Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2021, 18:45

autor: Przemysław Dygas

Kolejna gra Paradox Interactive otrzymała model subskrypcji

Paradox Interactive kontynuuje rozwój modelu subskrypcji dla swoich gier. Od dzisiaj usługa ta dostępna jest dla Europy Universalis IV.

W SKRÓCIE:
  • Europa Universalis IV otrzymała model subskrypcji.
  • W usłudze dostępne są wszystkie dotychczasowe dodatki.
  • Koszt subskrypcji to 4,99 euro miesięcznie.

Dokładnie miesiąc temu informowaliśmy o wprowadzeniu modelu subskrypcji do Crusader Kings 2. Teraz opcja ta pojawi się również w innej strategii studia, czyli Europie Universalis IV. Gracze, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z tytułem bez wydawania majątku na wszelkie DLC, mogą wykupić do nich dostęp za 4,99 euro miesięcznie (około 23 zł). W ramach usługi dostępne są wszystkie dodatki, jakie opublikowano od dnia premiery. Jest to więc aż 14 dużych rozszerzeń, 9 paczek dodatkowej zawartości oraz liczne mniejsze rozwinięcia gry. Do skorzystania z oferty gracz musi posiadać jedynie podstawową wersję gry.

W przyszłości w subskrypcji premierowo pojawiać się będą kolejne DLC. Gracze czekający na rozszerzenie Leviathan będą więc mogli w nie zagrać nie tylko poprzez bezpośredni zakup, ale również comiesięczną opłatę. Usługa dostępna będzie jednak jedynie dla użytkowników Steam w systemie Windows. Wprowadzenie modelu subskrypcji nie oznacza jednocześnie odejścia od tradycyjnej dystrybucji. Gracze, którzy wolą zakupić produkcję, by mieć ją na zawsze, nadal mają taką możliwość. Działania Paradox Interactive pokazują jednak, że model comiesięcznego opłacania dostępu do gier staje się coraz bardziej opłacalny zarówno dla graczy, jak i twórców. Niektóre z nowszych produkcji deweloperów ze Szwecji dostępne są również w usłudze Xbox Game Pass.