Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 marca 2017, 09:55

Mandate of Heaven następnym dodatkiem do Europa Universalis IV

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Europa Universalis IV: Mandate of Heaven, czyli następny dodatek do popularnej strategii z 2013 roku. Rozszerzenie skoncentruje się na rozbudowie elementów powiązanych z Chinami, Japonią oraz Mandżurią.

W ostatnich dniach firma Paradox Interactive była bardzo aktywna, ujawniając projekty Cities: Skylines - Mass Transit i Steel Division: Normandy 44. Okazuje się, że na tym zapowiedzi nowych produkcji się nie kończą. Właśnie poinformowano bowiem, że wewnętrzne studio deweloperskie wydawcy pracuje nad dodatkiem Mandate of Heaven do strategii Europa Universalis IV z 2013 roku.

Europa Universalis IV: Mandate of Heaven skoncentruje się na wschodniej Azji, w szczególności na chińskiej Dynastii Ming, Japonii oraz plemionach Mandżurów. Granie tymi frakcjami zaoferuje teraz więcej detali, opcji, wydarzeń oraz unikalnych wyzwań niż podstawowa wersja gry, czyniąc kierowanie nimi ciekawszym doświadczeniem. Szczególną uwagę poświęcono Państwu Środka. Rządzenie tzw. Niebiańskim Imperium przypominać ma to, jak zrealizowano Święte Cesarstwo Rzymskie w Europa Universalis IV.

Dodatek wprowadzi do gry trwające pół wieku tzw. Złote Ery, czyli okresy dobrobytu i szczytowej potęgi. Ich osiągnięcie wymagać będzie wykonania konkretnych zadań, ale włożony w to trud zostanie sowicie wynagrodzony. Ponadto chińscy władcy będą mogli promować merytokrację, przez co otrzymają opcję taniego zatrudniania utalentowanych doradców. To z kolei sprawi, że kraj stanie się bardziej stabilny i będzie sprawnie funkcjonował niezależnie od tego, kto akurat zasiada na tronie.

Część azjatyckich potęg zyska możliwość domagania się od słabszych sąsiadów zapłaty trybutu w formie złota, ludzi lub przysług. Ponadto prowincje mandżurskie otrzymają opcję taniego i szybkiego zwoływania armii złożonej z wojowników plemion żyjących na ich terytoriach. Z kolei grając Japonią będziemy mogli rządzić w ramach siogunatu, co rozszerzy zakres interakcji z lokalnymi władcami, obejmujących m.in. wymuszanie na nich uległości lub nawet popełnienia seppuku.

Autorzy planują również ulepszenie interfejsu dyplomacji, dzięki czemu najpopularniejsze działania będą zaraz pod ręką i nie trzeba się będzie przekopywać przez stos menu, aby do nich dotrzeć. Nie zabraknie także masy nowych wydarzeń historycznych i wyborów.

Europa Universalis IV: Mandate of Heaven ma być dodatkiem niesamodzielnym, więc do działania będzie wymagał posiadania podstawowej wersji gry. Na razie autorzy nie są gotowi podać daty premiery i ograniczyli się jedynie do stwierdzenia, ze rozszerzenie ukaże się wkrótce.

  1. Oficjalna strona gry