Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis IV: Mandate of Heaven (PC)

Europa Universalis IV: Mandate of Heaven PC

Kolejny z niezwykle licznych dodatków DLC do wydanej w roku 2013 gry strategicznej Europa Universalis IV firmy Paradox Interactive.

To jest dodatek do gry Europa Universalis IV.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | strategiczne wojenne | Chiny | historyczne | Japonia

PC Windows
Okładka Europa Universalis IV: Mandate of Heaven (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6kwietnia2017

6kwietnia2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Europa Universalis IV: Mandate of Heaven to wydany na PC dodatek do strategii studia Paradox z 2013 roku. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry.

Mechanika

Produkcja koncentruje się na wschodniej Azji, w szczególności na chińskiej Dynastii Ming, Japonii oraz plemionach Mandżurów. Z dodatkiem Mandate of Heaven granie tymi frakcjami stanowi ciekawsze doświadczenie i oferuje więcej detali, opcji, wydarzeń oraz unikalnych wyzwań niż podstawowa wersja gry.

Dodatek wprowadza do rozgrywki trwające pół wieku tzw. Złote Ery, czyli okresy dobrobytu i szczytowej potęgi. Ich osiągniecie wymaga spełnienia konkretnych zadań, ale włożony w to trud zostaje sowicie wynagrodzony. Ponadto chińscy władcy mogą promować merytokrację, przez co otrzymują opcję taniego zatrudniania utalentowanych doradców. To z kolei sprawia, że kraj staje się bardziej stabilny i sprawnie funkcjonuje niezależnie od tego, kto akurat zasiada na tronie.

Część azjatyckich potęg zyskała możliwość domagania się od słabszych sąsiadów trybutu w formie złota, ludzi lub przysług. Ponadto prowincje mandżurskie otrzymały opcję taniego i szybkiego zwoływania armii wystawionej przez wojownicze plemiona żyjące na ich terytoriach. Z kolei grając Japonią możemy rządzić w ramach siogunatu, co rozszerza zakres interakcji z lokalnymi władcami, obejmując m.in. wymuszanie na nich uległości lub nawet popełnienia seppuku.

W wydanym na PC Europa Universalis IV: Mandate of Heaven autorzy ulepszyli także interfejs dyplomacji, dzięki czemu najpopularniejsze działania są zaraz pod ręką i nie trzeba się przekopywać przez stos menu, aby do nich dotrzeć. Nie zabrakło również masy nowych wydarzeń historycznych i wyborów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Gry podobne do Europa Universalis IV: Mandate of Heaven

Klasyfikacja PEGI Europa Universalis IV: Mandate of Heaven

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Europa Universalis IV: Mandate of Heaven

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium IV 2.4 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7/8
  • łacze internetowe
Mandate of Heaven następnym dodatkiem do Europa Universalis IV
Mandate of Heaven następnym dodatkiem do Europa Universalis IV

wiadomość3 marca 2017

Firma Paradox Interactive zapowiedziała Europa Universalis IV: Mandate of Heaven, czyli następny dodatek do popularnej strategii z 2013 roku. Rozszerzenie skoncentruje się na rozbudowie elementów powiązanych z Chinami, Japonią oraz Mandżurią.