Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 marca 2017, 16:17

Steel Division: Normandy 44 nową grą twórców serii Wargame

Studio Eugen Systems i firma Paradox Interactive zapowiedziały strategię wojenną Steel Division: Normandy 44. Projekt w uproszczeniu można opisać jako Wargame w realiach II wojny światowej.

Znane z serii Wargame oraz gier Act of War: Direct Action, R.U.S.E. i Act of Aggression francuskie studio Eugen Systems zapowiedziało swój nowy projekt. Okazała się nim strategia Steel Division: Normandy 44, która zmierza wyłącznie na pecety i trafi do sprzedaży w tym roku. Produkcja powstaje we współpracy z firmą Paradox Interactive.

STEEL DIVISION: NORMANDY 44 W SKRÓCIE:
 1. Deweloper gry: Eugen Systems
 2. Wydawca: Paradox Interactive
 3. Gatunek: wojenny RTS
 4. Platforma: PC
 5. Data premiery: 2017 r.

Steel Division: Normandy 44 będzie kontynuatorem stylu rozgrywki z serii Wargame, ale porzuci znane z tego cyklu współczesne konflikty na rzecz realiów II wojny światowej. Zgodnie z tytułem, gra skoncentruje się na walkach w Normandii, toczonych w 1944 roku. Autorzy obiecują pełny realizm map, które stworzono w oparciu o zdjęcia zwiadowcze z tamtego okresu.

Bitwy rozgrywane będą w czasie rzeczywistym i cechować je ma bardzo duża skala. Mechanizmy potyczek położą nacisk na realizm, pozwalając nam korzystać z taktyk, które były skuteczne w 1944 roku. Kluczową rolę odegra właściwe wykorzystywanie terenu i pozycjonowanie wojsk, jak również ataki z flanek. Zachowaniem żołnierzy kierować będzie m.in. system morale i zbyt duży stres wpłynie na ich skuteczność bojową, a nawet zmusi ich do ucieczki.

Co ciekawe, bitwy w Steel Division: Normandy 44 podzielone zostaną na trzy fazy symulujące typowy przebieg ówczesnych starć. W każdej z nich odblokowywany będzie dostęp do kolejnych typów jednostek. Przykładowo, początkowo otrzymamy tylko lekkie i szybkie czołgi, a ciężkie maszyny pancerne pojawią się dopiero w trzeciej fazie.

W grze znajdziemy ponad czterysta jednostek, drobiazgowo odtworzonych na podstawie zapisów historycznych. Poza piechotą, czołgami i pojazdami wsparcia dostępne mają być również samoloty. Reprezentowane będą siły takich państw jak Niemcy, Stany Zjednoczone, Francja, Kanada, Anglia, Szkocja oraz także Polska.

Wszystkim tym będziemy mogli bawić się w obszernej kampanii solo lub w trybie multiplayer, pozwalającym na uczestniczenie w wielkich sieciowych bitwach, w których naraz weźmie udział maksymalnie dwudziestu graczy.

Warto na koniec wspomnieć, że autorzy podali już minimalne wymagania sprzętowe gry.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Intel Core i3-2100 3,3 GHz
 2. Pamięć RAM: 3 GB (4 GB rekomendowane)
 3. Karta grafiki: AMD Radeon HD 5570 lub Nvidia GeForce GTS 450 z 1 GB pamięci
 4. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7 / 8.1 / 10
 5. Miejsce na dysku: 32 GB
 1. Oficjalna strona gry