Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 października 2017, 10:44

autor: Adrian Werner

Cradle of Civilization kolejnym dodatkiem do Europa Universalis IV

Studio Paradox zapowiedziało Europa Universalis IV: Cradle of Civilization, czyli kolejny dodatek do popularnej strategii z 2013 roku. Rozszerzenie skoncentruje się na imperiach muzułmańskich.

Dodatek ukaże się pod koniec tego roku. - Cradle of Civilization kolejnym dodatkiem do Europa Universalis IV - wiadomość - 2017-10-04
Dodatek ukaże się pod koniec tego roku.
EUROPA UNIVERSALIS IV: CRADLE OF CIVILIZATION W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Paradox
  2. Wydawca: Paradox
  3. Gatunek: strategia
  4. Platforma: PC
  5. Data premiery: końcówka 2017 r.

Pomimo czterech lat na karku, Europa Universalis IV wciąż cieszy się sporą popularnością, czego najlepszym dowodem jest fakt, że wczoraj, w najgorętszym momencie dnia, w grę bawiło się prawie 14 tysięcy osób jednocześnie. Dużą rolę w zapewnieniu projektowi długowieczności odegrały regularnie wypuszczane dodatki i nie zanosi się, aby w najbliższym czasie studio Paradox zamierzało zaprzestać ich produkcji. Zespół właśnie zapowiedział bowiem kolejne duże rozszerzenie, które otrzymało tytuł Cradle of Civilization.

Dodatek skoncentruje się na rozbudowaniu elementów związanych z Bliskim Wschodem oraz imperiami muzułmańskimi. Będzie to rozszerzenie niesamodzielne, co oznacza, że do działania ma wymagać podstawowej wersji Europa Universalis IV. DLC ukaże się pod koniec tego roku.

Europa Universalis IV: Cradle of Civilization wprowadzi do gry nowe typu rządów, w tym perski, spadkobierców Timura oraz przede wszystkim egipskich mameluków, gdzie rządzili niewolnicy. Gracze uzyskają także możliwość tworzenia polityk handlowych poprzez przydzielanie kupcom misji wykraczających poza czysty zarobek, np. obejmujących przygotowanie gruntu pod inwazję wojsk czy wykorzystanie wpływów do szerzenia islamu.

Pojawi się również opcja zakładania szkół islamskich, gdzie uczniowie będą zgłębiali tajniki wiary i przyswajali doktryny, co przysłuży się do zwiększenia naszej potęgi dyplomatycznej w regionie. Otrzymamy także większy wpływ na armie, które będziemy mogli poddać procesowi profesjonalizacji, porzucając najemników na rzecz zawodowych żołnierzy.

Europa Universalis IV: Cradle of Civilization pozwoli również w razie potrzeby aktywować wyzysk konkretnych prowincji, dzięki czemu uzyskamy szybko duże ilości pieniędzy i siłę roboczą, ale kosztem spowolnienia rozwoju w dłuższej perspektywie. Pojawią się też zmiany w narodowych ideach i działaniach misyjnych.

  1. Europa Universalis IV - oficjalna strona gry
  2. Recenzja gry Europa Universalis IV - najlepszej strategii firmy Paradox
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.