie dyplomacji oraz większego nacisku na rozwój stolicy.

Emperor - dodatek do EU4 oficjalnie zapowiedziany

Czaruś, 4 marca 2020, 10:31

Paradox Development Studio znane jest z wieloletniego wspierania swoich tytułów. Nikogo nie zdziwi więc oficjalna zapowiedź kolejnego dodatku DLC do jednej z najpopularniejszych produkcji tego studia – Europa Universalis 4. Rozszerzenie nosi tytuł Emperor i w dużej mierze skupi się na aspektach religijnych.

Paradox testuje subskrypcję na dodatki do EU4 [Aktualizacja]

Czaruś, 23 stycznia 2020, 13:01

Paradox Interactive w niedawnym poście podzieliło się z fanami planami rozwoju marki Europa Universalis. Wychodzi na to, że wydawca postanowił przetestować subskrypcję na dodatki do czwartej części cyklu – EU4.

Europa Universalis 4 z dodatkami w nowej paczce Humble Bundle

AlexB, 22 stycznia 2020, 10:07

W serwisie Humble Bundle pojawiła się nowa paczka z grami. W jej skład wchodzi strategia Europa Universalis IV od firmy Paradox Interactive oraz 17 rozszerzeń do niej.

Deathgarden, Europa Universalis 4 i Verdun z darmowymi weekendami na Steamie

Adrian Werner, 1 czerwca 2019, 10:53

Deathgarden: Bloodharvest, Europa Universalis IV i Verdun to trzy gry, które można w ten weekend przetestować za darmo na Steamie. Zorganizowano również przeceny wszystkich tych produkcji.

Dodatek Europa Universalis 4: Golden Century wprowadzi pirackie państwa

Adrian Werner, 22 listopada 2018, 09:32

Studio Paradox zapowiedziało dodatek Europa Universalis IV: Golden Century. Rozszerzy on opcje związane z zarządzaniem zamorskimi koloniami i pozwoli pokierować pirackim państwem.

Europa Universalis 4 – nowa darmowa aktualizacja skupia się na Polsce i Litwie

Ender, 19 września 2018, 20:11

Nowa darmowa aktualizacja do gry Europa Universalis IV skupia się na Polsce, Litwie i ich sąsiadach. Modyfikuje ona historyczną mapę obu państw, dodając nowe prowincje i miasta, a także wprowadza kolejne wydarzenia oraz misje.

Europa Universalis IV: Dharma nowym dodatkiem do gry

Riddick, 20 maja 2018, 13:46

Dodatek Dharma zabierze użytkowników gry Europa Universalis IV na subkontynent indyjski, gdzie za pomocą nowych narzędzi będą mogli rozszerzać swoje wpływy. Choć rozgrywka skupi się na Indiach, nie zabraknie również nowości globalnych.

Cradle of Civilization kolejnym dodatkiem do Europa Universalis IV

Adrian Werner, 4 października 2017, 10:03

Studio Paradox zapowiedziało Europa Universalis IV: Cradle of Civilization, czyli kolejny dodatek do popularnej strategii z 2013 roku. Rozszerzenie skoncentruje się na imperiach muzułmańskich.

Mandate of Heaven następnym dodatkiem do Europa Universalis IV

Adrian Werner, 3 marca 2017, 09:55

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Europa Universalis IV: Mandate of Heaven, czyli następny dodatek do popularnej strategii z 2013 roku. Rozszerzenie skoncentruje się na rozbudowie elementów powiązanych z Chinami, Japonią oraz Mandżurią.

Europa Universalis IV: Rights of Man - zapowiedziano następny dodatek do strategii studia Paradox

Adrian Werner, 20 sierpnia 2016, 11:45

Studio Paradox Interactive zapowiedziało Europa Universalis IV: Rights of Man, czyli następny dodatek do popularnej strategii z 2013 roku. Rozszerzenie m.in. rozbuduje opcje dyplomatyczne, wprowadzi nowe cechy dla monarchów i dowódców oraz doda wydarzenia związane z haremami w Imperium Osmańskim.

Wieści ze świata (Black Desert, Don’t Starve: Shipwrecked, Europa Universalis IV: The Cossacks) 2/12/2015

Draug, 2 grudnia 2015, 14:43

Dziś piszemy m.in. o zapisach do beta-testów Black Desert Online, debiutach gier Don’t Starve: Shipwrecked (w Early Access) i Europa Universalis IV: The Cossacks oraz udziale Marka Hamilla, Kiefera Sutherlanda i Shaquille’a O’Neala w gali The Game Awards 2015. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Europa Universalis IV – udostępniono fanowskie spolszczenie gry

Renox, 19 października 2015, 17:15

Społeczność skupiona wokół serwisu GrajPoPolsku.pl opublikowała za pośrednictwem serwisu Steam spolszczenie do gry Europa Universalis IV. W tym momencie całość jest kompatybilna z najnowszą wersją wspomnianego tytułu. Autorzy obiecują, że projekt będzie w przyszłości podlegał sukcesywnym uaktualnieniom.

Cossacks kolejnym dodatkiem do Europa Universalis IV

Entelarmer, 16 października 2015, 11:20

Studio Paradox Development ujawniło kolejne rozszerzenie do gry strategicznej Europa Universalis IV. DLC Cossacks zadebiutuje pod koniec roku i wprowadzi m.in. zmiany u koczowników i w koloniach oraz system stanów.

Europa Universalis IV - El Dorado piątym dodatkiem do strategii

Draug, 21 stycznia 2015, 11:46

Firma Paradox Interactive zapowiedziała piąty dodatek do strategii Europa Universalis IV, zatytułowany El Dorado. Rozszerzenie przeniesie nas w czasy odkrywania Ameryki i pozwoli stanąć po stronie hiszpańskich zdobywców lub Azteków. Otrzymamy też narzędzie do dostosowywania startowych nacji do własnych preferencji. Dodatek trafi na rynek w lutym 2015 roku.

Zapowiedziano dodatki do Europy Universalis IV i Crusader Kings 2

Meehow, 16 sierpnia 2014, 15:25

Firma Paradox Interactive zapowiedziała nowe dodatki do Europy Universalis IV i Crusader Kings 2 podczas swojej prezentacji na targach gamescom. Oprócz listy wprowadzanych nowości, pojawiły się także zwiastuny.

Zapowiedziano Europa Universalis IV: Res Publica

Adrian Werner, 18 czerwca 2014, 11:02

Studio Paradox Interactive zapowiedziało Europa Universalis IV: Res Publica, czyli dodatek do zeszłorocznej strategii, który wprowadzi nowe metody rządzenia i handlu.

Europa Unversalis IV otrzyma drugi dodatek, zatytułowany Wealth of Nations

Draug, 27 stycznia 2014, 22:09

Studio Paradox Interactive zapowiedziało drugi dodatek do gry strategicznej Europa Universalis IV, zatytułowany Wealth of Nations. Rozszerzenie skupi się na ekonomicznej stronie rozgrywki, rozbudowując mechanizmy związane z handlem. Jego premierę zaplanowano na drugi kwartał bieżącego roku.

Europa Universalis IV: Conquest of Paradise pierwszym dodatkiem do strategii studia Paradox

Adrian Werner, 5 listopada 2013, 09:08

Mamy dobre wieści dla fanów Europa Universalis IV. Zespół Paradox Interactive zapowiedział pierwszy dodatek do tej strategii. Otrzymał on tytuł Conquest of Paradise i skoncentruje się na podboju Ameryki Północnej i Południowej.

Europa Universalis #2 1455-1465. Rokosz Zebrzydowskiego.

Chuca, 27 października 2013, 10:26

Drugi odcinek nowej historii Polski. Krajem rządzi Rada regencyjna, na Rusi co chwila mniejszość prawosławna łapie za broń, a nasi sąsiedzi rosną w siłę. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia co z tego wynikło.

Europa Universalis #1. Ruś w ogniu 1444-1455

Chuca, 7 października 2013, 19:03

Pierwszy odcinek moich zmagań z nową częścią Europa Universalis. Alternatywna wersja polskiej historii dla zainteresowanych tematem.

Europa Universalis IV zadebiutowała na rynku

Góral, 14 sierpnia 2013, 09:57

Czwarta odsłona popularnej serii gier strategicznych Europa Universalis zadebiutowała na rynku. Tytuł dostępny jest jednak tylko w ramach cyfrowej dystrybucji.

Europa Universalis IV - demo już dostępne na Steamie

Góral, 8 sierpnia 2013, 13:27

Firma Paradox Interactive, producent i wydawca gry Europa Universalis IV, udostępniła w sklepie Steam demo nadchodzącej produkcji. Tytuł ukaże się na komputerach PC 13 sierpnia.

Europa Universalis IV trafi na półki sklepowe 13 sierpnia. Pre-ordery ruszają pełną parą

moir, 5 czerwca 2013, 13:37

Poznaliśmy dziś oficjalną datę premiery najnowszej produkcji studia Paradox Interactive. Europa Universalis IV zadebiutuje na rynku w sierpniu bieżącego roku. Tytuł dostępny jest już w zamówieniach przedpremierowych.

Europa Universalis IV – Paradox Interactive odkrywa karty

Olek, 10 sierpnia 2012, 21:05

Firma Paradox Interactive zapowiedziała kolejną odsłonę kultowej serii strategicznej. Europa Universalis IV ukaże się w trzecim kwartale przyszłego roku. Twórcy gry obiecują dużą porcję nowych rozwiązań oraz jeszcze solidniejsze fundamenty historyczne.